2020. szeptember 30.
Parádés meccs, Fradi-győzelem a csúcsrangadón!
Bajnok hokisaink őrült, tizenkét gólos csatában büntetőkkel győzték le a megosztott ligaelső Csíkszeredát!

Furcsa helyzet állt elő szerda este a Tüskecsarnokban: az Erste Liga címvédője csapott össze alapszakasz-mérkőzésen az Erste Liga címvédőjével… Mint ismert ugyanis, a koronavírus-járvány miatt a rájátszás kellős közepén félbeszakadt 2019/20-as hokiidény végén márciusban a maga elődöntőjében egyaránt 2-0-ra vezető Ferencvárost és Sportklub Csíkszeredát megosztott ligagyőztesnek hirdette ki a Magyar Jégkorong Szövetség, ám a liga az elmúlt két idényben egyébként is a két csapat versenyfutásáról szólt, 2019-ben ez pedig egy ötmérkőzéses, emlékezetes döntőben csúcsosodott ki, ahol a Ferencváros megszerezte története első Erste Liga-bajnoki címét.

Egyik csapat sem tudott ideális körülmények között készülni a szezonra, mint arról már többször szó esett, a Ferencváros felkészülését alapjaiban forgatta fel a csapatot is érintő koronavírus-járvány, amely miatt sokáig kérdéses volt, az erdélyi csapatok tudnak-e csatlakozni a mezőnyhöz. Végül az a döntés született, hogy az alapszakasz első két körében a határon túli csapatok hosszú túrák keretében tudják le mérkőzéseiket, így le kellett mondaniuk a hazai pálya előnyéről, amely a Sportklub esetében kifejezetten érzékeny veszteség, a Vákár Lajos Műjégpálya teltházas pokoli hangulata a csíki együttes egyik nagy erőssége. Cserébe viszont lényegében zavartalanul zajlott a csapat felkészülése a kanadai vezetőedző, Jason Morgan irányításával, aki ráadásul alaposan bevásárolt komoly tengerentúli és európai topligás múlttal rendelkező kanadai játékosokból, míg az orosz vonalon érkező légiósok közül olyan kulcsembereket sikerült megtartani, mint a rutinos Taratuhin, a bombaerős lövéseiről híres Kuljas, vagy éppen a fehérorosz kapus Szamankov. A csíkiak éppen ezért arra készülhettek, hogy még a szezon elején otthonában meglepik a társ-címvédőt. Ehhez persze várható volt, hogy a mieinknek is lesz egy-két szava, a Fradi ugyanis első két idei meccsén már megmutatta, bár a fizikai állapot még hagy némi kívánnivalót maga után, a játék karakterével, a küzdelemmel, a szívvel nincs gond idén sem.

Ahogy arra számítani lehetett, óriási lendülettel vetette bele magát a játékba a vendég Csíkszereda, megpróbált már az elején nyomást helyezni a mieinkre Jason Morgan együttese. Másfél percen belül több dolga is volt a kapunkban némi meglepetésre kezdő második számú kapusunknak, Nagy Kristófnak, a hatalmas lövéseiről híres Kuljas kékvonalasánál, majd Becze és a nyáron újonnan igazolt kanadai Tousignant közeli próbálkozásánál is résen kellett lennie hálóőrünknek. Egy tilos felszabadítás után sikerült végre kijönni a szorításból, és megmutatni, ha nem figyelnek hátul a vendégek, ráfázhatnak a nagy nyomásgyakorlásra, villámgyors kontrával mentünk ugyanis el, Tóth Richárd azonban egy az egyben nem tudta befejezni a ziccert a csíki kapussal, a fehérorosz Szamankovval szemben. Az első öt perc továbbra is szeredai korongbirtoklási fölénnyel telt el, ám a kapunkon csökkent a nyomás, inkább a mezőnybe helyeződött át a csata. Élesedtek a párharcok, ennek pedig a meccs első kiállítása lett az eredménye, Justin Hodgmant szórták ki a honfitársa, Tousignant elleni szabálytalanság miatt. Jöhetett a meccs első emberhátrányos védekezése, ráadásul ez a játékelem nem ment túl jól a MAC HKB Újbuda elleni előző mérkőzésen, a MAC négy góljából három is fórban született. Ezúttal azonban hiába érkezett a Sportklubnál a korábbi fehérvári kedvencekkel, a szintén frissen igazolt Colton Yellow Hornnal és Judd Blackwaterrel, valamint a szintén légiós Justin Maylannel felálló emberelőnyös sor, remekül működött a hátrányos játékunk, és kivédekeztük a két percet. A nyomás azonban nem csökkent a kapunkon, öt az öt ellen is felállt a Csíkszereda, nem sikerült azonban feltörniük a