2020. március 9.
Dobbant a Fradi-szív, megvan a második győzelem!
Férfi hokisaink 3-1-es győzelmet arattak az UTE elleni OB I döntő, egyben Erste Liga-elődöntő második meccsén.

Miután a Ferencváros a vártnál egy picit nehezebben jutott tovább az Erste Liga elődöntőjébe, az az Újpest volt az ellenfél, mely meglepően sima, 4-0-s söpréssel ejtette ki a felsőházban második helyen végző Dunaújvárosi Acélbikákat, így 28 év után ismét összejött az magyar bajnoki álomdöntő. A két csapat első, pesterzsébeti találkozóján a Ferencváros 6-3-as győzelmet aratott, így lépéselőnybe került a rivális lilákkal szemben.

A zöld-fehérek keretében ezúttal sem volt ott a sérüléssel bajlódó Hegyi Ádám-Arany Gergely kettős, akik a két csapat első összecsapását is kihagyták. A mérkőzés kezdő korongbedobását a Ferencváros fiatal sportolója, az a Vogel Soma végezte el, aki klubszinten mindent megnyert a zöld-fehérek vízilabdacsapatával, illetv válogatott színeben Európa-bajnok. A tegnapi összecsapásból kiindulva várható volt, hogy az Újpest az első pillanattó kezdve sokkal keményebben fog küzdeni, mint a szezonban eddig bármikor, hiszen szinte az életben maradásuk volt a tét. A hazaiakat sem kellett félteni, ők is felvették a mérkőzés iramát, tudták a jelentőségét, így rögtön a kezdés után támadásba lendültek és csupán tíz másodperc után Nagy Gergő lőni is tudott, de Duschek védett. A vendégek első helyzetére sem kellett sokat várnia a közönségnek, de Nagy Kristóf is a helyén volt. A folytatásban főleg a Ferencváros akarata érvényesült, sorra dolgozták ki a helyzeteket, de sehogy sem találták meg az újpesti portás ellenszerét, pedig öt komoly helyzetet is sikerült kialakítaniuk. Az utolsó Fradi-helyzet után azonban támadásba lendült a vendég gárda és szinte a semmiből Odnoga révén meg is szerezték a vezetést (0-1). Nem csupán a mérkőzésen, de a párharcban is először vezettek a lilák. A hazaiak szinte azonnal képesek voltak magasabb fokozatra kapcsolni, de a csapatkapitány ezúttal sem törte fel a vendég falat. A hatodik percben nagy esélyt kapott a Ferencáros, ugyanis túl sok játékos tartózkodott a jégen, így Pokornyi ült ki két percre. A zöld-fehérek hezitálás nélkül beszorították a vendégeket saját kapujuk elé, de egy Nagy Gergő lövésen kívül nem sok mindent jegyezhettünk fel, de arra is odaért Duschek. A Fradi a kiegészülés után sem adta vissza a kezdeményezést az újpestieknek, sőt, egy percen belül háromszor is veszélyeztettek. A harmad felén túllépve Godó kapott kettő plusz két percet magas bottal való játékért. A Fradi ezt az előnyt is próbálta a saját javára fordítani, de hiába álltak fel a vendégek harmadában, nem sikerült megtörniük a jeget, pedig szinte minden lehetséges helyzetből tüzeltek. A kiegészülés után is a ferencvárosiak kezében maradt az irányítás, de az első meccsel ellentétben, most nem sikerült érvényesíteni akaratukat. Az első harmadban hiába támadott többet a Ferencváros, egy semmiből érkező helyzetből a vendégek szerezték meg a vezetést, amit foggal-körömmel próbáltak megőrizni.

