2019. augusztus 16.
Remek játék, szoros meccs, de vereség
Férfi hokisaink első felkészülési meccsükön 5-3-as vereséget szenvedtek a DVTK Jegesmedvék vendégeként.

Nem túlzás azt állítani, erre a napra várt a Ferencváros minden jégkorongszurkolója: a magyar bajnoki címet a tavasszal 22 szűk esztendő után visszahódító, a jelenleg Magyarországon a férfi jégkorong csúcsának tekinthető Erste Ligát pedig története során először megnyerő FTC-Telekom ugyanis a hosszú böjt, vagyis a nyári szünet, az alapozás, a kőkemény, izzasztó konditermi edzések, majd az augusztus 5-ei jeges szezonkezdet után végre-valahára mérkőzésen is jégre lépett.

A Fradi annak a DVTK Jegesmedvéknek az otthonában kezdte meg a 2019/20-as idényt, akik az előző szezont zsinórban három megnyert, és egy elveszített Erste Liga-döntő után a MAC Újbuda társaságában már a magasabban kvalifikált szlovák Extraligában töltötték. Ennek ellenére, a két csapat egyetlen egymás elleni tétmérkőzését a Fradi nyerte, ráadásul Miskolcon: január 22-én otthonában kaptuk el 3-0-ra a Jegesmedvéket a Magyar Kupa bronzmérkőzésén, ezzel nyolc év után szereztünk ismét érmet a sorozatban.

Fűthette tehát a visszavágás vágya a miskolciakat, még akkor is, ha a DVTK jelentős átalakuláson ment át a nyáron. Volt több távozójuk (ketten közülük, a korábbi junior világbajnok Rasmus Kulmala és Hajós Roland éppen a Fradiban folytatták pályafutásukat), és tulajdonképpen teljesen lecserélték légióskontingensüket. Ezzel szemben Fodor Szabolcs vezetőedző megvalósította a mámoros Erste Liga-siker után kitűzött célt, néhány távozót leszámítva együtt tartotta a bajnokcsapat gerincét, sőt, erősítések is érkeztek.

Vadonatúj, fehér idegenbeli mezében érkezett a jégre a Ferencváros, így a bajnokcsapat új mezének egyik kiadása is ezen a napon debütált. Az eddig bejelentett keretből mindenki bevethető állapotban megérkezett Miskolcra, és ott volt a meccskeretben. A DVTK sem tartalékolt, legjobbjaival, vagyis magyar válogatott játékosokkal, és újonnan igazolt, minőségi légiósokkal érkezett a jégre a csapatot szintén a nyáron átvevő Marcel Rodman együttese.

Gyakorlatilag megtelt a Miskolci Jégcsarnok a mérkőzés kezdetére, igaz, a megérkezést a legvégére halasztó szurkolóknak is volt idejük elfoglalni helyüket a lelátón, a mieink ugyanis egy baleset miatt komoly dugóba kerültek az autópályán Miskolc felé tartva, a kisebb késés miatt így tizenöt perces csúszással kezdődött el a találkozó. A DVTK egyből támadólag lépett fel, ehhez képest a második perc végén máris megszerezte a vezetést a Fradi: a Miskolcra a nyáron érkező válogatott kapus, Rajna Miklós elhagyta ketrecét egy korongért, majd rettenetesen rossz passzt adott társának, amit a mieink lefüleltek, elsőre még nem sikerült a kapuba találni, ám a visszatérő, régi-új fradista Németh Attila másodszorra bekotorta a hiába visszavetődő Rajna mellett a korongot. (0-1) Az ötödik percben megkaptuk az első emberelőnyt is, Harrison volt szabálytalan a korábbi miskolci csapatkapitánnyal, Hajós Rolanddal szemben. Kulmala révén volt egy veszélyes lövésünk, amit Rajna megfogott, majd egy szép körbeadogatás után egy távoli Kärmeniemi-bombát jegyezhettünk fel, de az első fór kihasználatlan maradt. Hamarosan a miskolciak is megkapták az első előnyt, Roczanov szabálytalansága után, és villámgyorsan ki is használták: Jesse Dudas lőtt be élesen a kapu előtti sűrűbe, ahol Harrison vágta kapásból Arany mellett a kapuba a korongot (1-1). Fodor Szabolcs vezetőedző kérésére a játékvezetők kisebb tanácskozás után megvideózták a gólt, de végül megállapították, Harrison szabályos körülmények között lőtt a kapuba. Nem sokkal később már újra öt a négy ellen kellett védekeznünk, miután Pavuk gyalulta a jégbe Beauvilliert, és durva játékért kiszórták. Ezt a hátrányt már kivédekeztük, igaz, kellettek hozzá Arany Gergely bravúrjai is. A 12. percben kiegyenlítődött a kiállítások száma, ezúttal Galaniszt szórták ki. A támadó harmadba a jobb oldalon lendületből megérkező Myles Fitzgerald remek lövését jegyezhettük fel ekkor, amit Rajna hárított, de ez az emberelőny is kihasználatlanul maradt. A túloldalon Beauvillier adott gyönyörű passzt centerbe Harrisonnak, de szerencsére kihasználatlanul maradt a nagy helyzet. Egyenlő létszámnál inkább a Jegesmedvék támadtak többet, négy perccel a vége előtt egy távoli Szirányi-bombát kellett Aranynak megfognia. A több hazai akció ellenére remekül benne voltunk a meccsben, stabilan játszottunk, kontrolláltuk az eseményeket, egyenlő partnerei voltunk az Extraligás ellenfélnek. A harmad utolsó két percében tűzijátékot rendezett a DVTK a kapunk előtt, kétszer Arany Gergely védett nagyszerűen, majd Tousignant próbálkozásánál Hegyi Ádám utolsó emberként paskolta mellé a háló felé tartó korongot, a nagy mentés után így 1-1-es döntetlennel mehettek szünetre a felek.