Fradi védelmét. A harmad felén túllépve továbbra is a csíkiak rohamoztak nagyobb nyomást gyakorolva, a mieink pedig kontrákkal igyekeztek veszélyeztetni, ám sem Nagy Gergő, sem Hajós nem járt sikerrel. Ahogy a játék képe erre sajnos következtetni engedett, a gólnélküli állásból a Sportklub billentette ki a mérkőzést: a 7. perc legvégén Taratuhintól bár talán mindenki passzt várt, ő éles szögből Nagy Kristóf mamutjai között a hálóba lőtt, alaposan meglepve ezzel kapusunkat és védelmünket. (0-1) A bekapott gól valamelyest felrázta a mieinket, ez pedig hatalmas helyzet formájában öltött testet, Tóth Gergely-Pavuk-Tóth Adrián volt a korong útja, majd 22-esünk egy az egyben próbálkozhatott, ám Szamankov nyerte a párharcot. Néhány másodperccel később ismét Tóth Adrián-Szamankov párharc következett, ezúttal is a csíkiak kapusa diadalmaskodott. Három és fél perccel a harmad vége előtt érkezett a meccs addigi legnagyobb ferencvárosi helyzete: Tóth Gergő kapott az egyik csíki védőtől ajándékkorongot a vendég harmad közepén, lövésénél Szamankov már verve volt, a felső vas azonban kisegítette a Sportklubot. Még ugyanebben a percben megvolt a mérkőzés első ferencvárosi emberelőnye, amit villámgyorsan, mindössze 21 másodperc alatt ki is használtunk: Nagy Gergő átadását Rasmus Kulmala vágta a hálóba, még a harmad vége előtt megvolt tehát a nagyon fontos egyenlítés! (1-1) Sőt, alig egy perccel később érkezett az újabb gól, gyönyörű Tóth Richárd-Sági-Hajós összjáték végén utóbbi volt a befejező ember, némileg váratlanul, de egyáltalán nem érdemtelenül megvolt a vezetés is! (2-1) A csíki játékosok a harmad utolsó két percére a gyorsan bekapott két gól miatt némileg elvesztették a fonalat, Szamankovnak több dolga is akadt, a vendégek pedig nem igazán jöttek ki a harmadukból, ám újabb gólt már nem sikerült rátennünk a gyors két találatra. Így is remekül alakult azonban a harmad második fele, és sikerült előnnyel elmennünk az első szünetre.

A lövési mutató is alátámasztotta, amit érezni lehetett, bár a meccs elejét és az emberelőnyöket igyekezett megnyomni a Sportklub, a harmad végére átvette az irányítást a Fradi, sőt, végül sikerült is túllőni nem csak gólokban, de lövésekben is az ellenfelet (13:12). A második játékrész is aszerint a forgatókönyv szerint kezdődött, mint az első, a csíkiak rögtön az elején megpróbáltak nyomást helyezni a Fradira. Az első lövés is megvolt az első percen belül, Gecse Hugó bombáját blokkolták, azonban a második perc legelején már nem volt ellenszer, Colton Yellow Horn kapásból lőtt szép gólt a botos oldalra. (2-2) Nem sokat váratott magára az első ferencvárosi helyzet, Hodgman húzott le az alapvonalig a csíki harmadban, visszatett korongjából Somogyi lőhetett, Samankov védett. Hamar felpörgött a mérkőzés, száguldottak a felek fel-le a két kapu között, remek, küzdős, nagy tempójú meccset láthatott a közönség. A lendületet egy csíki hiba törte meg, elcserélték magukat ugyanis a szeredaiak, így a 24. perc végén technikai kisbüntetés miatt jöhetett a meccs második ferencvárosi emberelőnye. Ezt az előnyt is megnyomtuk, Nagy Gergő passzából szinte másodperceken belül megvolt az életveszélyes lövés a kékről Hodgmantől, Szamankov hatalmasat védett, majd a kipattanót is maga alá húzta. Nem csökkent azonban a nyomás, Kulmala lövésénél kellett ismét nagyot védenie a vendégek kapusának, majd Nagy Gergő bombázhatott egy kipattanóból hatalmas helyzetben, ez sem ment be. Tetézte viszont a csíkiak baját, hogy Flinta csúnyán eltalálta bottal Tóth Adriánt, így ő is mehetett a büntetőpadra, 46 másodpercig kettős előnyben támadhattunk! Érkezett a jégre a Pavuk Somogyi és Sági fémjelezte előnyös sor, és bár Kärmeniemi távoli bombája, majd Sági közeli próbálkozása is életveszélyes volt, a vendégek hősiesen kivédekezték a kettős hátrányt. Bő fél perc sima előny azonban még így is maradt, azonban sikerült felszabadítania a Sportklubnak – joggal