2024. február 25.
Ötöt számoltunk az Újpestre!
Varga Barnabás és Alekszandar Pesics is duplával járult hozzá az Újpest 5-0-s bajnoki legyőzéséhez.

A 240. derbin csapott össze 34-szeres bajnok férfi labdarúgócsapatunk az ősi rivális Újpesttel, ezúttal a Szusza Ferenc Stadion volt a rangadó helyszíne. Az már a meccs előtt eldőlt, hogy nem előzhetünk, mivel a Paks 1-0-ra nyert Kisvárdán, de leszakadni sem szerettünk volna, még ha egy meccsel kevesebbet is játszottunk, mint az atomvárosiak. Ráadásul egy több mint 100 éves széria beállítása is volt a tét a mai derbin, focicsapatunk ugyanis 1905 és 1916 között zsinórban 15 győzelmet aratott a lila-fehérek ellen, Dejan Sztankovics együttesének vasárnapi sikere pedig szintén egy aktuális diadalsorozatot duzzasztott volna 15 meccsesre. Szerb vezetőedzőnk a csütörtöki, Olympiakosz elleni európai kupabúcsú után az alábbi gárdával állt fel a derbin: Dibusz – Wingo, Botka, Cissé, Ramírez – Maiga, Loncar – Zachariassen, Ben Romdhane, Katona - Varga B.. Az Újpest utoljára öt éve szerzett pontot ellenünk, ezt a szériát is szerettük volna életben tartani.

Elég zavarodottan kezdte a derbit csapatunk. Előbb Dibusz passzolt szögletre egy könnyű labdát, majd Ramírez és Cissé nem értette meg egymást, ecuadori védőnk végül fel akart szabadítani és teli erőből fejbe rúgta a franciát, aki elterült, a labda pedig majdnem a bal alsó sarokba gurult. A szöglet után Mörschel fejelt fölé. A 10. percben balró Pauljevics tesztelte Dibuszt távoli lövéssel, kapusunk jobbra ütötte ki a labdát. A 14. percben jegyezhettük fel első helyzetünket, Botka jobb oldali beadását Varga Barnabás fejelte Banai kezébe. Hosszú percekig nem történt sok izgalmas a meccsen, majd a 27. percben Keita gyenge távoli próbálkozása után került a labda Pauljevics elé, aki a levegőben úszva bombázott jócskán fölé. A túloldalon Loncar szöglettel felérő szabadrúgása mozgatta meg Banait a kapuban. Sokat állt a játék ez idő tájt, sok apró szabálytalanság miatt. A 36. percben Dibusz rúgta fel a labdát, amelye előbb Varga Barnabás megcsúsztatta, majd a Katonától visszakapott labdával a kapuig menetelt és kilőtte a bal alsó sarkot (0-1). A gól után állt kicsit a játék, mert zöld füst terítette be a pályát. A 45. percben Varga Barnabás megduplázta előnyünket, Katona szinte az alapvonalról adott be laposan, csatárunk remekül érkezett és a jobb alsó sarokba pörgetett (0-2)

A szünetben Mészöly Géza három helyen is változtatott, Simon, Sasere és Tajti állt be Fehér, Mack és Csoboth helyére. Az első helyzet a lila-fehéreké volt, az 52. percben a térfelünk közepéről lőtt Mörschel nagy erővel, de Dibusz leért a labdára, a szögletet pedig elrontották a lilák. Csapatunk az 57. percben villant meg, ekkor Loncar tört be a tizenhatoson belülre, majd ballal mellé lőtt. A 62. percben Dejan Sztankovics is hármat cserélt: Makreckis, Marquinhos és Abu Fani állt be Botka, a két gólpasszig jutó Katona és Ben Romdhane helyére. A 65. percben remek bal oldali akció végén Marquinhos találta meg remekül az érkező Stjepan Loncart a hosszú, aki a kapuba belsőzött jobbal (0-3). A 72. percben Loncar is majdnem duplázott, de Banaiban elakadt a lövése. A 75. percben a meccs első sárgáját is Loncar kapta, aktív percei voltak ezek. A 76. percben újra megvillant bosnyák játékosunk, remekül ugratta ki Alekszandar Pesicset, aki tíz perccel korábban állt be és jobb külsővel lőtt a kapu jobb alsó sarkába (0-4). Pesics bemelegedett. Loncar és szerb támadónk vezethette egy védőre és az újpesti kapura a labdát, előbbi önzetlenül tálalt Pesics elé, aki gyönyörűen pörgetett a kapuba (0-5). A hajrában egy távoli bombával Abu Fani próbálkozott, de Banai védett. A végeredmény: 0-5. Labdarúgóink bravúros derbi-győzelemmel folytatták szereplésüket a bajnokságban.

Férfi labdarúgás
OTP Bank Liga, 22. forduló

Újpest FC – Ferencvárosi Torna Club 0-5 (0-2)
Szusza Ferenc Stadion, néző: 11.202 néző. V.: Berke

Újpest: Banai – Pauljevics, Anculasz, Koburi, Fehér Cs. (Simon K., 46.), Doka - Mack (Tajti, 46.), Mörschel (Radosevics, 74.), Keita – Csoboth (Sasere, 46.), Ganea (Kiss T., 57.). Vezetőedző: Mészöly Géza

FTC: Dibusz – Botka (Makreckis, 62.), Wingo, Cissé, Ramírez (Civic, 76.) – Maiga, Loncar – Zachariassen, Ben Romdhane (Abu Fani, 62.), Katona (Marquinhos, 62.) - Varga B. (Pesics, 67.). Vezetőedző: Dejan Sztankovics

Sárga lapok: Loncar (75.), Marquinhos (92.)

Gólok: Varga B. (36., 45.), Loncar (65.), Pesics (76., 82.)

Leandro: Készen kell állnunk a derbire!

Harmincötszörös bajnok férfi focicsapatunk május 19-én, vasárnap az Újpest ellen lép pályára az NB I-ben.

„Leandróval hosszú távon tervezünk”

Hajnal Tamás szerint Leandro megérdemli a lehetőséget, hogy egy derbin irányítsa a Fradit – INTERJÚ

Csapat- és Streetwear-fotózáson jártak focistáink

Labdarúgócsapatunk tagjai bizonyították, a kamerák és a fényképezőgépek előtt is megállják a helyüket.

Fradi Kamion a szezonzáró bajnokavatón

Május 19-én, vasárnap 17.15 és 20.15 között csodálhatják meg országjáró járművünket.

FTC-Újpest: meccsnapi programok

Szezonzáró bajnokinkon ezúttal Szurkolók Napját tartunk.

Megérkezett a Fradi Lager

Jöjjön és próbálja ki az új Fradi sört, mely a derbi napján debütál a Fradi Kamionnál és a Fradi Shopban!

A derbin Leandro ül az FTC kispadján

Dejan Sztankovics a Szpartak Moszkva edzője lesz a jövőben. Az FTC felkészült a helyzetre.

Könyvdedikálás az FTC-Újpest bajnoki előtt

Bánki József a „Taps, szénsav, Ferencváros” című könyvét dedikálja az Újpest elleni mérkőzésünk előtt.