2024. január 11.
Foghíjas csapattal kikaptunk Csíkszeredában
Magyra bajnok hokisaink 9-3-as vereséget szenvedtek az erdélyi túra első napján.

Magyar bajnok hoksiaink 9-3-as vereséget szenvedtek az erdélyi túra első napján.

Magyar bajnoki hokisaink a szezon második túrájára utaztak szerdán, egyből egy nagyon küzdős FEHA elleni hosszabbításos győzelmet követően.

A keret azonban még az előtt megváltozott, hogy megérkezett volna a csapat Brassóba. Az eredetileg sérülés és betegség miatt nem utazó Nagy Gergő, Galajda Zsombor és Tóth Adrián mellett három újabb kieső játékosunk van, hiszen a fegyelmi bizottság két mérkőzésre eltiltotta a sérülésből visszatérő Jake Crespit, valamint 4-4 meccset kell kihagynia Josef Hrabalnak és Yanick Turcotte-nak. Ezek alapján lényegében három sorral volt kénytelen kiállni csapatunk az ősi rivális Csíkszeredai Sportklub ellen idegenben.

Nem a legideálisabban kezdődött a Fradi számára a mérkőzés a Vákárban. A hatodik percben Karel Kubat talált be közelről Arany kapujába (1-0). A harmad felénél emberhátrányba kerültünk, mikor Němecet kiszórták durva játékért, még szinte be sem mondták a kiállítást, már landolt is a következő hazai gól, Jeremy Welsh volt a gólszerző (2-0). Fél perc sem telt el, amikor Láday Tamás a kék vonalról eleresztett egy bombát, megvolt a harmadik találata a kék-fehéreknek (3-0). Ezt követően csapatunk kapust cserélt, innentől Nagy Kristóf védte a kapunkat. A kapuscsere valamelyest felrázta a zöld-fehéreket, egy sikeres letámadás után Nolan La Porte tudott egy passzt gólra váltani (3-1).  Jöhetett az első emberelőnyünk, mikor Becze volt szabálytalan, bár sikerült felállni a speciális játékhoz, a Csíkszeredának sikerült kitörnie és egy eladott korongból gólt is szereztek, Rokaly Norbert volt a befejező ember (4-1). A folytatásban Roth kapott két percet, amit úgy nézett ki, hogy ki tud védekezni csapatunk, öt másodperccel a kiegészülés előtt viszont La Porte-ot kitették, így kettős emberhátrányba kerültünk. Roth éppen visszatért a jégre, mikor Kubat újabb gólt szerzett (5-1).

Nem folytatódott túl jól a találkozó ferencvárosi szempontból, csapatunk a szünet során elvesztette ideiglenes csapatkapitányát, Kulmala még az első harmadban ütközött rosszul, nem tudta folytatni a találkozót. A 21. percben Gecsére fújtak rá két percet, amit egy perccel később Aku Kestilä tudott kihasználni (5-2). Ezután ismét emberelőnybe kerültünk, és hiába voltak meg a helyzetek, nem tudtunk közelebb kerülni. A Csíkszereda viszont elemében volt és Aidan Brown belőtte a hatodik hazai gólt (6-2). A ferencvárosi próbálkozásoknak azonban újabb eredménye lett, Németh Attila tette a pakkot a hálóba (6-3). Nem sokáig örülhettünk azonban a gólnak, mert alig két perccel később jött is a válasz, Becze Tihamér visszaállította a négygólos előnyt (7-3).

Alig kezdődött el a harmadik harmad, mikor újabb hazai találat landolt Nagy Kristóf kapujában, Fodor Csanád is feliratkozott a gólszerzők közé (8-3). Minden erejüket bevetve küzdött a három sornyi ferencvárosi játékos, egy emberhátrányt is sikerült kivédekezni. A kiegészülés után, nagy küzdelemben a hazaiak megszerezték a kilencedik találatot, Rokaly Norbert tudott eredményes lenni (9-3).  Innen már akárhogy próbálkoztunk, nem tudtunk visszajönni a mérkőzésbe és már szépíteni sem tudtunk az eredményen.

Nincs időnk viszont az eredményen gondolkodni, gyorsan tovább kell lépni, hiszen pénteken az Erste Liga-címvédő Gyergyói HK otthonába látogatunk.

Férfi Jégkorong, Erste Liga, alapszakasz
SC Csíkszereda – FTC-Telekom 9-3 (5-1, 2-2, 2-0)

SC Csíkszereda: O’Connor (Ambrus) – Salló, Ferencz-Csibi, Levin, Welsh, Brown – Gecse, Rutkowski, Péter, Részegh T., Becze – Kubat, Láday, Rokaly Sz., Reisz, Sofron – Casaneanu, Rokaly N., Fodor, Vezetőedző: Novak Vaclav

FTC-Telekom: Arany (Nagy K.) – Bán, Roth, Turbucz, Brady, Kulmala – Marva, Boros, Němec, Kestilä, La Porte – Seregély, Kärmeniemi, Banga, Farkas, Németh – Haranghy, Tóth G., Vezetőedző: Fodor Szabolcs

Gólok: Kubat (06:00, Levin), Welsh (10:30 EE, Levin, Sofron), Láday (10:50, Péter, Részegh T.), Rokaly (16:04 EH, Gecse, Reisz), Kubat (19:45, Becze, Részegh T.), Brown (25:47, Kubat), Becze (32:57, Péter), Fodor (42:58, Casaneanu, Salló), Rokaly N.(50:00, Fodor, Rutkowski) illetve La Porte (12:23, Němec, Kestilä), Kestilä (22:24 EE, Brady, Roth), Németh (31:10, Turbucz)

Kapura Lövések: (14:0, 11:0, 12:0) 37:0
Védések: (0:9, 0:9, 0:10) 0:28
Kiállítás percek: (2:6, 4:0, 0:2) 6:8
Emberelőny kihasználás: (4/2) 50.00% / (3/1) 33.00%
Emberhátrányos védekezés: (3/2) 67.00% / (4/2) 50.00%
Emberelőnyben töltött idő: 04:20 / 04:57