2020. január 21.
Váncza István megnyerte a felnőtt válogatót!
A budapesti felnőtt világbajnokságon induló ferencvárosi birkózó nem talált legyőzőre 67 kilogrammban.

A hétvégén Pécsen rendezték meg a felnőtt birkózók válogatóversenyét, amelyen az FTC szakosztálya négy versenyzővel indult. A legjobb eredményt a férfi kötöttfogásban, 67 kilóban szereplő Váncza István (a képen) érte el, aki mind a négy mérkőzését és a súlycsoport válogatóját is megnyerte. Rajta kívül még két második helyet szereztek a fradista birkózók. A Dorogról érkezett 82 kilós kötöttfogású Kismóni Móric és a női 72 kilogrammban induló Fülep Zsuzsanna Viktória második lett, míg férfi szabadfogásban a szintén új érkező, a Pénzügyőrtől szerződtetett Szurovszki Patrik (86 kg) a harmadik helyen zárt.

Utánpótlás birkózóink is igazán kitettek magukért az érdi Nemzetközi Utánpótlás Versenyen. Versenyzőink öt korosztályban összesen 13 érmet, köztük öt aranyat, hat ezüstöt és két bronzérmet szereztek.

Két érem az U20-as nemzetközi válogatóversenyről

U20-as szabadfogású birkózóink Baracsi Imrére emlékezve válogatóztak.

Két aranyérem a felnőtt válogató versenyről

Szabadfogásban két súlycsoportban is ferencvárosi birkózó nyert a KIMBA-n.

Magyar bajnok a Fradi tehetsége, utazhat az Eb-re

Birkózónk, Scheuring Vilmos aranyérmes lett a 80 kilósok között az U17-es kötöttfogású ob-n.

Szabados Noémi a negyeddöntőig jutott Bakuban

Az FTC magyar bajnok birkózója egy-egy győzelemmel és vereséggel zárt az olimpiai kvalifikációs versenyen.

Váncza István kikapott az olimpiai selejtezőn

A kötöttfogásúak 67 kilogrammos kategóriájában szereplő Váncza István vereséget szenvedett.

Szabad- és kötöttfogásban is Fradi-arany a válogatón

Fiatal birkózóink, Mizsei Bátor és Scheuring Vilmos megnyerte saját súlycsoportját.

Két értékes bronzérem nemzetközi versenyekről

Birkózónk, Jakab Dániel Törökországban, míg Gombos Alex Németroszágban nyert érmet.