2024. március 16.
Győzelem az ötödik meccsen, ott vagyunk az elődöntőben!
Bajnok hokisaink a fiatal Földes László vezényletével 2-0-ra legyőzték a DEAC csapatát.

Magyar bajnoki címvédő férfi jégkorongcsapatunk három győzelem után szerdán vereséget szenvedett Debrecenben, így 3-1-es vezetésről várhatta a DEAC elleni, négy győzelemig tartó Erste Liga-negyeddöntős párharc ötödik mérkőzését, amelyet szombaton kora este a Tüskecsarnokban rendeztek. A képlet egyszerű volt, győzelemmel a Fradi bejuthatott a legjobb négy közé az Erste Ligában, míg a hajdúságiak az életben maradásért, a második „meccslabda” hárításáért küzdöttek.

Az első három meccsen 93 százalék feletti hatékonysággal védő, a még nem teljesen felépült Arany Gergelyt remekül helyettesítő Nagy Kristóf váratlanul, a kezdés előtt nem sokkal megsérült, így a húszéves Földes László ugrott be, aki pályafutása első meccsén kezdett az Erste Liga rájátszásában. Hiányzott továbbá Vladimir Roth, Lauri Kärmeniemi, és az ismét kidőlő Turbucz Martin is, Galajda Zsombor viszont visszatérhetett a csapatba.

A bemelegítés után beugró Földes már az első harmad elején nagy védéseket mutatott be, a DEAC a kezdéstől nem kímélte a fiatal kapust, aki remekül helyt állt. A túloldalon Hetényinek is volt dolga, az első harmad a védésekről szólt. Bán adott balról egy remek passzt a kontrával középen érkező Farkasnak, a debreceni hálóőr azonban hatalmas spárgával hárította a tiszta gólhelyzetet. Seregély távoli lövésébe Vasziljev állt bele, a blokk után a játékost két társának kellett lesegíteni a jégről, de az orosz légiós később folytatni tudta a játékot. A 16. percben jött a találkozó első kiállítása, Bán szabálytalankodott. A vendégek nem tudtak élni a lehetőséggel, sőt, a kiugró Kestilä-val szemben Mihalik András szabálytalankodott, a Fradi pedig a megtartott korong miatt kialakuló késleltetett kiállítással tíz másodpercig le tudta pörgetni a Bán kiállításából hátralévő időt, utána pedig emberelőnyben támadhatott, ám hamarosan véget ért az első játékrész.

Áthúzódó emberelőnnyel kezdtük a második harmadot, Hetényinek egy nagy védenivalója volt, megoldotta. Érezhetően növeltük a nyomást öt az öt ellen is, a Kestilä-Němec duó, valamint Bán és Tóth Gergő is közel jártak a vezető gól megszerzéséhez. Egy buli után La Porte találta magát a meccs addigi talán legnagyobb helyzetében, Krollis csak szabálytalanul tudta megállítani, de nem tudtuk kihasználni az emberelőnyt, a fór legvégén La Porte passza után Kestilä ziccerben kapu mellé húzta a korongot. A 37. percben aztán megtört a jég, Turcotte emelt be egy korongot magas ívben a debreceni harmadba, amit Galajda szelidített meg szépen, majd fordulásból kapura lőtt, Hetényi védett, a kipattanóra lecsapó Tóth Adrián azonban közelről a hálóba lőtt (1-0). A vezető gól megszerzése után felszabadultunk, folytattuk a rohamokat, de a szünetig már nem született újabb gól, sőt, a hajrában a DEAC még emberelőnybe került, Seregélyre fújtak rá egy véleményes fogást.

A harmadik harmad elején magabiztosan védekeztük ki az áthúzódó emberhátrányt, majd öt az ötben ismét növeltük a nyomást, aminek meglett az eredménye, Marva távoli lövése átcsorgott Hetényin, a leggyorsabban pedig Farkas Simon kapcsolt, és közelről a kapuba pöckölte a gólvonal előtt árválkodó korongot (2-0). A DEAC kétgólos hátrányban kitámadott, de remekül kontrolláltuk az eseményeket, és Földes is kiválóan, korát és rutintalanságát meghazudtoló magabiztossággal védett. Az 51. percben Mihalik Gergő szabálytalankodott, de nem sikerült kihasználni az emberelőnyt, ekkor még nem dőlt el a mérkőzés. Az 58. perc végén Kloz kapott két percet, a DEAC pedig időt kért, de az emberhátrány miatt nem tudták levinni kapusukat a jégről. Az 59. percben aztán La Porte kapott egy kiállítást, öt a négy ellen pedig elvállalta az üres kaput a DEAC, így bár emelt fővel búcsúztak a szezontól, nem sikerült szépíteniük.

A Ferencváros köszönhetően a kiváló csapatmunkának, és az utolsó pillanatban beugró, élete első Erste Liga-rájátszásmeccsén védő Földes László shutoutjának, 2-0-ra megnyerte az Erste Liga-negyeddöntő ötödik meccsét, és 4-1-es összesítéssel jutott tovább az elődöntőbe, ahol a többi párharc eredményétől függően vagy a DVTK Jegesmedvék, vagy a BJA HC – Csíkszereda párharc győztese lesz az ellenfelünk. Az elődöntő március 22-én kezdődik, hazai jégen.