2024. február 22.
Búcsúztunk az UEKL-től
Férfi labdarúgócsapatunk a visszavágón is 1-0-s vereséget szenvedett az Olympiakosztól.

34-szeres bajnok férfi labdarúgócsapatunk az Olympiakoszt fogadta az UEKL rájátszásának második mérkőzésén. A pireuszi odavágón 1-0-s hazai győzelem született, így együttesünk egygólos hátrányból várta a visszavágót. A mérkőzésen Dejan Sztankovics a Dibusz - Wingo, Mmaee, Cissé, Civic - Zachariassen, Abu Fani, Maiga, Marquinhos - Kodro, Varga Barnabás kezdőcsapatnak szavazott bizalmat.

A mieink már az első perctől rendkívüli elánnal vetették bele magukat a küzdelembe, a harmadik percben egy Kodróval szemben elkövetett szabálytalanság után a tizenhatos sarkáról végezhettünk el szabadrúgást, de Abu Fani beadását a vendégek védői kifejelték. Az első tíz perc után kiegyenlítődött a játék, ellenfelünk többször is felért a kapunk elé, de kísérleteiket védelmünk hatástalanította.

A 34. percben Zachariassen szerzett labdát a középpályán, majd a tizenhatosról lőtt, de a kapu mellé. Három perccel később Kodro a félpályáról próbálta átívelni Paszkalakiszt, de az Olympiakosz hálóőre visszaért a kapujába. Röviddel ezután Fortunisz kapott jó labdát, de közvetlen közelről a bal kapufa mellé lőtt. Másodpercekkel később Podence került ziccerbe, de ő is célt tévesztett.

A 44. percben a játékvezető büntetőt ítélt, Mmaee ért kézzel a labdához. A tizenegyest El Kaabi értékesítette (0-1), így a csapatok egygólos vendég vezetésnél vonultak szünetre.

A szünetben kettőt cserélt Dejan Sztankovics, Wingót Makreckis, Kodrót Pesics váltotta. A második játékrészben együttesünk továbbra is támadott az egyenlítésért, több szögletet is kiharcoltunk, de ezek többsége veszélytelen maradt. A 67. percben Civic helyére Ramírez, Zachariassen helyett pedig Ben Romdhane érkezett. Két perccel később Makreckis vette célba Paszkalakisz kapuját, de kísérlete elszállt a felsőléc fölött.

A 75. percben Varga Barnabás fejelt a kapu mellé, majd Ben Romdhane kapott jó indítást, de nem tudta átvenni a labdát. A 83. percben Jovetic lépett ki, és célozta meg a hosszú alsót, de Dibusz szögletre mentett. Három perccel később végrehajtottuk az utolsó cserénket is, Marquinhos hagyta el a pályát, a helyén Katona folytatta. A 89. percben Abu Fani ívelt be egy szabadrúgást, a labdára Mmaee érkezett, de nem tudott veszélyeztetni.

Az utolsó percekben sem született gól, így búcsúztunk az Európa Konferencia Ligától.

Férfi labdarúgás,
UEFA Európa Konferencia Liga, rájátszás a nyolcaddöntőért, 2. mérkőzés

FTC-Olympiakosz 0-1 (0-1)
Budapest, jv.: Clément Turpin

FTC: Dibusz - Wingo (Makreckis, a szünetben), Mmaee, Cissé, Civic (Ramírez, 67.) - Zachariassen (Ben Romdhane, 67.), Abu Fani, Maiga, Marquinhos (Katona, 86.) - Kodro (Pesics, a szünetben), Varga B.
Vezetőedző: Dejan Sztankovics

Olympiakosz: Paszkalakisz - Rodinei, Retsos, David Carmo, Ortega - Chiquinho (Carvalho, 90.), Hezze - Podence, Horta (Maszurasz, 74.), Fortunisz (Iborra, 74.) - El Kaabi (Jovetic, 78.)
Vezetőedző: José Luis Mendilibar

Sárga lapok: Abu Fani (87.)

Gól: El Kaabi (45. - büntető)

Leandro: Készen kell állnunk a derbire!

Harmincötszörös bajnok férfi focicsapatunk május 19-én, vasárnap az Újpest ellen lép pályára az NB I-ben.

„Leandróval hosszú távon tervezünk”

Hajnal Tamás szerint Leandro megérdemli a lehetőséget, hogy egy derbin irányítsa a Fradit – INTERJÚ

Csapat- és Streetwear-fotózáson jártak focistáink

Labdarúgócsapatunk tagjai bizonyították, a kamerák és a fényképezőgépek előtt is megállják a helyüket.

Fradi Kamion a szezonzáró bajnokavatón

Május 19-én, vasárnap 17.15 és 20.15 között csodálhatják meg országjáró járművünket.

FTC-Újpest: meccsnapi programok

Szezonzáró bajnokinkon ezúttal Szurkolók Napját tartunk.

Megérkezett a Fradi Lager

Jöjjön és próbálja ki az új Fradi sört, mely a derbi napján debütál a Fradi Kamionnál és a Fradi Shopban!

A derbin Leandro ül az FTC kispadján

Dejan Sztankovics a Szpartak Moszkva edzője lesz a jövőben. Az FTC felkészült a helyzetre.

Könyvdedikálás az FTC-Újpest bajnoki előtt

Bánki József a „Taps, szénsav, Ferencváros” című könyvét dedikálja az Újpest elleni mérkőzésünk előtt.