2023. november 22.
Győzelem a Magyar Kupa-visszavágón
Magyar bajnok hokisaink egygólos győzelmet arattak Székesfehérváron, jöhet a következő forduló.

Magyar bajnok hoksiaink a Kontinentális Kupa-hétvége után két pihenő napot kaptak, azonban egyből jött a következő kihívás, ami nem volt más, mint a FEHA 19 elleni Magyar Kupa-visszavágó az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban.

A legutóbbi összeállításon merőben változtatott a Fodor Szabolcs vezette szakmai stáb, a vasak között pedig Arany Gergely kezdett.

A játék elején igyekezett felvenni a tempót a FEHA19, az idő előrehaladtával viszont lehetett érezni, hogy fokozatosan fáradnak, és hiába volt jó a védekezésünk, egyre inkább a Fradi akarata érvényesült. Aminek meg is lett az eredménye! A fehérvári kapu előtt helyzetbe kerülnt Yanick Turcotte egy Bradytől kapott koronggal, és megszerezte az első találatát zöld-fehérben (0-1).

Egygólos ferencvárosi vezetéssel folytatódott a találkozó a második harmadban. Kicsit jobban felpörögve jöttek ki a hazaiak, és egyre több veszélyes támadásuk volt, de Arany és a védelem tette a dolgát, és nem tudtak egyenlíteni. Viszont újabb Fradi-gól sem született, így maradt az 1-0-s zöld-fehér vezetés a harmadik harmadra is.

A FEHA19 csapata a szünet után is igyekezett mindent bevetni, hogy megszerezzék az egyenlítést, vagy akár átvegyék a vezetést, a próbálkozásaik viszont nem értek célt. A Fradi pedig igyekezett még tovább növelni az előnyét, azonban hiába csaptak le minden kipattanóra, sehogy sem tudtak újabb gólt varázsolni Melnicsuk kapujába. Az utolsó percben Bogdanov lehívta a fehérváriak kapusát, hogy hat mezőnyjátékossal tudjanak támadni, de így sem sikerült a bravúr. Ezzel a győzelemmel pedig eldőlt, hogy csapataunk ott lesz a következő fordulóban.