2019. augusztus 23.
Indul a Visegrád Kupa: Nyitrára utaznak férfi hokisaink
Férfi jégkorongcsapatunk pénteken 18 órától a HK Nitra csapatával méri össze erejét a Visegrád Kupában.

Amint arról korábban ITT beszámoltunk, a magyar bajnoki címet 22 év után visszahódító, Erste Liga-győztes férfi jégkorongcsapatunk már augusztusban tétmérkőzéseket játszik. Fodor Szabolcs együttese augusztus 31-én már trófeáért száll harcba, a Viastein Szuperkupa döntőjében az osztrák bázisú EBEL-ben rájátszásba jutó, Magyar Kupa-győztes Hydro Fehérvár AV19-cel találkozik a Tüskecsarnokban (az előzetes jegyvásárlás és a szuekolói információk IDE KATTINTVA érhetőek el).

Emellett a Fradi a Visegrád Kupában is megkezdi menetelését. A sorozatot két szezonnal ezelőtt alapították, a magyar és a környező országok klubhokiéletének szorosabb összefűzése, és a különböző ligák szeptemberi rajtja előtti minőségi felkészülés lehetőségének céljával. A második idényben mindössze hat csapat szerepelt a sorozatban, körmérkőzéses rendszerben, csekély érdeklődés mellett. A szervezők úgy döntöttek, idén szintet lépnek, és nyolc csapatot hívtak meg. Három lengyel, egy cseh, két szlovák és két magyar együttes alkotja a mezőnyt. A csapatokat két négyes csoportba sorsolták, mindenki egyszer játszik minden csoportellenfelével. A Ferencváros a Nyitra ellen ma idegenben kezdi meg szereplését, majd szeptember 3-án következik a lengyel Jastrzebie szintén idegenben, szeptember 6-án pedig az ugyancsak lengyel Katowicze ellen zárjuk a sorozatot, hazai jégen.

A csoportkör után minden csapat továbbjut a negyeddöntőbe, ahol keresztbejátszással alakul ki a párosítás (az A csoport első helyezettje játszik a B csoport negyedikjével, és így tovább). Az egyenes kieséses szakaszban a továbbjutás két mérkőzésen dől el, az első meccs után döntetlen esetén a szokásoktól eltérően nincs hosszabbítás, a párosítás eredménye az összesített gólkülönbség alapján dől el, az idegenben lőtt gólok pedig NEM számítanak, így ha a párharc összesítése döntetlen, a második meccs végén 5 perces, 3 a 3 játékos elleni hirtelen halálos hosszabbítás következik, végül, ha nem esik gól, szétlövés dönt.

Fodor Szabolcs vezetőedző korábban elmondta, hogy ezek a csoportmeccsek ugyan a felkészülési időszakba esnek, természetesen szeretnének minél jobb eredményt elérni, de akkor sem történik tragédia, ha a dolgok ebben a sorozatban, a felkészülés ezen fázisában még elsőre nem úgy alakulnak, ahogyan azt elterveztük.

Alig egy héttel ezelőtt, augusztus 16-án játszotta első felkészülési mérkőzését magyar bajnok és Erste Liga-győztes csapatunk. A csapat Miskolcra utazott, ahol a DVTK Jegesmedvék vendégeként egy végletekig izgalmas, jó iramú és kemény összecsapáson szenvedtek 5-3-as vereséget. A találkozón ugyan háromszor is a mieink szereztek vezetést, mindannyiszor volt válasza a hazaiaknak.

Mai ellenfelünk, a HK Nyitra komoly tényező a nagy hagyományokkal rendelkező, erős szlovák jégkorongban. A csapat 2016-ban megnyerte a miénknél magasabban jegyzett szlovákiai élvonal, a Tipsport Liga (Extraliga) küzdelmeit, 2018-ban alapszakaszgyőztes és bronzérmes volt, míg 2019-ben döntőbe jutott, ahol csak a lassan egyeduralkodóvá váló, az elmúlt 3 bajnoki címet besöprő Besztercebánya tudta útját állni.

Az FTC-Telekom és a HK Nyitra csaknem pontosan egy éve, 2018. augusztus 31-én találkoztak legutóbb, akkor is a Visegrád Kupa keretein belül. Az a randevú nem sikerült túl jól Fodor Szabolcs gárdájának, hiszen a szlovák Extraligás csapat már három perc után megszerezte a vezetést, majd még ebben a harmadban sikerült berámolniuk még egyet. Ugyan Tóth Richárd révén még szépíteni tudtunk, de gyorsan jött rá a nyitrai válasz, hogy végül az utolsó játékrészben eldöntsék a találkozó sorsát. A vége 4-1-es Nyitra-győzelem lett akkor.

Komoly játékosmozgás volt a pénteki ellenfél háza táján, hiszen heten döntöttek a távozás mellett a tavalyi keretből, de természetesen érkezők is voltak, igaz, közel sem annyian, mint ahányan búcsút intettek a szlovák gárdának. Sikerült megszerezniük a kanadai Dylan Olsent a Nottingham Pantherstől, a szintén kanadai születésű Jesse Gabrielle-t, aki majd csak augusztus végén csatlakozik a csapathoz, valamint Csányi Karolt Újpestről.

Nyitrán már július vége óta folyamatosan mennek a jeges edzések, sőt, a szlovákok már négy mérkőzést tudnak maguk mögött: három vereség és egy győzelem a csapat mérlege. Augusztus 12-én játszottak először a svájci Fribourg vendégeként, 4-2-es vereség lett a vége. Majd jött a Servette és a Lagenthal elleni összecsapás, előbb 6-1, míg utóbbi ellenében 4-1 lett a végeredmény. Az eddigi egyetlen győzelmüket 20-án, a Léva otthonában sikerült elérni, ott 7-2-es győzelemmel ért véget a rossz széria.

A HK Nyitra - FTC-Telekom Visegrád Kupa csoportmérkőzés 18.00-kor kezdődik a Nitra Arenában.

Férfi jégkorong, Visegrád Kupa
HK Nitra – FTC-Telekom
2019. augusztus 23., péntek 18.00, Nitra Aréna, Nyitra

Para jégkorong nyílt nap a Fradi sátorban

Szombat délután utánpótlásunk jégkorongpályáján a siket- és a parahokié volt a főszerep.

Vereség az Erste Liga-döntő második meccsén is

Férfi jégkorongozóink ezúttal 4-0-ra kaptak ki a Brassótól, rendkívül nehéz helyzetből folytatják a finálét.