2020. október 24.
Fontos győzelem, megvan az idei első hárompontos siker!
Címvédő férfi hokisaink két hét kihagyás után nagyon fontos, 5-3-as győzelmet arattak Győrben a Titánok ellen.

Történelmi mérkőzésen lépett jégre szombat este magyar bajnok, Erste Liga-győztes és Magyar Kupa-címvédő férfi jégkorongcsapatunk, a Ferencváros ugyanis először játszott felnőtt Erste Liga-mérkőzést Győrben. Az ellenfél azonban nem egy újonnan induló csapat volt, hanem az a Titánok, amelyik a korábbi években Székesfehérváron, a több mint egy évtizede az osztrák bázisú EBEL-ben (idéntől ICEHL) versenyző Fehérvár AV19 magyarországi Erste Ligás farmcsapataként működött, nemrég azonban együttműködési megállapodást írt alá az utánpótlásban már évek óta jelen lévő, felnőtt projektet azonban még nem indító Győri ETO HC-val. Ennek nyomán a Titánok elhagyták nevükből a „Fehérvári” előnevet, és hazai mérkőzéseiket a szezonban a Győri Jégsport Központban játsszák.

Egyik csapatnak sem volt nyugodt időszaka a találkozó előtt: a Ferencváros több mint két hete tudott utoljára tétmérkőzést játszani, de már akkor, a Brassó ellen is csak 16 fős kerettel tudott kiállni Fodor Szabolcs együttese, mivel több játékos is koronavírus gyanújával hiányzott. A következő héten esedékes két mérkőzést el is kellett halasztani, így úgy érkezett meg Győrbe a Fradi, hogy augusztus vége óta mindössze néhány olyan nap akadt, amikor a csapat teljes kerettel tudott készülni. Komoly fizikális és mentális lemaradásban van tehát az együttes a mezőny jó részéhez képest, ráadásul a taktikai elemeket sem könnyű így gyakorolni. Sokatmondó, hogy október 24-én úgy vártuk ezt a találkozót, hogy mindössze öt tétmeccset játszott le az a csapat, amelyik tavaly ilyenkor már túl volt az alapszakasz felén és egy Kontinentális Kupa-körön. Nem volt nyugodt a Titánok felkészülése sem, őket is vastagon érintette a koronavírus, olyannyira, hogy csak október közepén tudták elkezdeni szereplésüket az Erste Ligában. Három meccset tudott eddig lejátszani a csapat, Kasper Vuorinen vezetőedző még próbálgatja a sorokat.

Ez a Fradi elleni mérkőzésen is látszott, ugyanis kihagyás ide, nehézségek oda, a mieink mutatták összeszedettebb csapat képét a találkozó elején. Ebben annak is lehetett szerepe, hogy a Fradi már majdnem teljes négy sorral tudott kiállni a meccsre, míg a Titánok 17 játékossal várták a meccset. A számok ugyan nem mutattak vendégfölényt, olyannyira, hogy az első harmadban a kapura lövést 11:10-re a hazaiak nyerték, a játék képe alapján mégis a Ferencváros játszott jobban és veszélyesebben. Ennek már a 7. percben meglett az eredménye, Németh Attila egy szép egyéni villanás végén megszerezte a vezetést. (0-1) Egy páros kiállítás után a 12. percben a Titánok kerültek emberelőnybe, azonban ezzel nem tudtak élni, a Fradi kapuját ezúttal is őrző fiatal Nagy Kristóf remekül állta a sarat. Sőt, a 13. perc közepén Kóger Balázs szabálytalansága után már a mieink támadhattak előnyben, amit nem sikerült kihasználni. Olyannyira nem, hogy a kiegészülést követően másodpercekkel Reiter Attila kiegyenlített. (1-1) Fél perccel később jött az újabb emberelőny, amivel viszont már sikerült élni Rasmus Kulmala révén (1-2), így végül, bár még az utolsó három percben ki kellett védekeznünk egy emberhátrányt, sikerült előnnyel menni az első szünetre.

A második játékrész eleje a Ferencvárosról szólt, a Titánok játékosai lényegében nem tudták elhagyni a saját harmadukat. A hazai kaput védő Gyenesnek több kisebb-nagyobb védést is be kellett mutatnia, azonban jól tette a dolgát. A játékbeli fölényünket négy perc játék után Hajós kiállítása törte meg kissé, azonban nem hogy nem sikerült kihasználnia a Titánoknak az emberelőnyt, annak leteltekor a büntetőpadról visszatérő Hajós a koronggal meginduló Hodgman álompasszából nagy gólt lőtt. (1-3) A gól még jobban visszavetette a hazaiakat, továbbra is a Fradi játszott jelentős fölényben. A harmad második felére sikerült kissé kiszabadulnia ellenfelünknek, ebben a periódusban távoli lövésekkel és szépen megjátszott akciókkal is veszélyeztettek, azonban egy-egy remek blokk, vagy Nagy Kristóf folyamatosan útját állta a kísérleteknek. A másik oldalon is több nagyobb lehetőség adódott arra, hogy tovább növeljük előnyünket, ám Gyenes is remekül elkapta a fonalat, így már-már úgy tűnt, a harmadban látott nagy játékbeli fölényünket mindössze egy gól formájában sikerül érvényesíteni, azonban fél perccel a vége előtt Somogyi Balázs parádés gólt lőtt, a hazai kapu mögött vett át egy korongot, és visszakanyarodva az alapvonalról fonákkal húzta be a rövid sarokba. (1-4)

