2023. augusztus 27.
Kajak-kenu vb: Balla ötödik 500 méteren
Háromszoros Európa-bajnokunknak nem volt esélye az éremszerzésre a döntő futamban.

Augusztus 23-a és 27-e között a németországi Duisburgban rendezik a kajak-kenusok olimpiai kvalifikációs világbajnokságát. A Ferencvárosi Torna Clubot a női kenusoknál egyesben 200 és 500 méteren is rajthoz álló Balla Virág képviseli az eseményen.

Balla a 200 méteres versenyszámban bár kvótáért indult, végül nem sikerült beverekednie magát a fináléba. Később ugyan megnyerte a B-döntőt, ám sajnos ez sem volt elég a párizsi kvóta megszerzéséhez.

Kenusunk 500 méteren ugyan nem kvalifikálhatja magát az olimpiára, ennek ellenére szeretett volna a némileg csalódást keltő 200-as szereplés után minél jobb eredményt elérni, ehhez szombat délután az egyfutamos elődöntő első három helyének valamelyikén kellett végeznie, ez jelentett ugyanis döntőbe jutást. Balla ezt remek evezéssel abszolválta is, szinte végig vezetve, futamgyőztesként jutott be a vasárnap délelőtti világbajnoki döntőbe.

Háromszoros Európa-bajnokunknak a fináléban nem sikerült rosszul a rajt, de fokozatosan szakadt le az élmezőnytől, féltávnál már négy másodperc volt a hátránya a vezető, és végül a világbajnoki aranyat is magabiztosan megnyerő kanadai Katie Vincent mögött. A verseny képe a második 250 méteren sem változott, Balla végül az 5. helyen ért célba, így érem nélkül zárta a duisburgi világbajnokságot.

(Fotó: Szalmás Péter/Magyar Kajak-Kenu Szövetség)

Klasszisunk szülés után visszatérve Párizsra koncentrál

Kajakozónk, Medveczky Erika csodálatos kisfiáról és olimpiai álmairól mesélt – VIDEÓ

„Nem titkolt szándékom, hogy ott legyek az olimpián!”

Ismerje meg közelebbről a Fradi többszörös világbajnok új igazolását, a kenus Adolf Balázst – VIDEÓ!

Újabb világbajnok a Fradiban!

A kenus Adolf Balázs büszke rá, hogy csatlakozhatott a Ferencvárosi Torna Clubhoz.

Ott jelent meg Budapesten az FTC-felirat, ahol még soha

Fiatal kajakozóink a kemény munka mellett azért a pihenésre és a csapatépítésre is időt szakítanak – VIDEÓ

Balla nem jutott döntőbe 200 méteren az Előolimpián

Háromszoros Európa-bajnokunk kilenc századmásodperccel maradt le a fináléról a párizsi tesztversenyen.

Balla Virág világbajnoki döntős 500 méteren!

Az FTC kenusa futamgyőztesként jutott be a vasárnapi döntőbe.

Balla megnyerte a B döntőt a vb-n 200 méteren

Háromszoros Európa-bajnokunk egy hellyel csúszott le a fináléról, nincs meg a párizsi kvóta.

Kajak-kenu vb: ezúttal sem sikerült egyből a döntő

Kenusunk, Balla Virág 500 méteren az ötödik lett előfutamában a duisburgi vb-n.