bosszankodhattak a hazaiak. Nem sikerült azonban tisztán védekeznie a Csíkszeredának, Pavuk is hatalmasat kapott Sallótól, így sorozatos emberhátrányba csúszott bele a Sportklub: öt másodpercig ismét kettős előnyünk volt, majd Flinta visszatérte után 1:55-ig sima előnyben támadhatott tovább a Fradi. Nem csökkent a nyomás a vendégek kapuján, ám a két perc felénél sikerült felszabadítania a Sportklubnak, értékes másodperceket szerezve. Sőt, még a büntetés lejárta előtt Becze szerzett korongot, és kihasználva, hogy a Fradi az óriási roham közben lényegében elfelejtett védekezni, kettő az egyben elrohanva és Hegyit átjátszva a túloldalon érkező Taratuhin elé tálalt, aki élt a lehetőséggel. (2-3) Rendkívül bosszantó gól volt ez, hiszen közel öt percig támadhattunk előnyben, többször is kettős előnnyel tarkítva, mégis az ellenfél szerzett gólt. Sőt, szegény embert még az ág is húzza, Sarcia szedett össze felesleges kiállítást, így a kiegészülés után szinte rögtön a Csíkszereda támadhatott emberelőnyben. A vendégek is szépen felálltak a harmadunkban, sőt, egy jól megjáratott korongot végül Salló lőtt el távolról, Nagy Kristóf azonban a helyén volt. Továbbra is maradt azonban támadásban a Sportklub, ám a nyomás nem volt olyan nagy, ismét jól működött a hátrányos játékunk. Sőt, nemhogy kivédekeztük a hátrányt, de hamar megjött az egyenlítés is, egy villámgyorsan elhozott támadó harmadbeli bulit Nagy Gergő vágott csuklóból remekül a hálóba, ismét egyenlítettünk! (3-3) Szinte percről percre változott a helyzet, mindkét csapat remek támadásokat épített, volt lendület, voltak komoly, de a szabályosság határain teljesen belül maradó ütközések, csúcsrangadóhoz méltó mérkőzést tett a jégre a két csapat – még ha a bekapott gólok és néhány játékhelyzet miatt ezt a két vezetőedző nem is biztos, hogy a meccs minden pillanatában így gondolta… Szűk négy perccel a harmad vége előtt jött az újabb szeredai emberelőny, ezúttal Tóth Gergőt küldték ki gáncsolásért. Sőt, szinte alig kezdték meg az előnyt a vendégek, Tóth Richárd is beleszaladt egy akasztásba, így közel másfél percre kettős előnybe került a Csíkszereda. Jött is a nyomás, előbb Becze közeli próbálkozását védte Nagy Kristóf, majd jött a menetrend szerinti Kuljas-bomba, végül Taratuhin-Kuljas-Becze háromszög végén védett hatalmasat Nagy Kristóf a csíki kapitány közeli kapáslövésénél. Bő fél perc hiányzott ahhoz, hogy kivédekezze a kettős hátrányt a Fradi, amikor ismét kritikus helyzetben hibázott a Sportklub, Blackwater ült le a büntetőpadra testre ütésért. A vendég kiállítás nyomán 35 másodpercig 4 a 3 elleni játék alakult ki, de ami még fontosabb volt, hogy a buli átkerült a csíki kapu elé. Gyorsan ismét felállt a Csíkszereda, lőni azonban nem sikerült, visszajött az egyik játékosunk. Négy a négyben végre cserélni is tudtunk, úgy festett, hősies játékkal sikerült kivédekezni a nagy nyomást. Sőt, Tóth Richárd kiállítása is lejárt, így a harmadból hátralévő bő egy percet majdnem végig emberelőnyben játszhattuk le. Sikerült is felállni, ennek pedig meg lett az eredménye: Ellerby lőtt távolról, a kipattanót Hodgman szedte össze a bal oldalon, majd óriási passzt adott két védő botján túljutva Nagy Gergőnek, aki a túloldalról szépen bevágta az újabb vezető gólunkat! (4-3) Gyönyörű gól volt, sőt, kivettünk a játékból egy csíki játékost is. Történt ugyanis, hogy a gól után Hodgman egy kis trash talkkal bosszantotta Flintát, aki nekirontott kanadai támadónknak, meggondolatlan cselekedetéért pedig tízperces fegyelmi büntetést kapott. Sőt, Tousignant már a kesztyűt is ledobta, hogy birokra keljen honfitársával, Hodgman ezt azonban mosolyogva vette tudomásul, a játékvezetők pedig szemet hunytak a csíki légiós „kihívása” felett. Ismét a mieinknek sikerült jobban tehát a harmad vége, így hiába fordított a Sportklub, végül visszafordítottuk az állást, és remek mérkőzésen a második szünetre is előnnyel mehettünk.

