2024. február 22.
Újabb rangadót nyertünk, őrizzük a hibátlan mérleget!
A számos emberhátrányt is átvészeltük, óriási szívvel küzdöttünk és otthonában vertük meg az MKC-t.

Noha a bajnokság kiélezettsége miatt minden mérkőzés óriási jelentőséggel bír, az élmezőnyhöz tartozó csapatok elleni találkozók különös figyelmet érdemelnek. A csütörtöki, mosonmagyaróvári összecsapás pedig kétségkívül ebbe a kategóriába tartozott.

Az első támadásunkból hiába kerültünk kétszer is komoly helyzetbe, nem sikerült gólt lőni, de aztán szerencsére nem ez határozta meg a kezdést. Emily Bölk betalált a következő támadásból, 2-1-es hazai vezetés után aztán négyet lőttünk zsinórban, miközben hátul kőkemény falat építettünk. Még úgy is, hogy a Béatrice Edwige, Tomori Zsuzanna belső kettőst gyorsan megbontották – a játékvezetők. Utóbbit tíz perc alatt kétszer is kiállították, a következő tíz percben meg Bölkre osztottak ki ugyancsak két kétpercet, de minden tekintetben jól álltuk a sarat. Szembetűnő volt, hogy milyen motivációval kézilabdáztak a mieink, szinte levegőt sem hagytak a hazai támadásoknak, sokatmondó, hogy harminc perc alatt csupán tizenöt lövés ment a kapunkra, míg mi huszonháromszor tettük próbára Szemerey Zsófit.

A legelején kiépített háromgólos fórt később ötre hizlaltuk, s bár az MKC vissza-visszakapaszkodott, kettőnél közelebb nem ért (9-11), a szünetre pedig plusz néggyel mehettünk (12-16).

A fordulás után kettőt cseréltünk védekezés és támadás között, hogy lehetőség szerint a már két kisbüntetésnél járó Bölköt óvjuk hátul, de így a Móvár sokkal könnyebben szerezte a gólokat, többnyire még a rendezetlen védelmünkkel szemben. Támadásban Dragana Cvijics volt a legveszélyesebb ebben a periódusban, de a negyvenedik percben ezzel együtt is időt kellett kérnie Allan Heinének, mert egy találatra zárkózott az ellenfél (19-20).

Jót tett a játékmegszakítás, az egyébként támadásban jól teljesítő Simon Petra hetesével megtörtük a csendet, ráadásul emberelőnybe is kerültünk. Azt érezhettük, hogy szépen lassan visszavesszük az irányítást, hogy inkább a mi általunk szabott ritmus érvényesül, negyed órával a vége előtt újra néggyel vezettünk, de nem nyugodhattunk meg egy pillanatra sem, pláne, hogy három és fél perc alatt Cvijicsre is ráfújtak két kiállítást.

Nem adták ingyen, amiért jöttünk, de minden periódusban jött valaki, aki segített. Böde-Bíró Blanka a kapuban, Bölk, Simon és Cvijics támadásban tudott plusz hozzátenni. 27-22-nél ötre toltuk ismét az előnyt, de hiába volt már csak vissza nyolc perc, még mindig nem dőlt el – Malesteint szórták ki, majd két gyors hazai gól következett, mielőtt Böde-Bíró hetest fogott volna. Majd még egyet, és amikor Cvijics a hatodik kísérletét is gólra váltotta, végre megnyugodhattunk (25-29)!

Legyőztük idegenben is a Mosonmagyaróvárt, tovább őrizzük százszázalékos mérlegünket a bajnokságban!

K&H NŐI KÉZILABDA LIGA
16. forduló

Motherson Mosonmagyaróvár - FTC-Rail Cargo Hungaria 27-30 (12-16)
Helyszín: UFM Aréna, Mosonmagyaróvár
Időpont: 2024. február 22., 17:30
Játékvezetők: Altmár Kristóf és Horváth Márton
Gólszerzők: Lancz 6, Tóth 6 (3), Strannig 4, Ivancok 4, Pásztor 2, Tóth 2, Schatzl Natalie 1, Albek 1, Varga 1, ill. Simon 9 (4), Bölk 8, Cvijics 6, Klujber 3, Márton 3, Malestein 1.
Hetesek: 3/5, ill. 4/5.
Kiállítások: 2, ill. 7.

Hetvennégy év alatt ötödször sikerült a bravúr

Duplázásra a klub történetében eddig csak a Kökény Beatrix által fémjelzett csapat volt képes.

Kovacsics Anikó: „Több volt ez, mint amiről álmodtam!”

Elképesztően sikeres pályafutást zárt le a klasszis irányító, aki továbbra is az FTC kötelékében marad.

Megvan a keret az olimpiai felkészülésre

Hét ferencvárosi játékosi készülhet a párizsi olimpiára a női kézilabda-válogatottal.

Klujber: „A gólkirályi cím a csapaté is”

Hálás a csapattársaknak a bajnoki cím és a kupagyőzelem mellé a gólkirályi címet is bezsebelő Klujber Katrin.

Változások női kézilabdacsapatunk keretében

Kovacsics Anikó visszavonul, de marad a klubnál, míg Kisfaludy Anett, Kukely Anna és Kovács Anett távozik.

Allan Heine marad női kézilabdázóink vezetőedzője

A következő idényben is a 44 éves dán szakvezető irányítja bajnok és kupagyőztes női kézilabdacsapatunkat.

„Amikor kemény volt minden, mi keményebbek voltunk”

Az ünnepélyes érem- és kupaátadó után Böde-Bíró Blanka és Allan Heine értékelt – VIDEÓ!

Győzelemmel koronáztuk meg a duplázást

Női kézilabdacsapatunk a Debrecen elleni győzelemmel ünnepelhetett az idényzárón.