2020. január 15.
Döntetlent játszottunk a Bundesliga 2 listavezetőjével
Helyzetek voltak, gólok azonban nem együttesünk harmadik spanyolországi edzőmérkőzésén.

A Bajnokok Ligája-csoportkörös Genktől (1-2) és a Bundesligában szereplő Union Berlintől (2-3) elszenvedett szoros vereségeket követően labdarúgócsapatunk a Bundesliga 2-t vezető Arminia Bielefeld ellen lépett pályára a spanyolországi edzőtáborozás harmadik mérkőzésén.

Együttesünk ezúttal a Gróf – Botka, Blazic, Civic, Heister – Csonka, Vécsei – Zubkov, Lodico, Tokmac – Sihnevich összeállításban kezdte az összecsapást.

Az első kisebb lehetőséget mi alakítottuk ki. A 7. percben sokpasszos, remek támadást vezettünk, amelynek végén Botka adott be jobbról, Heister pedig szorongatott helyzetből, 15-ről fejelt, a kapus megfogta a labdát.

Egy perccel később a másik oldalon Edmunsson került nagy helyzetbe, de csinált egy feleslegesnek tűnő cselt, így a lövését blokkoltuk. A kipattanót Weihrauch tűzte rá 20 méterről, Gróf azonban védett, majd az újabb kipattanót Edmunsson tette kapura, de kapusunk ezt is fogta.

A 12. percben Civic vitte fel nagy lendülettel a labdát, majd remekül indította a baloldalon meglóduló Heistert, aki 13 méterről a rövid felső fölé bombázott.

Tíz perccel később Soukou léphetett volna ki hagy helyzetben, de Gróf remekül jött ki a kapujából, és lábbal nagyot mentett. Egy percre rá Weihrauch szólózott egészen a 16-osunkig, majd Yabóhoz passzolt, aki nagy helyzetben megpróbálta Gróf felett ellőni a labdát, kapusunk azonban felért a kezével, és nagyot hárított.

Ezt követően ismét mi próbálkoztunk. Botka és Zubkov hozta ki szépen a labdát, így remek kontrát tudtunk vezetni: Tokmac, Csonka, Lodico volt a labda útja, utóbbi a 16-os bal csücskétől lőtt, de egy blokkoló lábon lelassult a labda, így a Bielefeld kapusa fogta azt.

Ezután Grófnak volt még leginkább dolga, többször is jól jött ki a kapujából, és mentett a Bielefeld-támadók elől.

A szünetben ezúttal csak egy csere volt: Dibusz érkezett Gróf helyére a kapuban.

A második játékrész első helyzetei a németek előtt adódtak. Voglsammer tálalt Hartherz elé a 16-oson belül, utóbbi közelről, balról fölé bombázott. Majd Staude lőhetett nagy helyzetben, 14 méterről, de az egyik védőnknek sikerült blokkolnia.

Nem sokat kellett várni az első Fradi-lehetőségre sem. Lodico baloldalról középre tekert szabadrúgását Sihnevich fejelte nem sokkal mellé.

A 64. percben Rebrov szinte teljes sort cserélt, csak Civic maradt a pályán, illetve a szünetben beállt Dibusz. Így folytattuk: Dibusz - Lovrencsics, Otigba, Leandro, Civic - Haratin - Isael, Bőle, Skvarka, Szánthó - Ramadan.

A 70. perc előtt kevéssel két lövésünk is volt, előbb Lovrencsics lőtt távolról mellé, majd Isael 23 méteres kísérlete ment kevéssel a bal sarok mellé.

Az állás a hajrában sem változott, így a mieink 0-0-s döntetlennel folytatták az edzőmeccsek sorát. Legközelebb holnap, azaz csütörtökön 16.00-tól lépünk pályára, amikor a Köln U21-es együttesével találkozunk.

Benidormi edzőtábor, 3. mérkőzés

FTC-Arminia Bielefeld 0-0

FTC I. félidő: Gróf (Dibusz, 46.) – Botka, Blazic, Civic, Heister – Csonka, Vécsei – Zubkov, Lodico, Tokmac – Sihnevich

FTC a 64. perctől: Dibusz - Lovrencsics, Otigba, Leandro, Civic (Csontos, 72.) - Haratin - Isael, Bőle, Skvarka, Szánthó - Ramadan
(fotó: Molnár Ádám)

Videós összefoglaló a Bielefeld elleni mérkőzésről

Videón harmadik edzőmérkőzésünk legfontosabb eseményei, helyzetei.

Sztankovics: „Bajnoknak kell lennünk!”

Vezetőedzőnk szerint a Kisvárda ellen az egyetlen cél a bajnoki cím megszerzése lehet.

Eltűnt derbihősök: Nacer Bouiche

A Fradi TV sorozatának második részében focicsapatunk első afrikai légiósával találkozhatnak – VIDEÓ!

Együtt a lelátón! – Elindult a bérletértékesítés!

Nagy kedvezményt kapnak, akik az early bird időszakban vásárolják meg bérletüket a 2024/25-ös idényre.

FTC-Kisvárda: meccsnapi programok

Április 20-án, szombaton a Kisvárda elleni bajnokin az Egészségnap kerül a középpontba.

Közösen ültetett fát az FTC és a Provident

A pénzügyi szolgáltató vállalat Provigreen elnevezésű programjában az április a fenntarthatóságról szól.

A Föld Napja: Szedd össze magad!

A Föld Napja alkalmából különleges eseménnyel készül klubunk a Kisvárda elleni labdarúgó bajnokira.

Zachariassen is nézett, amikor Wingo rávágta, hogy…

Futballistáinkat különleges játékra hívtuk, amelyben az Újpest, a Barca és a Liverpool is pontot ért - VIDEÓ