2020. november 21.
Nagyot küzdöttünk, de hosszabbításos vereség Brassóban
Férfi jégkorongcsapatunk hosszabbítás után 1-0-s vereséget szenvedett a brassói Olimpiai Jégpályán.

Hosszú folyamat eredménye, hogy lehetségessé vált a magyarországi klubok határon túli szereplése az Erste Liga 2020/21-es kiírásában, de péntek este férfi jégkorongcsapatunk a Gyergyói HK otthonában lépett pályára az idény első erdélyi mérkőzésén. Fodor Szabolcs együttese végül szétlövés után megnyerte a találkozót, így két pontra megközelítette a MAC HKB Újbudát a tabellán.

A Gyergyóhoz hasonlóan a Brassó is győzött a két csapat Tüskecsarnokban lejátszott találkozóján, igaz, címvédő hokisaink a koronavírus miatt igencsak tartalékosan álltak fel. A cél a pénteki mérkőzéshez hasonlóan ezúttal sem lehetett más, mint visszavágni az első meccsen elszenvedett vereségért, és egy győzelemmel megelőzni az élen álló MAC HKB Újbudát.

A kapuban a pénteki mérkőzéssel ellentétben ezúttal nem a négyből négy büntetőt védő Nagy Kristóf, hanem Arany Gergely kezdett. A kezdés után az első kiállításra sem kellett sokat várni: 38 másodperc után Valchar kapott kettő plusz két percet magas bottal való játékért, így rögtön az elején komoly esély nyílt a gyors vezetés megszerzésére. Alig egy perccel később Nagy Gergő és Molnár Zoltán akaszkodott össze, a játékvezető ezt pedig nem nézte jó szemmel. Csapatkapitányunk kettő, a hazaiak 77-ese pedig kettő plusz tíz percet kapott, így átmenetileg öt a három ellen mehettünk az első gólért, de hiába vettük célba Tőke kapuját, nem sikerült betalálni. A hazaiak a kiegészülés után próbáltak felpörögni, de látszott rajtuk a több, mint egy hónapos kihagyás. Hat perc után Tóth Gergely is a büntetőpadon találta magát, ezúttal emberhátrányban kellett megmutatni milyen masszív a Fradi-védelem. Azonnal támadásba lendült a Brassó, de Valchar lövését Arany magabiztosan védte. A mieink remekül zárták a passzsávokat, rendre odaértek az éppen lőni készülő hazai támadók elé. A kiegészülés előtti másodpercekben sikerült ismét eljutnunk Tőke kapuja elé, de Roczanov lövése nem talált utat a hálóba. A harmad feléhez érve Nagy Gergő a kapunak háttal állva kapta a korongot, azonban fordulatból még így is lőni tudott, de Tőke ezúttal is jól avatkozott közbe. A játékrész utolsó öt percébe lépve a Fradi magasabb fokozatra kapcsolt, így a Brassó gyakorlatilag beszorult saját kapuja elé és csak elvétve tudott kiszabadulni a nagy nyomásból. A helyzetek ugyan megvoltak, de gól nem született az első harmadban, így 0-0-ról vártuk a folytatást.

A fordulás után nagyobb elánnal játszott a Corona, az első helyzet is előttük adódott, de Arany Gergely hárította a közeli próbálkozást. A Fradi azonnal megpróbálta visszavenni az irányítást, de a magasabb fordulatszámon pörgő hazaiak sokkal masszívabban védekeztek, mint az első húsz percben. A Brassó szemmel láthatóan rendezte a sorokat a szünetben, hiszen játékosaink előtt már nem voltak akkora üres területek és olyan lehetőségek, mint korábban. Ezzel szemben a támadásokban is feljavult a hazai együttes, jóval több veszélyes szituációt tudtak kialakítani a mi kapunk előtt, de Arany eszén továbbra sem tudtak túljárni. Tizenegy perc után Tőke kapott két percet a játék késleltetéséért, de a büntetését egy mezőnyjátékosnak kellett letöltenie a büntetőpadon, így újabb nagy esélyt kaptunk, hogy megszerezzük a vezetést, de nem tudtunk élni a lehetőségeinkkel. A kiegészülés után ismét lendületbe jött a Brassó, de a védelmünket továbbra sem tudták átjátszani. Négy perccel a harmad végét jelző dudaszó előtt Gliga próbálkozott a kékvonalról, de a jobb alsó sarokba tartó lövést Arany tolta a kapu mellé. Az utolsó percbe lépve Borostól vették el a korongot, majd indították Valchart, aki ugyan egy az egyben vezethette Aranyra, de az egyik védőnk a lehető legjobb ütemben érkezett és szúrt közbe hátulról, így a hazaiak próbálkozása messze elkerülte a kapunkat. A második húsz percben már sokkal kiegyenlítettebbé vált a játék, gól nem született, így 0-0-ról várták a záró játékrészt.

