2024. május 15.
Egy megvan - magabiztosan nyertünk a NEKA ellen!
Női kézilabdacsapatunk már a szünentben kilenc góllal vezetett, könnyedén hozta el a két pontot.

Egyszerű recept maradt a bajnokság végére: a hátralévő négy mérkőzésből legalább hármat meg kell nyerni, és akkor minden más eredmény alakulásától függetlenül duplázással zárja az évet női kézilabdacsapatunk. A négy közül az első összecsapást Balatonbogláron vívta együttesünk a tizenkettedik helyezett NEKA vendégeként.

Az ehhez hasonló meccseken a legjobb, amit tehet az esélyesebb fél, hogy rögtön az elején megmutatja a tudásbeli különbséget, és úgy tűnt, lányaink pontosan ezt teszik. Emily Bölk már fél perc játék után eredményes volt, aztán amikor az ötödik perc végén másodszor is betalált, már négy góllal vezettünk (1-5). A folytatás már nem alakult ennyire jól, s ez elsősorban a védekezésünk miatt alakult így – kissé elnéző volt a falunk, többször is fegyelmezetlenül léptek ki játékosaink a labdaszerzés reményében, és a tizenkettedik percben egyre zárkóztak a hazaiak (7-8). Nagyobb gond nem volt, csak a koncentrációt kellett megfelelő szintre emelni hátul, elöl pedig könnyedén kerültünk helyzetbe. Klujber Katrin vitte a prímet gólszerzésben, hétszer volt eredményes harminc perc alatt, de Emily Bölk hibátlan lövőstatisztikája és négy gólja is dicséretet érdemelt.

8-9-es állás után öt gólt lőttünk zsinórban, a játékrész hajrájában Kukely Anna találata pedig már közte tizet jelentett (11-21), vagyis a csapat jól reagált a gyengébb periódusra. A szünet plusz kilencnél érte a feleket, ami kiváló alapot jelentett a második félidőre.

Nem is nagyon volt változás a játék képében, az újrakezdés után szűk öt perc elteltével már tizenhárom gól volt az előnyünk, könnyedén, felszabadultan kézilabdázhattunk. Kukely Anna és Kármán Luca is több lehetőséget kapott a szokottnál, de Angela Malestein is leülhetett az üres kapus gólja után. Magabiztosan nyerte meg együttesünk az idénybeli huszonharmadik bajnokiját, ami azt is jelenti, hogy már csak két győzelem választja el a céltól. Legközelebb szombaton, hazai pályán, az Alba Fehérvár ellen gyarapíthatjuk a pontjainkat, belépőt váltani a szokott felületen, a meccsjegy.fradi.hu-n lehet.

K&H NŐI KÉZILABDA LIGA
23. forduló

NEKA - FTC-Rail Cargo Hungaria 23-38 (12-21)
Helyszín: NEKA Csarnok, Balatonboglár
Időpont: 2024. május 15., 17:00
Játékvezetők: Héjja Ádám és Kónya Balázs Krisztián
Gólszerzők: Fazekas 4, Kriston 4 (1), Wald 3, Faragó 3, Bató 2 (1), Berei 2, Győri 2, Katona 1, Munteanu-Korodi 1, Lapos 1, ill. Klujber 10 (3), Malestein 7 (1), Bölk 5, Hársfalvi 3, Márton 3, Simon 3, Kármán 3, Kisfaludy 2, Kovács 1, Kukely 1.

Hetvennégy év alatt ötödször sikerült a bravúr

Duplázásra a klub történetében eddig csak a Kökény Beatrix által fémjelzett csapat volt képes.

Kovacsics Anikó: „Több volt ez, mint amiről álmodtam!”

Elképesztően sikeres pályafutást zárt le a klasszis irányító, aki továbbra is az FTC kötelékében marad.

Megvan a keret az olimpiai felkészülésre

Hét ferencvárosi játékosi készülhet a párizsi olimpiára a női kézilabda-válogatottal.

Klujber: „A gólkirályi cím a csapaté is”

Hálás a csapattársaknak a bajnoki cím és a kupagyőzelem mellé a gólkirályi címet is bezsebelő Klujber Katrin.

Változások női kézilabdacsapatunk keretében

Kovacsics Anikó visszavonul, de marad a klubnál, míg Kisfaludy Anett, Kukely Anna és Kovács Anett távozik.

Allan Heine marad női kézilabdázóink vezetőedzője

A következő idényben is a 44 éves dán szakvezető irányítja bajnok és kupagyőztes női kézilabdacsapatunkat.

„Amikor kemény volt minden, mi keményebbek voltunk”

Az ünnepélyes érem- és kupaátadó után Böde-Bíró Blanka és Allan Heine értékelt – VIDEÓ!

Győzelemmel koronáztuk meg a duplázást

Női kézilabdacsapatunk a Debrecen elleni győzelemmel ünnepelhetett az idényzárón.