A második harmad elején kissé változott a játék képe, a mieink egy kicsit feljebb tolták a játékot, ennek pedig meglett az eredménye. Előbb Sarcia blokkolt gyönyörűen és önfeláldozóan egy lövést, majd megkontráztuk az ellenfelet, a Tóth Gergő lövése (mivel idén két hasonló nevű játékos is játszik a Fradiban, érdemes nem összetéveszteni a 66-ost az újonnan igazolt, 17-es mezszámú Tóth GERGELLYEL…) és Rajna védése utáni kipattanót pedig Roczanov pofozta a hálóba, így a szünet után újra hamar vezetést szereztünk! (1-2)

A gól után szinte rögtön emberelőnybe került a DVTK, Jászait szórták ki. A hátrány ellenére majdnem mi veszélyeztettünk, Rajna ismét majdnem eladta a korongot a saját kapuja előtt, ám ezúttal Switzer nem tudott lecsapni a lehetőségre. A piros mezesek kicsit túljátszották a kapunk előtt felállva a lehetőségeiket, így végül nem volt igazi helyzetük, mielőtt kiegészültünk. Egyenlő létszámnál azonban hamar egyenlített a DVTK: Galanisz kapott egy remek korongot a támadó harmadban egyedül kilépve, majd szépen fejezte be a szólót (2-2). Nem sokáig maradt azonban ez az állás, a 31. percben Tóth Adrián is egyedül lépett ki egy korongszerzés után, és szépen lőtte ki a hosszút, Rajna hiába ért bele! Harmadszor is vezettünk! (2-3) A hazaiakat alaposan felpaprikázta, hogy nem tudják megszerezni a vezetést, alaposan bekezdtek, és megsorozták a kapunkat, de vagy nem céloztak jól, vagy Arany volt a helyén. Emberelőnyhöz is jutottak, természetesen növelték a nyomást, de nem sikerült áttörniük a Fradi vonalait, egy-egy blokk, bevetődés, visszaérő ütő vagy korcsolya rendre az útjukat állta. Három és fél perccel a második harmad vége előtt mi is emberelőnyt kaptunk, Tousignant volt szabálytalan. Ezzel nem sikerült élnünk, de arra tökéletes volt, hogy kijöjjünk a szorításból – egygólos előnnyel mehettünk el a második szünetre, a csapatok levonulásakor pedig a maroknyi Fradi-tábor hangjától zengett a Miskolci Jégcsarnok!

A záró játékrész egy életerős Magosi-lövéssel, és egy bárddal bemutatott remek Arany-védéssel kezdődött, majd hamar emberelőnybe kerültünk, Vojtkó kiállítása nyomán. Nem tartott azonban sokáig az előnyünk, fél perc elteltével Tóth Gergely is kiült a büntetőpadra, így először a meccsen négy a négy ellen voltak jégen a felek. Kezdtek megmerevedni a frontok, ezekben a percekben egyik fél sem tudott a másik fölé kerekedni, éppen ezért egy kicsit a semmiből érkezett a DVTK egyenlítő gólja a 45. percben: Tousignant lövését még bravúrral védte Arany, azonban a kipattanónál már ő is tehetetlen volt, Vandane a hálóba pofozta a korongot (3-3). A góltól a Jegesmedvék vérszemet kaptak, és a meccs talán eddigi legnagyobb nyomását helyezték a kapunkra, Aranynak egy perc alatt két nagy védésre is szüksége volt – megoldotta. Sőt, egy kapu előtti takarítás után a hazaiak emberelőnyhöz is jutottak, a hazai közönség is érezte, hogy lehetséges fordulópontjához érkezett a meccs, és nagyon rákezdtek. Sajnos ez így is lett: kevés volt már hátra a kiállításból, amikor egy a harmadunk közepén lévő kavarodásból Kyle Beach kanyarodott ki a koronggal, és remek lövéssel távolról Arany kapujába vágta – először vezetett a meccsen a DVTK (4-3). Egy Fitzgerald-lövéssel válaszoltunk, amit Rajna védett, majd a kontrából kilépő Beauvilliert takarította el Sarcia – kiállításért cserébe. Nagyon megnyomta az emberelőnyt a hazai csapat, egy korongvesztésünk utáni kontránál pedig Switzer már csak szabálytalanul tudta megállítani a nagy helyzetben kilépő Harrisont – több mint egy percig kettős emberhátrányban kellett védekeznünk. Repkedtek a blokkok, a hősies bevetődések, így végül kivédekeztünk egyet a kettőből. A másodikat már nem sikerült, Harrison találta magát teljesen egyedül szemben Arannyal, kapusunk az első lövést még így is elképesztő bravúrral hárította, az ellenfél támadója a kipattanót azonban betuszkolta (5-3). Hat perccel a vége előtt még kaptunk egy esélyt a visszazárkózásra egy emberelőny formájában, sőt, alighogy felálltunk a hazai harmadban, ráfújtak még egyet, így mi is kaptunk egy öt a három elleni lehetőséget. Hamar eljutottunk a kapuig, Switzer azonban Rajnába püfölte közelről a korongot. Ez volt az egyetlen lehetőségünk kettős fórban, egy miskolci ugyanis visszatérhetett a jégre. Sőt, a másodikat is kivédekezték, ezután pedig már nem tudtunk helyzetbe kerülni.