A záró harmad ott folytatódott, ahol a második abbamaradt, nagy tempójú és szikrázóan kemény volt a mérkőzés. Az első két játékrésszel ellentétben ezt a húsz percet a Fradi kezdte egy kicsit jobban, sőt, a Csíkszereda másfél perc alatt összeszedett egy kiállítást Fodor Csanád Németh Attilával szembeni szabálytalansága miatt. Ha nem is felállva megjáratott korongból, de meg is volt az előnyös helyzetünk, Kulmala azonban elhibázta a ziccert. A Csíkszereda jól védekezett, viszont egy-két játékosukon látszott, hogy a gól- és emberhátrány miatt kezdenek feszültek lenni. Ez azonban nem akadályozta meg őket abban, hogy tisztán kivédekezzék a hátrányukat, hiába volt ismét óriási az előnyös sorunk által produkált nyomás. Maradt azonban a nyomás egyenlő létszámban is a szeredai kapun, talán a fáradtság első jelei is megmutatkoztak a vendégjátékosokon, ennek pedig meg is lett az eredménye: a sokadik támadásunk végén Tóth Richárd próbálkozásánál még védett Szamankov, a kipattanót azonban Hajós a hálóba juttatta! (5-3) Hajós Rolandnak is megvolt a második gólja, és először vezetett az egyik csapat két góllal a meccsen – szerencsére ez a Ferencváros volt! Becsülettel próbálkozott tovább a Csíkszereda, sőt, egy szép szóló végén Taratuhin nagy helyzetbe is került, Nagy Kristóf azonban hatalmasat védett. Az eset végén Tousignant érkezett meg túlzott lendülettel a Fradi kapusára, ebből pedig egy kis csetepaté alakult ki, Rasmus Kulmala védte meg a termetbeli különbségek ellenére rendkívül bátran kapusát a csíkiak légiósával szemben. Hiába küzdött azonban a Sportklub, a Fradi egyértelműen jobban játszott ebben a harmadban, ez pedig kezdte szépen lassan bedarálni az ellenfelet. A meddő próbálkozások egyre feszültebbé tették a vendégeket, Becze többször is kemény ütközésekbe, adok-kapokba keveredett a hazai játékosokkal, akik azonban úgy döntöttek, inkább a játékkal lesznek elfoglalva, és gyönyörű támadás végén Németh Attila fejezett be egy akciót tíz perccel a vége előtt, szinte biztosan eldöntve a rangadó sorsát. (6-3) Ott volt azonban az a bizonyos „szinte” szócska, nagyon helyesen, a csíkiak ugyanis bizonyították, háromgólos hátrányban sem lehet leírni őket. Becze pedig sokadszor bizonyította, ha a játékkal van elfoglalva a balhé helyett, remek dolgokra képes. Szűk kilenc perccel a vége előtt ugyanis egy nagy kapu előtti kavarodás végén a vendégek kapitánya juttatta a kapunkba a korongot, amit Soós játékvezető elsőre egyértelműen gólnak ítélt, majd azért a biztonság kedvéért a kavarodás miatt visszanézték videón, végül azonban megadták a szépítő találatot. (6-4) Sőt, kevesebb mint egy perc elteltével már Taratuhin tuszkolt be egy újabb gólt, hirtelen a semmiből visszajött a találkozóba a Sportklub! (6-5) Fodor Szabolcs három nappal korábban a MAC HKB Újbuda elleni meccsen már egyszer remek ütemben kért időt, ezúttal is ezt tette, megnyugtatva játékosait, és kivéve őket a számukra kedvezőtlenül alakuló őrült rohanásból. Sőt, újabb alig egy perc elteltével az egyenlítési lehetőség is ott volt a vendégek előtt, Blackwater kísérletét azonban Nagy Kristóf remek bravúrral védte. Őrült percek következtek, a Sportklubnak is megvolt az esélye az egyenlítésre, és a Fradinak is