2020. március 4.
Ferencvárosi éremeső a szabadfogású és női versenyeken
Az FTC utánpótlás birkózói összesen 13 érmet nyertek a hazai válogatókon és magyar bajnokságokon.

A Ferencváros birkózó utánpótlásának versenyzői kiválóan szerepeltek az elmúlt két hétvégén rendezett korosztályos viadalokon. A nagykanizsai serdülő szabadfogású válogatón az 52 kilós Lengyel László aranyérmes lett, rajta kívül még két-két ezüstöt és bronzot szereztek a fradisták. A dorogi diák I-es szabadfogású országos bajnokságon is remekeltek fiataljaink. Scheuring Vilmos (50 kg) első helye mellett szintén két-két ezüst- és bronzérmet nyertek birkózóink.

A junior korosztályú hölgyek Somogyjádon megrendezett válogatóján Szabó Nikolett nyert az 55 kilogrammosok mezőnyében, Fülep Zsuzsanna Viktória második lett 72 kilóban, eredményeik alapján pedig az FTC bronzérmesként zárt a csapatpontversenyben.

Szakosztályunk a három versenyen összesen 12 érmet, köztük három aranyat, hat ezüstöt és négy bronzot szerzett.

Két aranyérem a felnőtt válogató versenyről

Szabadfogásban két súlycsoportban is ferencvárosi birkózó nyert a KIMBA-n.

Magyar bajnok a Fradi tehetsége, utazhat az Eb-re

Birkózónk, Scheuring Vilmos aranyérmes lett a 80 kilósok között az U17-es kötöttfogású ob-n.

Szabados Noémi a negyeddöntőig jutott Bakuban

Az FTC magyar bajnok birkózója egy-egy győzelemmel és vereséggel zárt az olimpiai kvalifikációs versenyen.

Váncza István kikapott az olimpiai selejtezőn

A kötöttfogásúak 67 kilogrammos kategóriájában szereplő Váncza István vereséget szenvedett.

Szabad- és kötöttfogásban is Fradi-arany a válogatón

Fiatal birkózóink, Mizsei Bátor és Scheuring Vilmos megnyerte saját súlycsoportját.

Két értékes bronzérem nemzetközi versenyekről

Birkózónk, Jakab Dániel Törökországban, míg Gombos Alex Németroszágban nyert érmet.

Szabados Noémi ezüstérmes Törökországban

Az FTC birkózója a döntőig menetelt a rangos nemzetközi versenyen.

Az Európa-bajnokot is legyőzte aranyérmesünk

Két FTC-birkózó is dobogóra állhatott a hétvégi fontos U20-as kötöttfogású válogatóversenyen.