A második húsz percet az egygólos hátrányban lévő zöld-fehérek kezdték jobban és szinte azon nyomban ott teremtek a vendégek kapuja előtt. A játékrész első újpesti helyzetét követően a Ferencváros hosszú percekig odaszorította a vendégeket saját kapujuk elé, de hiába próbálkozott Roczanov és Sarcia, egyikük sem járt sikerrel. A folytatás is főleg a Fradiról szólt, az Újpest hosszú percekig képtelen volt felszabadítani. A helyzetek minőségével ezt követően sem volt gond, sőt, egy kapu mögül visszatett korongra remekül érkezett Switzer, de nem tudta mattolni a remek napot kifogó Duscheket. A liláknak szinte momentumuk sem volt a harmad első felében, de fokozatosan kiegyenlítődtek az erőviszonyok. Ennek köszönhetően az Újpest is egyre veszélyesebben kezdett támadni, nem egyszer pedig komoly feladat elé állította a Nagy Kristóf vezette ferencvárosi védelmet. A tizenkettedik percben Boros és Di Diomete akadt össze, már nem először a mérkőzésen, de a játékvezető csak előbbit büntette testre ütésért, így először támadhatott előnyben a vendég gárda. Annak ellenére, hogy az Újpest került létszámfölénybe igazán komoly helyzete a Fradinak adódott, amikor Hajós és Kärmeniemi lódult meg, végül előbbi passz helyett a lövést választotta, de Duschek hárított. A harmad feléhez közeledve alábbhagyott a Ferencváros lendülete, így az újpestiek kiszabadultak és veszélyes támadásokat vezetve próbálták kettőre növelni a különbséget, de nem sikerült mattolniuk Nagy Kristófot. Három és fél perccel a vége előtt újfent hátrányba került a Fradi, ezúttal Tóth Gergő kapott két percet testre ütésért. Az újpestiek ezúttal nem engedték, hogy a hazaiak irányítsák az ő előnyüket, így azon nyomban felálltak a Ferencváros harmadában és próbáltak ziccerbe kerülni. Ez egy alkalommal sikerült is nekik, de a zöld-fehérek fiatal portása elképesztő bravúrt bemutatva hárított. A kiegészülés után ismét a hazaiak rohamoztak, de Tóth Adrián lövésére is odaért Duschek. A játékrész utolsó pillanataiban még a lilák egy utolsó kísérletet tettek az előny növelésére, nem is jártak messze, ugyanis a dudaszó pillanatában Sikorcin a hálóba juttatta a korongot, de a játékvezetők hosszas visszanézés után úgy döntöttek, hogy nem adják meg a találatot. A második harmad elejét sokkal jobban kezdte a Fradi, de a játékrész felénél kiegyenlítődtek az erőviszonyok, az Újpest pedig nagyon közel került a második gólhoz, de Nagy Kristóf parádés megmozdulásai meccsben tartották a címvédőt.

A harmadik játékrész elején a szurkolók érezték, hogy nekik is rá kell kapcsolni, így azonnal zengett a csarnok a „Hajrá, Fradi!” rigmustól, mely a tegnapihoz hasonlóan most is komoly tüzet lobbantott Fodor Szabolcs tanítványaiban. A Ferencváros ezután hatalmas rohamokat indított az egyenlítő gólért, de sehogy sem tudták mattolni Duscheket. A nagy lendület mellett elkerülhetetlen volt, hogy egy-egy alkalommal kiszabaduljon az Újpest. A harmadik percben is ez történt, amikor Kärmeniemi ütött oda Pancenak, így a finn védő jutalma két perces büntetés lett. Hiába volt létszámfölényben az Újpest, komolyabb helyzetei a hazaiaknak adódtak, de sem Kulmala, sem pedig Switzer lövése nem talált utat a kapuba. A Fradi-támadások a kiegészülés után csak még intenzívebbek lettek, de a nyolcadik perc végén sikerült megtörni a jeget: Kulmala a kaput megkerülve korcsolyázott vissza a kék vonalig, ahol lövőhelyzetbe is került, Switzer pedig beleért a próbálkozásba, ezzel megtévesztve Duscheket (1-1). Nagy erőfeszítések árán, elképesztő akarattal végül sikerült az egyenlítés. Ezt követően mindkét csapat magasabb fokozatra kapcsolt, de a lélektani előny a Ferencváros kezében volt, míg az Újpest hiába támadott, nem volt meg bennük az az átütőerő, ami a sikerhez kellett volna. Ellenben Fodor Szabolcsék olyannyira felpörögtek, hogy ismét helyzetek tömkelegét dolgozták ki, de a második gól egyelőre váratott magára. A harmad felénél Tóth Richárd léphetett ki egy az egyben, de a végén pontatlan volt és fölé lőtt. A szurkolók ismét rákapcsoltak és nyomták előre a zöld-fehéreket, ami hat perccel a vége előtt kifizetődött. Az újpestiek megpróbálták előre vágni a korongot, de sikerült az ő harmadukban tartanunk. Egyből ment is a passz a kapitánynak, akinek a lövését ugyan védte Duschek, de a fordulás után továbbított a hosszú oldalon érkező Tóth Adriánnak, aki előnyhöz juttatta a Ferencvárost (2-1). A Fradi egy pillanatra sem vett vissza az iramból, hiába vezettek, szerették volna lezárni a találkozót. Három perccel a mérkőzés vége előtt Kiss-Rusk lőtte ki a nézőtérre a korongot, amit a játékvezető egy kétperces kiállítással „jutalmazott”. Ugyan sikerült felállnunk a harmadukban, de a mindent eldöntő harmadik gól sehogy sem akart összejönni. A kiegészülés pillanatában azonban Kovács volt meggondolatlan, így ő is kapott két percet a büntetőpadon. Ugyanekkor Baróti Zsolt időt kért, hátha sikerült valami okosat eszközölnie, hogy összejöjjön az egyenlítés. Pillanatokkal később Duschek korcsolyázott le a jégről, így öt az öt ellen folyt a küzdelem, üres újpesti kapuval. Fél perccel a vége előtt azonban Nagy Gergő megszerezte a korongot és az üres kapuba passzolt, végleg lezárva a mérkőzést (3-1).