Bár két harmadon át remekül tartottuk magunkat az Extraligás, remek játékerőt képviselő ellenfél otthonában, a DVTK végül az utolsó húsz percben érvényesítette rutinját, megfordította a meccset, és végül 5-3-ra megnyerte a találkozót. Egyáltalán nem vallott azonban szégyent a Ferencváros, sőt, játékunk biztató volt az Erste Liga-szezonra nézve, egy felkészülési meccs után pedig talán ez a legfontosabb.

A meccset követően a csapatok a felkészülési meccsek szokásainak megfelelően eredménytől függetlenül játszottak egy büntetőpárbajt: Kulmala elhúzását mamuttal védte Rajna, Galanisz mellé-fölé tüzelt, Nagy Gergő értékesítette a maga büntetőjét, Beach is higgadtan Arany kapujába varrta a korongot, Myles Fitzgerald elaltatta Rajnát, majd hanyag eleganciával lőtt a hálóba, Harrison büntetőjénél Arany remekül takart, így a légiósnak nem volt helye és mellé bombázott, Tóth Adrián szépen helyezett a rövidbe, becsapva ezzel Rajnát, a Csíkszeredából érkező Részegh lapos lövését Arany mamuttal hárította, Hajós túlcselezte magát, majd Kiss Patrik szándékát olvasta Arany, így a spontán büntetőpárbajt viszont a Ferencváros nyerte.

Férfi jégkorong, felkészülési mérkőzés
DVTK Jegesmedvék – FTC-Telekom 5-3 (1-1, 1-2, 3-0)
Miskolci Jégcsarnok
DVTK Jegesmedvék: Rajna (Adorján) – Gőz, Vandane, Miskolczi, Galanisz, Magosi – Ross, Vojtko, Harrison, Vas, Beauvillier – Szirányi, Dudas, Beach, Tousignant, D. Rodman – Láda, Kiss D., Farkas M., Részegh T., Kiss P. (Lövei). Vezetőedző: Marcel Rodman.
FTC-Telekom: Arany (Nagy K.) – Rantanen, Kärmeniemi, M. Fitzgerald, Nagy G., Kulmala – Sarcia, Hegyi, Tóth A., Switzer, Tóth Ri. – Tóth Gergely., Jászai, Németh A., Hajós, Pavuk – Pozsár, Boros, Roczanov, Farkas S., Tóth Gergő (Tóth Re.). Vezetőedző: Fodor Szabolcs.
Gólszerzők: Harrison, Galanisz, Vandane, Beach, Harrison, illetve Németh A., Roczanov, Tóth A.

Hazai pályán szerezhetjük meg a vezetést

Pénteken 2-2-es összesítésről folytatódik az Erste Liga-elődöntő a Tüskecsarnokban.

Győzelem Csíkszeredában, újra nálunk a pályaelőny

Bajnok hokisaink 4-1-re legyőzték a Csíkszeredát, pénteken jöhet az ötödik meccs.

Újabb idegenbeli mérkőzéssel folytatódik az elődöntő

Magyar bajnok hokisaink ismét az egyenlítésért küzdenek az Erste Liga elődöntőjében, ezúttal idegenben.

Vereség Csíkszeredában az elődöntő harmadik meccsén

Férfi hokisaink 4-0-ra kikaptak a Csíkszeredától, szerdán az egyenlítésért lépünk jégre, szintén idegenben.

Csíkszeredában folytatódik az elődöntő

Magyar bajnok hokisaink idegenben, 1-1-ről folytatják az elődöntős párharcot.

Óriási győzelem, egyenlítettünk az elődöntős párharcban

Jégkorongozóink parádés játékkal 6-1-re győztek a Csíkszereda ellen, így 1-1-gyel utazhatnak a folytatásra.

Az egyenlítés a cél az elődöntő második meccsén

Kevesebb, mint 24 órával az első összecsapás után már jön is a következő meccs a Csíkszeredai Sportklub ellen.