Az első harmadhoz hasonlóan az utolsót is a Fradi kezdte jobban: szinte azonnal ott volt az ellenfél kapuja előtt Fodor Szabolcs csapata, de Tőke egy újabb szép védéssel tartotta a gólnélküli döntetlent. Másfél perc után Németh Attila korcsolyázott el a kapu előtt a koronggal, majd passzolta vissza Hajósnak, de a Fradi hetese nem tudott lőni. A játék képe nagyban hasonlított az első harmadban látottakhoz: az FTC támadott, a hazaiak védekeztek és csak elvétve jutottak el Arany kapujának előterébe. Hat és fél perc után Nagy Gergő kapott két percet, így a mérkőzésen már másodszor kellett emberhátrányban kivédekeznünk a brassói rohamokat. Fél perc után felálltak a hazaiak a mi harmadunkban, de hiába, másodpercekkel később már Hajós veszélyeztetett a túloldalon, de Tőkével szemben állva sem sikerült értékesítenie helyzetét. Az utolsó tíz percre fordulva Somogyi is lövőhelyzetbe került Hodgman passza után, de a hazai kapus ezúttal is védett. A rendes játékidő utolsó perceiben a hazaiak kezdeményeztek többet, de komoly gólhelyzetig egyetlen alkalommal sem tudtak eljutni. A Gyergyó elleni meccshez hasonlóan ezúttal sem született döntés a rendes játékidőben, jöhetett a három a három elleni hosszabbítás.

A ráadásban a hazaiak előtt adódott az első lehetőség, de Arany résen volt. Ezután a Fradin volt a sor, hogy veszélyeztessen, de Ellerby hiába lépett ki egy az egyben, Tőke nagy bravúrral védte kanadai védőnk lövését. Fél perccel a vége előtt azonban három az egyben jöhettek a hazaiak: Gliga passzolt Valcharnak, aki ezúttal már nem hibázott, eldöntötte a mérkőzést (1-0).

A Fradi ugyan nagyot küzdött, a helyzetei is megvoltak, de azokat nem tudta értékesíteni, míg a hosszabbításban végül Valchar belőtte a mindent eldöntő találatot, de egy pontot így is sikerült zsebre tenni, így tovább faragtunk a MAC HKB Újbudával szembeni hátrányunkon. Legközelebb november 26-án, csütörtökön 19 órától a DAB otthonában lép jégre Fodor Szabolcs csapata.

Férfi jégkorong, Erste Liga, alapszakasz
Corona Brassó – FTC-Telekom 1-0 h.u. (0-0, 0-0, 0-0, 1-0)
Brassó, Olimpiai Jégpálya, zárt kapuk mögött
Corona Brassó: Tőke (Polc) – Carlson, Dame-Malka, Gliga, Klempa, Valchar – Borisenko, Wilson, Finucci, Molnár, Tranca – Gajdó T., McFadden, Mihály, Molnár Z., Péter – Gajdó B., Haraga, Szőcs, A. Vasile, N. Vasile Vezetőedző: Dave MacQueen
FTC-Telekom: Nagy K. (Arany) – Kärmeniemi, Sarcia, Kulmala, Nagy G., Somogyi – Ellerby, Tóth Gergely, Hodgman, Pavuk, Tóth A. – Boros, Hegyi, Hajós, Németh, Sági – Bán, Tóth Re., Roczanov, Tóth Gergő, Tóth Ri. Vezetőedző: Fodor Szabolcs

Hazai pályán szerezhetjük meg a vezetést

Pénteken 2-2-es összesítésről folytatódik az Erste Liga-elődöntő a Tüskecsarnokban.

Győzelem Csíkszeredában, újra nálunk a pályaelőny

Bajnok hokisaink 4-1-re legyőzték a Csíkszeredát, pénteken jöhet az ötödik meccs.

Újabb idegenbeli mérkőzéssel folytatódik az elődöntő

Magyar bajnok hokisaink ismét az egyenlítésért küzdenek az Erste Liga elődöntőjében, ezúttal idegenben.

Vereség Csíkszeredában az elődöntő harmadik meccsén

Férfi hokisaink 4-0-ra kikaptak a Csíkszeredától, szerdán az egyenlítésért lépünk jégre, szintén idegenben.

Csíkszeredában folytatódik az elődöntő

Magyar bajnok hokisaink idegenben, 1-1-ről folytatják az elődöntős párharcot.

Óriási győzelem, egyenlítettünk az elődöntős párharcban

Jégkorongozóink parádés játékkal 6-1-re győztek a Csíkszereda ellen, így 1-1-gyel utazhatnak a folytatásra.

Az egyenlítés a cél az elődöntő második meccsén

Kevesebb, mint 24 órával az első összecsapás után már jön is a következő meccs a Csíkszeredai Sportklub ellen.