A második harmadban látott ferencvárosi fölény számokban is megmutatkozott: 19:7-re nyertük a kapura lövést a középső húsz percben. A fölényünk pedig a harmadik harmadra is megmaradt, az első percekben ismét beszorítottuk saját harmadukba a Titánokat. Hiába azonban a korongbirtoklási fölény és a lövések, a hazaiak megmutatták, egy másodpercre sem lazíthatunk, ugyanis harmadbeli első helyzetükből gólt szereztek: a 43. percben egy távoli lövésbe Madácsi tette bele remekül az ütőjét a kapunk előtt. (2-4) Sőt, néhány másodperccel később Hegyi szabálytalankodott Almásival szemben, így a lélektani előny mellé emberelőnyt is kaptak a hazaiak. Nem sokáig örülhettek azonban neki, ugyanis mindössze 47 másodperc után Danyil Jakimcsuk, majd újabb 50 másodperc után Péter Andor is szabálytalankodott, így előbb 4 a 4 ellen, majd emberelőnyben, sőt hamarosan már 5 a 3 ellen mehettünk. Ezt pedig gyönyörűen ki is használtuk: Hegyi tett a harmad közepén egy tiszteletkört a koronggal, majd a három tömörülő hazai játékos előtt remekül tálalt Ságinak, aki a röviden érkezve kapásból a kapuba vágta a pakkot. (2-5) A szépítő gólnál és a gyors emberelőnynél egy pillanatra volt egy momentuma a Titánoknak, ám ezt a lelkesedést hamar letörte a Ferencváros – ami viszont talán ennél is fontosabb, talán ebben a nehéz szezonban először villant meg az elmúlt két évben megszokott Fradi ezekben a percekben. A 48. percben Bán szabálytalansága után újabb emberelőnyt kapott a hazai együttes, azonban rendkívül magabiztosan védekeztük ki a két percet. A következő percekben már-már úgy tűnt, innentől magabiztosan lehozzuk ezt a találkozót, kontrolláltuk az eseményeket, ám a Titánok játékosai ismét figyelmezettek arra, hogy a végső dudaszóig nem engedhetünk ki: egy kósza támadás végén egy kapu mögötti váltás után Luusuaniemi tálalt az alapvonal mögül a kapunk elé érkező Almási elé, aki élt a nagy lehetőséggel. (3-5) A gól felpörgette a hazaiakat, jószerével több támadást és lehetőséget láttunk tőlük a következő néhány percben, mint addig az egész harmadban. Fodor Szabolcs vezetőedző érezte is, hogy bele kell nyúlnia az eseményekbe, és hat és fél perccel a vége előtt időt kért. Remek ütemben tette, sikerült helyrerázni a fejeket, és visszavettük a kontrollt a mérkőzés felett. Ugyan korongbirtoklásban és lövésszámban a Titánok voltak ekkor fölényben, de igazán nagy veszély nem alakult ki. Három és fél perccel a vége előtt egy kapu előtti kakaskodás után Hegyit kiállították, a hazaiak pedig egyből időt is kértek. Emberelőnyben sem tudtak azonban nyomást gyakorolni a kapunkra. 57 másodperccel a vége előtt Ellerbyt is kiállították egy kőkemény ütközés után, és jöhetett az utolsó szalmaszál: Gyenes már nem jött vissza a jégre, hat a négy ellen, üres kapuval próbálták meg a csodát a Titánok. El is hozták a bulit, ám hiába adogattak, lövésig már nem jutottak.

Az FTC-Telekom nagyon fontos, 5-3-as győzelmet aratott Győrben a Titánok ellen, ezzel az idei hatodik ligameccsen megvan az első rendes játékidős győzelem, és ami ennél is fontosabb, az elmúlt hetek rendkívüli nehézségei után a mérkőzés egyes periódusaiban már hasonlított a Fradi játéka arra, amit az elmúlt két szezonban megszokhattunk a bajnokcsapattól. Folytatás október 27-én, kedden ugyan a Tüskecsarnokban, ám pályaválasztást tekintve vendégként a listavezető MAC HKB Újbuda ellen, egy vélhetően nehezebb mérkőzésen.

Férfi jégkorong, Erste Liga, alapszakasz
Titánok – FTC-Telekom 3-5 (1-2, 0-2, 2-1)
Titánok: Gyenes (Szeles) – Erdély B., Reiter A., Balogh B., Madácsi, Péter – Dobmayer, McNulty, Almási, Luusuaniemi, Tiainen – Kóger B., Jakimcsuk, Csiszer, Németh K. – Sándor-Székely. Vezetőedző: Kasper Vuorinen.
FTC-Telekom: Nagy K. (Földes) – Ellerby, Kärmeniemi, Tóth A., Sági, Nagy G. – Hegyi, Boros, Hodgman, Kulmala, Németh A. – Bán, Sarcia, Somogyi, Tóth Ri., Hajós – Tóth Re., Tóth Gergő, Galántai. Vezetőedző: Fodor Szabolcs.
Gól: Reiter A. (14:35, Péter), Madácsi (42:50, Balogh B., Péter), Almási (51:21, Tiainen, Luusuaniemi), illetve Németh A. (06:55, Hegyi), Kulmala, 15:28, EE, Tóth A., Ellerby), Hajós (25:51, Hodgman), Somogyi (39:29, Hegyi), Sági (45:51, EE2, Hegyi)

Távozik két cseh és egy finn játékos

Jégkorong szakosztályunk egy támadója és két védője nem hosszabbít szerződést a Ferencvárossal.

Brassóban folytatódik az Erste Liga-döntő

Magyar bajnok jégkorongozóink szépíthetnek a döntő párharcának első brassói mérkőzésén.