volt lehetősége eldönteni a meccset, mindkét kapusnak volt dolga bőven. A csíkiak láthatóan tűzbe jöttek a gyors két góltól, a mieink viszont remekül tartották kézben a találkozót és a megmaradt egygólnyi előnyt. Itt kell megemlítenünk Nagy Kristóf teljesítményét: fiatal második számú kapusunk már az előző idény végén, amikor rendkívül éles helyzetben a rájátszásban kellett beugrania a sérült Arany Gergely helyére megmutatta, hogy van benne kurázsi, és nagy nyomás alatt is remek teljesítményre képes, ezt pedig ezen a találkozón is bizonyította. Kevesebb mint három perccel a vége előtt Blackwater átadása után Fodor Csanád tiszta ziccerben lőhetett, Nagy azonban hatalmas védéssel megőrizte csapata egygólos előnyét. Nem kell hangsúlyozni, mekkora jelentősége van az ilyen védéseknek egy ekkora rangadón, amely ráadásul váltakozott vezetést, őrült rohanást és tizenegy gólt hozott. Beszorult azonban a Ferencváros a végére, sőt, egy tilos felszabadítás után 1:49-cel a vége előtt Jason Morgan is időt kért, lehozta kapusát, és beküldte légiós nagyágyúit. Sőt, Somogyi Balázs összeszedett egy kiállítást testre ütésért, majd váratlan dolog történt: Hodgman sokadszor akadt össze honfitársával, Tousignant-tal, a játékvezetők pedig a Fradi kanadaiját is kiszórták durva játékért. Így a mérkőzés végéig kettős előnyben támadhatott a Sportklub, sőt, kapusát is visszahozhatta a jégre! Elképesztő izgalmak közepette teltek a másodpercek, a Csíkszereda megsorozta a Fradi kapuját, Kuljas őrült bombákat szórt a kékről, majd Yellow Horn közelről került ziccerbe, de mindent fogott a falként tornyosuló Nagy Kristóf, aki az utolsó percekben a mérkőzés hősévé lépett elő! Hősként sem tudta megakadályozni azonban az egyenlítést: újabb óriási bombát védett, a kipattanóra azonban már kettős hátrányban nem jutott ember, így Taratuhin közelről egyenlített. (6-6) Sőt, csak egy játékosunk jöhetett vissza, így szimpla előnyben maradt a Sportklub. Ezzel viszont már nem tudott élni, így hosszabbítás következett.

A ráadást áthúzódó előnnyel kezdte néhány másodpercig a Csíkszereda, és rögtön ziccerbe is kerültek, a hőssé előlépett Nagy Kristóf azonban ismét fergetegeset védett, két kipattanó után elvetődve a gólvonalon fogta meg a korongot Tousignant kísérleténél. Kiegészültünk, jött a három a három elleni őrület, előbb Hodgman, majd a túloldalon Becze hagyott ki nagy helyzetet kettő az egyben. Újabb Nagy-bravúr következett, ezúttal bárddal, majd végre sikerült korongot szereznünk. Németh egy szép szóló és egy nagy csel után lőhetett, Szamankov zárta a rövid oldalt, majd Kulmala szerzett korongot a támadó harmad közepén, álompasszt adott Hodgmannek, azonban Szamankov is parádés bravúrt mutatott be. Úgy látszott, soha nem dől el az őrült, izgalmas és zseniális találkozó… Kuljas keveredett másfél perccel a vége előtt a kapu elé ziccerben, jött azonban ismét Nagy Kristóf a bárddal, majd egy bomba az orosztól, amelyet sikerült blokkolni. A hosszabbítás nagyjából ugyanazokat az izgalmakat hozta, mint az egész találkozó, öt percbe sűrítve. Kijelenthető, hogy mindkét csapat győzelmet érdemelt volna ma este, a második pont sorsát viszont el kellett dönteni – mivel letelt a hosszabbítás, így büntetőkkel.