A Ferencváros nagyon korán hátrányba került, majd hiába küzdött két harmadon keresztül, nem sikerült feltörnie az újpesti védelmet. Azonban az utolsó harmad felénél, akárcsak egy nappal korábban megtört a jég, a címvédő előbb egyenlített, majd ellentmondást nem tűrő játékkal, Fradi-szívvel való küzdéssel megszerezte a vezetést, majd pillanatokkal a vége előtt le is zárta a találkozót. Fodor Szabolcs együttese így 2-0-ra vezet a párharcban, amit csütörtökön, már Újpesten folytat a két gárda.

Férfi jégkorong, Erste Liga, elődöntő, OB I, döntő
FTC-Telekom – UTE 3-1 (0-1, 0-0, 3-0)
Pesterzsébet Jégcsarnok
FTC-Telekom: Nagy K. (Maros) – Kärmeniemi, Sarcia, Juusela, Nagy G., Tóth Ad. – Boros, Pulli, Kulmala, Pavuk, Switzer – Rantanen, Tóth Gergely, Hajós, Németh, Tóth Ri. – Jászai, Tóth Re., Farkas, Roczanov, Tóth Gergő Vezetőedző: Fodor Szabolcs
UTE: Duschek (Márkus) – Kovács, Varga, Benk, Pance, Sikorcin – Pokornyi, Saukko, Ainsworth, Di Diomete, Reed – Kiss-Rusk, Nagy Nilan, Csamangó, Nemes, Vincze – Horváth Ákos, Horváth András, Godó, Odnoga, Rafaj Vezetődző: Baróti Zsolt
Kapura lövések: (19:11, 15:11, 20:5) 54:27
Védések: (10:19, 11:15, 5:17) 26:51 / 96.30% : 94.44%
Kiállítás percek: (0:6, 4:0, 2:4) 6:10
Emberelőny kihasználás: (4 / 1) 25.00% / (3 / 0) 0.00%
Emberhátrányos védekezés: (0 / 3) 100.00% / (1 / 4) 75.00%
Gólszerzők: Switzer (47:48, Tóth Gergely, Kulmala), Tóth Adrián (54:02, Nagy Gergő), Nagy Gergő (59:34, EE, üres kapu) illetve Odnoga (04:25, Rafaj)

Hazai pályán szerezhetjük meg a vezetést

Pénteken 2-2-es összesítésről folytatódik az Erste Liga-elődöntő a Tüskecsarnokban.

Győzelem Csíkszeredában, újra nálunk a pályaelőny

Bajnok hokisaink 4-1-re legyőzték a Csíkszeredát, pénteken jöhet az ötödik meccs.

Újabb idegenbeli mérkőzéssel folytatódik az elődöntő

Magyar bajnok hokisaink ismét az egyenlítésért küzdenek az Erste Liga elődöntőjében, ezúttal idegenben.

Vereség Csíkszeredában az elődöntő harmadik meccsén

Férfi hokisaink 4-0-ra kikaptak a Csíkszeredától, szerdán az egyenlítésért lépünk jégre, szintén idegenben.

Csíkszeredában folytatódik az elődöntő

Magyar bajnok hokisaink idegenben, 1-1-ről folytatják az elődöntős párharcot.

Óriási győzelem, egyenlítettünk az elődöntős párharcban

Jégkorongozóink parádés játékkal 6-1-re győztek a Csíkszereda ellen, így 1-1-gyel utazhatnak a folytatásra.

Az egyenlítés a cél az elődöntő második meccsén

Kevesebb, mint 24 órával az első összecsapás után már jön is a következő meccs a Csíkszeredai Sportklub ellen.