2024. március 11.
Szabados Noémi ezüstérmes Törökországban
Az FTC birkózója a döntőig menetelt a rangos nemzetközi versenyen.

A hétvégén a törökországi Antalyában rendezték meg a Yasar Dogu és Vehbi Emre nemzetközi birkózóversenyt, amelyen a magyar válogatott tagjaként ott volt az FTC sportolója, Szabados Noémi is.

A nők 68 kilogrammos súlycsoportjában induló magyar bajnokunk előbb legyőzte az olimpiai bronzérmes, Ázsia-bajnok, többszörös világbajnoki érmes kazah Szaliginát, majd az Ázsia-bajnoki bronzérmes üzbég Eszenbajevát 8-0-ra verte. A negyeddöntőben szintén egy üzbég, az Ázsia-bajnoki ötödik Dzsumabajeva ellen nyert 11-0-ra, az elődöntőben pedig az orosz Burakovát 6-2-re győzte le.

A fináléban azonban a rutinos mongol Enhszajhan már erős ellenfélnek bizonyult, így háromszoros U23-as Európa-bajnoki bronzérmesünk értékes ezüstérmet nyert.

Itthon a Sterbinszky Amália Kézilabdacsarnokban rendezték meg az U15-ös lány és fiú szabadfogású válogatóversenyt. Előbbiben nem volt ferencvárosi induló, a fiúknál viszont két érmet is szereztünk.

A 62 kilósok között Fodor Botond aranyérmet nyert, a 68 kilogrammos Mikulajcsik Zsombor pedig bronzérmesként zárt.

(Fotó: Magyar Birkózó Szövetség)

Újpestit legyőzve magyar bajnok az FTC birkózója!

U17-es szabadfogású birkózóink öt éremmel zárták a korosztályos magyar bajnokságot.

Két érem az U20-as nemzetközi válogatóversenyről

U20-as szabadfogású birkózóink Baracsi Imrére emlékezve válogatóztak.

Két aranyérem a felnőtt válogató versenyről

Szabadfogásban két súlycsoportban is ferencvárosi birkózó nyert a KIMBA-n.

Magyar bajnok a Fradi tehetsége, utazhat az Eb-re

Birkózónk, Scheuring Vilmos aranyérmes lett a 80 kilósok között az U17-es kötöttfogású ob-n.

Szabados Noémi a negyeddöntőig jutott Bakuban

Az FTC magyar bajnok birkózója egy-egy győzelemmel és vereséggel zárt az olimpiai kvalifikációs versenyen.

Váncza István kikapott az olimpiai selejtezőn

A kötöttfogásúak 67 kilogrammos kategóriájában szereplő Váncza István vereséget szenvedett.

Szabad- és kötöttfogásban is Fradi-arany a válogatón

Fiatal birkózóink, Mizsei Bátor és Scheuring Vilmos megnyerte saját súlycsoportját.

Két értékes bronzérem nemzetközi versenyekről

Birkózónk, Jakab Dániel Törökországban, míg Gombos Alex Németroszágban nyert érmet.