2024. március 27.
Nehéz meccsre számíthatunk a Vác otthonában
Női kéziseink következő ellenfele az utolsó percekig kiélezett csatát vívott a Győr ellen a múlt hét végén.

Különleges, felemelő heteken van túl női kézilabdacsapatunk, amely a Magyar Kupa-diadal után Brestben újra óriásit nyújtott, nemcsak mentálisan mutatott erőt, hanem játékban is előrelépett, öt góllal legyőzte az ezt megelőzően huszonkét meccsen át veretlen riválisát, és továbbjutott a Bajnokok Ligájában. E sorozatban folytatás majd április végén következik, a Team Esbjerg elleni párharc tétje már a FINAL4-ba jutás, a hazai mérkőzésre várhatóan április 2-án kezdődik a jegyértékesítés.

Lélegzetvételnyi idő a csapat számára a hét végén lesz, előtte azonban csütörtökön nehéznek ígérkező összecsapás vár a lányokra. A bajnokságban tizenhét győztes meccsel, veretlenül álló együttesünk a Vác otthonában lép pályára, ahol egyébként is jobbára küzdelmes mérkőzéseket játszik, másrészt ellenfelünk múlt vasárnap a Győrre is ráijesztett. Az ETO egyszer sem tudott jelentősebb különbséggel ellépni, az ötvenhetedik percben az egyenlítésért támadhatott a Vác, végül azonban három góllal alulmaradt (34-31).

– Az utóbbi években többször is megszenvedtünk Vácon, otthon rendkívül erősek, illetve a legutóbbi bajnoki mérkőzésen, itt, az Elek Gyula Arénában is szoros mérkőzést játszottunk, a vége felé alakult csak ki nagyobb különbség – intett óvatosságra a csapatkapitány, Böde-Bíró Blanka. – Győrben felszabadultan játszhattak, és valószínűleg így éreznek majd ellenünk is, ez pedig nagy erőt ad a csapatoknak. De egyébként is jó csapat a Vác, minden poszton van olyan egyéniség, aki ha jó napot fog ki, akkor nehézzé teszi az életünket.

Ennek ellenére se lehet más a cél, mint a hibátlan mérleg megőrzése. Együttesünk a vasárnap esti összecsapást követően hétfőn utazott haza, a munka pedig már kedden folytatódott – vidáman, felszabadultan, de koncentráltan. Így kellene csütörtökön, a mérkőzésen is. A vendégszektorba szóló száz darab belépőjegyet a helyszínen, a 16:30-kor nyitó pénztárban lehet megvásárolni 2000 forintért.

K&H NŐI KÉZILABDA LIGA
18. forduló

Praktiker-Vác - FTC-Rail Cargo Hungaria
Helyszín: Városi Sportcsarnok, Vác
Időpont: 2024. március 28., 18 óra
Játékvezetők: Kiu Gábor és Kiu Tamás
Jegyár: 2000 forint (jegyvásrlás a helyszínen 16:30-tól)
TV: M4 Sport

Gigászi csata végén minimális hátrányba kerültünk

Óriásit küzdött női kézilabdacsapatunk az Esbjerg ellen, s bár egygólos hátrányba került, nem dőlt el semmi.

„Nincs nyári szabadságunk. És? Ezért dolgoztunk!”

Női kéziseink megszerezték az olimpiai kvótát, sőt, FTC-játékosok egymás ellen játszanak Párizsban – VIDEÓ

Telt ház előtt jöhet a BL-negyeddöntő

Kézilabdacsapatunk az idény során harmadszor találkozik az Esbjerggel, amely ellen tavaly elődöntőt vívott.

Kisvárdára utazunk a huszadik bajnoki győzelemért

Szombat után újra hosszú túra vár női kézilabdázóinkra – ezúttal az ország keleti peremén játszanak.

Jegyinfó a Győr-Fradi bajnokira

Női kézilabdacsapatunk május 11-én lép pályára legnagyobb hazai riválisa otthonában.

Győzelemmel tértünk vissza a válogatott szünet után

Nem volt még gördülékeny női kézilabdacsapatunk játéka, de így is biztosan nyert a Kozármisleny ellen.