2020. szeptember 16.
Könnyed hangolódás a norvég túra előtt
Negyed óra játék után a gázra lépett női kézilabdacsapatunk, tizenhat gólt lőtt zsinórban és simán nyert.

A Békéscsaba ellen folytatta a bajnokságot női kézilabdacsapatunk, méghozzá szerdán, 17 órától. Utóbbi megállapítások még kedden sem tűntek biztosnak, hiszen a szombati Bajnokok Ligája-mérkőzésre való kijutás nehézségekbe ütközik, már csütörtökön hajnalban útra kel majd csapatunk, ezért az esetleges halasztás is szóba került. Halasztás végül nem történt, de a szerda délelőttöt kihasználta Elek Gábor és edzést vezényelt a játékosoknak – s minden bizonnyal épp ennek nyomai látszódtak a Békéscsaba elleni találkozó első negyed órájában. Törvényszerű volt, hogy fáradtan, tompán kezdünk majd, és nem is volt ez másképp, ugyanakkor várhattuk azt is, hogy amint túljutunk a holtponton, látványosan gyorsulnak majd a kezek és a lábak. Szerencsére a második „jóslat” is bejött, és az első félidő második felében eldöntöttük a mérkőzést. Ezen a szinten azért nem gyakori, hogy negyed óra játékot követően 7-7 áll az eredményjelzőn, a szünetben pedig 20-7, de ezúttal ez történt. Ahogy rendeződtek a fejek, illetve keményebb, gyorsabb lett a védekezés, egyből rohanhattunk a labdával, ezt pedig nem tudta követni ellenfelünk.

Az első félidő végén Pásztor Noémi, a második elején meg Kisfaludy Anett szórta meg magát, vagyis éltek a beállóink a falban és a lerohanások után is, de alig-alig volt rontott lövésünk a tizenhatodik perctől kezdve. Nyilvánvaló volt, hogy a terhelésre nagyon odafigyel Elek Gábor, precízen elosztotta a játékperceket, és az is tisztán látszott, hogy ez a biztos győzelem, a felszabadult játék jót tesz a lelkeknek. Csaknem húsz perc és 16-0-s sorozat után kaptunk egyébként újra gólt, aztán a második játékrészben kissé visszavettünk a tempóból. A meccs végére így az maradt csak kérdésnek, hogy meglesz-e a közte húsz, de a tetemes előny tudatában végül elfogyott annyira a koncentráció, hogy a tizenkilencet nem tudtuk túlszárnyalni. A 37-18-as győzelmünket Julia Behnke állította be, vagyis a zárszó is a miénk volt.

Női kézilabdacsapatunk csütörtökön hajnalban már útra kel Norvégiába, de ennek részleteiről a következő napokban számolunk be.

K&H NŐI KÉZILABDA LIGA
4. forduló

FTC-Rail Cargo Hungaria - EUbility Group Békéscsab 37-18 (20-7)
Helyszín: Elek Gyula Aréna
Időpont: 2020. szeptember 16., 17:00
Játékvezetők: Rontó Ádám és Szanyi Péter Gábor
Jegyár: 1500-2000 Ft.

Ahogy vártuk, meg kellett küzdeni a két váci pontért

A második félidőben mindent megpróbált a Vác, de álltuk a sarat és újabb két ponttal gazdagodtunk.

Nehéz meccsre számíthatunk a Vác otthonában

Női kéziseink következő ellenfele az utolsó percekig kiélezett csatát vívott a Győr ellen a múlt hét végén.

Megvan az Esbjerg elleni negyeddöntő időpontja

Tavaly a BL-elődöntőben, ezúttal egy körrel korábban találkozik női kézilabdacsapatunk az Esbjerggel.

„Megmutattuk, mennyire akartuk ezt a negyeddöntőt!”

Vezetőedzőnk szerint Angela Malestein világklasszis produkciót nyújtott női kéziseink bresti visszavágóján.

Fordítottunk Franciaországban, továbbjutottunk a BL-ben

Valóban volt még tartalék a csapatban, fordítottunk a Brest ellen és bejutottunk a legjobb nyolc közé!

Nehezebb a helyzet, mint egy hete, de nem lehetetlen

Kétgólos hátrányt kellene ledolgoznia női kéziseinknek a legjobb nyolc közé jutáshoz.

Megvan a női válogatott kerete az olimpiai selejtezőre

A magyar női kézilabda-válogatott előbb EHF Euro Cup mérkőzéseken, majd olimpiai selejtezőn lép pályára.

Közte húsz az MTK ellen - látványos játékkal nyertünk

Női kézilabdacsapatunk már a mérkőzés elején eldöntötte a két pont sorsát, fiataljaink is jól teljesítettek.