2024. január 27.
Vereség a Magyar Kupa elődöntőjében
Férfi hokisaink 3-1-re kikaptak a címvédő BJA HC-tól, a vasárnapi bronzmeccsen a DAB lesz az ellenfelünk.

Férfi jégkorongcsapatunk a 2020-as miskolci történelmi kupasiker után, amikor is a Ferencváros 25 év után hódította el ismét a Magyar Kupát, a fináléban az osztrák ligás, több mint tíz légióssal felálló Hydro Fehérvár AV19-et legyőzve, 2021-ben Debrecenben és 2022-ben Székesfehérváron is bronzérmet szerzett a kupa négyes döntőjében, majd az előző szezonban hosszú idő után először nem sikerült bejutnia a Final Fourba. Idén sikerült kiköszörülni a csorbát, csapatunk az Újpest elleni kettős győzelemmel kvalifikálta magát a legjobb négy közé.

A Final Fournak ezúttal a káposztásmegyeri Vasas Jégcentrum adott otthont, a Ferencváros mellett a címvédőként és kiemeltként automatikus résztvevő BJA HC és Hydro Fehérvár AV19, valamint a korábbi fordulókat a mieinkhez hasonlóan sikerrel vevő Dunaújvárosi Acélbikák voltak a résztvevők. A szombati elődöntők során a korábbi mérkőzésen a Fehérvár a papírformának megfelelően nagy különbségű, 6-1-es győzelmet aratott a DAB ellen, így a kupa címvédője, a hazai pályán szereplő BJA HC ellen az esti mérkőzésen az volt a tét, hogy a Fradi másnap bronzmeccsezik az újvárosiakkal, vagy megismétlődik a 2020-as döntő párosítása a fehérvári kirakatcsapat ellen.

A meccskeretünkbe visszatért a sérülés miatt hosszú ideig hiányzó Galajda Zsombor, valamint Erik Němec is, hiányzott viszont Tóth Gergő, Lauri Kärmeniemi, valamint Haranghy Bence. A kapuban Arany Gergely kezdett.

A mérkőzés első részében jól támadtuk le a BJA harmadát, helyzeteink azonban nem hoztak gólt, néhány perc alatt pedig ellenfelünk is megérkezett a meccsbe, több veszélyes helyzetet is kialakítottak Arany kapuja előtt, hálóőrünk és a védelem azonban jól zárt. Sőt, fontos pillanatban sikerült elbillenteni a mérleg nyelvét a magunk irányába, a 8. perc elején egy ellentámadást Aku Kestilä fejezett be góllal (0-1). A vezetés birtokában a mieink még inkább megérkeztek a meccsbe, fokozatosan kiegyenlítődött a játék képe. Sőt, a 11. percben emberelőnyhöz is jutottunk, ami viszont kihasználatlan maradt. Kár érte, mondhatták szurkolóink a lelátón, pláne annak tükrében, hogy a 17. és a 18. percben 28 másodperc alatt kettős előnyhöz jutott a BJA HC, amiből két gólt is szereztek, a dupla és a szimpla emberelőnyt is kihasználva, előbb Kirils Galoha (1-1), majd Jevgenyij Mozer révén (2-1).

A második harmadban mindössze néhány perc elteltével ismét nehéz helyzetbe kerültünk, Roth szabálytalankodott, de La Porte-ot is kiültették mellé a büntetőpadra sportszerűtlen magatartásért, így ismét kettős emberhátrányban kellett védekeznünk, ráadásul teljes két percig – ezúttal sikeresen megoldottuk ezt a cseppet sem könnyű feladatot. Ez lendületet adott a mieinknek, de nem tudtuk feltörni Farkas Roland kapuja előtt a reteszt. Sőt, a játékrész utolsó percében egy a saját harmadunkban elvesztett korong Szabó Bencéhez került, aki lefordult emberéről, majd közel az alapvonalról tűpontos lövéssel lőtte ki Arany válla felett a rövid felsőnél lévő, alig egykorongnyi rést (3-1). A játékrész legvégén még emberelőnybe kerültünk, de szerencsénk sem volt, Brady telibe bombázta a kapuvasat.

A harmadik játékrészt 1:47-nyi áthúzódó emberelőnnyel kezdtük, ám ezzel nem sikerült élnünk. Támadtunk tovább bőszen a szépítésért, de nem sikerült túljárnunk Farkas Roland eszén. Sőt, az ellenfél gyors kontrái egyre több veszélyt rejtettek magukban, Aranynak többször is nagy bravúrral kellett meccsben tartania csapatunkat. Az 56. percben emberelőnybe kerültünk, majd egy perccel később kettős előnyhöz jutottunk, Fodor Szabolcs pedig időt kért, és merész húzással levitte kapusát a jégről – hat a három ellen sem sikerült viszont bevenni a BJA kapuját, míg végül szép lassan elfogyott a hátralévő idő. Sőt, az utolsó percben még Němec kapott egy szabálytalanságért végleges fegyelmit.

3-1-es vereségünk azt jelenti, hogy vasárnap a délután 14.30-kor kezdődő bronzmérkőzésen leszünk érdekeltek, amelyen ellenfelünk a Fehérvár AV19-től vereséget szenvedett Dunaújvárosi Acélbikák együttese lesz.

Férfi jégkorong, Magyar Kupa, Final Four, elődöntő
Budapest Jégkorong Akadémia HC – FTC-Telekom 3-1 (2-1, 1-0, 0-0)
BJA HC: Farkas R. (Kiss) – Pozsgai, Szabó B., Ritter, Viikila, Schlekmann – Tóth Gergely, Dóczi, Molnár B., Nagy Krisztián, Keresztes – Vorobjov, Dame-Malka, Karppinen, Tóth R., Sági – Tyeszlenko, Culigin, Galoha, Mozer. Vezetőedző: Kangyal Balázs.
FTC-Telekom: Arany (Nagy Kristóf) – Hrabal, Roth, Nagy G., Brady, Kulmala – Boros, Crespi, Németh A., Kestilä, La Porte – Marva, Seregély, Turbucz, Němec, Banga – Tóth A., Galajda, Turcotte, Bán, Farkas S. Vezetőedző: Fodor Szabolcs.
Gólok: Galoha (17:50, EE2, Nagy K., Vorobjov), Mozer (18:18, EE, Galoha, Vorobjov), Szabó B. (39:09, Schlekmann), illetve Kestilä (07:09, Hrabal, Roth)
Kapura lövések: 39:36 (15:12, 11:11, 13:13)
Védések: 35:36 (11:13, 11:10, 13:13)
Kiállítás percek: 10:35 (4:4, 2:4, 4:27)