2019. december 14.
Győzelem Ukrajna ellen, az ötödik helyen végeztünk
Győzelemmel zárta férfi hokiválogatottunk a hazai rendezésű Hat Nemzet Tornát, így az ötödik helyen végeztünk.

Férfi felnőtt jégkorongválogatottunk előbb Japán, majd pedig Franciaország ellen is alulmaradt a hazai rendezésű Hat Nemzet Tornán. Ez azt eredményezte, hogy a másik csoport harmad helyezettjével, Ukrajnával kellett szembeszállnunk az ötödik hely megszerzésért. Az ukránok elleni meccskeretben három ferencvárosi játékos is helyet kapott: Arany Gergely, Nagy Gergő és Tóth Gergely.

Az első harmadot két helyzettel indítottuk, de ezek még kimaradtak, majd a negyedik perc legelején átszakadt az a bizonyos gát: Becze lőtt távolról, majd mielőtt az ukrán kapus összeszedhette volna a korongot, Nagy Gergő a kapuba tessékelte azt (1-0). Nem sokáig örülhettünk a vezetésnek, hiszen másfél perccel később az első helyzetüket gólra váltották az ukránok: Roman Blagyi a védőt és Aranyt is megverve lőtt a kapuba (1-1). A publikumnak ezt követően sem kellett sokat várnia, hiszen szűk egy perccel később Nagy Gergő lövése nem talált utat a kapuba, de szerencsére jókor volt jó helyen Galanisz Nikandrosz, ő pedig ismét előnyhöz juttatta válogatottunkat (2-1).

A második harmadot emberhátrányban indítottuk, de a nagyszerű védekezésünknek köszönhetően ukrán helyzet nélkül zajlott le ez a két perc. Ők ezt nem mondhatták el magukról, ugyanis a mi emberelőnyös helyzetünk góllal zárult: Terbócs lőtte középre a korongot, ami ott pattogott a kapu előtt, a szemfüles Nagy Krisztián pedig a bal sarokba helyezte (3-1). Alig egy perccel később ismét gólnak örülhettünk: Galanisz ment el a kapu előtt, majd lőtte be a negyediket a bal alsóba (4-1). Nyolc perccel a vége előtt egy az egyben jöhettek az ukránok, de Arany hatalmasat védett. Pillanatokkal később ugyancsak nagyot fogott, de a kipattanóval már ő sem tudott mit kezdeni, ellenben Babinyeccel, aki visszaállította a kétgólos különbséget (4-2).

A záró harmad első felében kétszer is emberelőnyben támadhattunk, de egyik helyzetünket sem sikerült gólra váltanunk. Az ukránok folyamatosan azon dolgoztak, hogy csökkentsék a kialakult hátrányt, azonban mindennemű próbálkozásukat hárítottuk. A játékrész második felében kettős emberelőnyben is támadhattunk, de az ukránok mindent védeni tudtak. Az utolsó két percet emberhátrányban kellett töltenünk, ugyanis Garát találta magát a büntetőpadon, amire az ukránok válasza az volt, hogy lehozták a kapusukat, de hiába támadtak hat a négy ellen, az eredmény már nem változott.

A magyar válogatott az ukránok felett aratott 4-2-es győzelemnek köszönhetően az ötödik helyen végzett a budapesti rendezésű Hat Nemzet Tornán.

Férfi jégkorong, Hat Nemzet Torna
Budapest, Káposztásmegyer, Vasas Jégcentrum
Magyarország - Ukrajna 4-2 (2-1, 2-1, 0-0)
Gólszerzők: Nagy G. (03:16, Becze, Imre), Galanisz (05:57, Nagy G., Kiss Roland), Nagy K. (23:51, EE, Terbócs, Becze), Galanisz (25:07, Nagy G., Becze) illetve Roman Blagyi (04:48, Pangelov-Yuldashev), Babynets (33:01)