A vendégek kezdték a párbajt, a zseniális Nagy Kristóf pedig bárddal kiszúrva járt túl Taratuhin eszén, megalapozva ezzel a hangulatot. Tóth Adrián a túloldalon higgadtan lőtte ki a botos húszast, vezettünk! Yellow Horn következett, elhúzta volna keresztbe, Nagy azonban olvasta, átért a túloldalra, és fogta! Kulmala viszont nem tudta eltenni Szamankov alatt két csel után, maradt az egygólos előnyünk. Blackwater érkezett a vendégeknél, megcsinálta a fonákcselt, azonban fölé emelt! Hodgman sok helyzetet kihagyott a meccsen, és a büntetőt is erőből, távolról vállalta el, Szamankovnak ez csemege volt. A negyedik sorozatban Tousignant pakolta ide-oda a korongot, de Nagy Kristóf ezúttal is lehúzta a rolót! Stílusosan a kapitányunk vállalta magára a lehet, hogy mindent eldöntő büntetőt, azonban Szamankov a botossal nagyot védett, és életben tartotta a vendégreményeket. A Sportklub is hozta a kapitányát, Becze azonban nem tudta elhúzni Nagy Kristóf mellett, megint ott volt a bárd, így kapusunk mind az öt szeredai büntetőt fogta, megkoronázva ma esti teljesítményét, a Fradi pedig büntetőkkel 7-6-ra megnyerte a csúcsrangadót, és ismét otthon tartott két pontot!

Azt még nem jelentjük ki, hogy ez volt a szezon mérkőzése, de hogy benne lesz az idény legemlékezetesebb találkozói között, az már most, néhány meccsel a rajt után egészen biztos. A két csapat méltó maradt egymás elleni hagyományaihoz, és a két ligagyőztes csatájához, olyan végletekig kiélezett meccset játszottak egymással, amit forgatókönyvírók is nehezen álmodhattak volna meg jobban. A számunkra legfontosabb azonban, hogy a végén a győzelem a Ferencvárosé lett!

Folytatás vasárnap egy újabb nagy rangadón, a másik székely fellegvár, a Gyergyói HK ellen.

Férfi jégkorong, Erste Liga, alapszakasz
FTC-Telekom – Sportklub Csíkszereda 7-6 (2-1, 2-2, 2-3, 0-0, 1-0 – b.u.)
FTC-Telekom: Nagy K. (Arany) – Kärmeniemi, Sarcia, Pavuk, Tóth A., Nagy G. – Boros, Hegyi, Somogyi, Kulmala, Hodgman – Ellerby, Tóth Gergely, Sági, Tóth Ri., Sági – Bán, Galántai, Németh, Tóth Gergő, Roczanov. Vezetőedző: Fodor Szabolcs.
Sportklub Csíkszereda: Szamankov (Adorján Ö.) – Gecse H., Salló, Bíró T., Becze, Blackwater – Kuljas, Flinta, Taratuhin, Tousignant, Yellow Horn – Györfy, Farkas T., Fodor Cs., Maylan, Casaneanu – Szabó Zs., Gecse O., Részegh Zs., Rokaly N. Vezetőedző: Jason Morgan.
Gólszerzők: Kulmala (17:02, EE, Nagy G., Hodgman), Hajós (18:10, Sági, Tóth Ri.), Nagy Gergő (33:25, Pavuk), Nagy Gergő (39:36, Hodgman, Tóth A.), Hajós (44:43, Tóth Ri., Sági), Németh A. (49:46, Tóth Gergely, Sági), Tóth A. (65:00, győztes büntető), illetve Taratuhin (13.00, Farkas T.), Yellow Horn (21:07, Blackwater), Taratuhin (28:49, EH, Becze, Györfy), Becze (51:05, Gecse H.), Taratuhin (51:51, Becze, Tousignant), Taratuhin (59:35, EE2, Yellow Horn, Becze)
Kapura lövések: (13:12, 13:9, 8:22, 2:5, 1:0) 37:48
Védések: (11:11, 7:11, 19:6, 5:2) 42:30 / 87.50% : 81.08%
Kiállítás percek: (2:2, 6:18, 6:2) 14:22
Emberelőny kihasználás: (8 / 1) 12.50% / (7 / 1) 14.29%
Emberhátrányos védekezés: (1 / 7) 85.71% / (1 / 8) 87.50%
Emberelőnyben töltött idő: 8:25 / 8:00