2024. január 18.
Loncar duplázott, győzelem az első spanyol edzőmeccsen
Férfi labdarúgócsapatunk 2-1-re legyőzte a Piast Gliwicét La Nuciában.

34-szeres magyar bajnok férfi labdarúgócsapatunk a spanyolországi Benidormban tölti második téli edzőtáborát, ahol első felkészülési mérkőzését a lengyel Piast Gliwice ellen játszotta, kétszer 50 perces félidőkkel. 2024 első találkozóján vezetőedzőnk, Dejan Sztankovics a Varga Á. – Botka, Aaneba, Cissé, Civic – Maiga, Abu Fani, Loncar – Szabó Sz., Pesics, Marquinhos kezdőcsapatot küldte pályára.

Nagyszerűen kezdtük első spanyolországi edzőmeccsünket, egy bal oldali támadás után Civic centerezett, középen Loncar piszkált bele, ezzel megszereztük a vezetést (1-0). A 11. percben próbálkoztak először a lengyelek, de a távoli lövés elkerülte Varga Ádám kapuját. A 20. percben Marquinhos tört volna kapura, ám les miatt kifelé járt szabadrúgás.

Két perccel később ismét brazil szélsőnk próbálkozott, de lövését blokkolta a lengyel védelem. A 28. percben Abu Fani kísérletébe álltak bele, de az így lett veszélyes, szöglet következett. Öt perccel később Loncar indította az akciót, Pesics lekészített, majd a bosnyák ballal a jobb kapufa segítségével másodszor volt eredményes (2-0). Ez volt Loncar harmadik gólja a felkészülési időszakban, korábban a Mezőkövesd elleni találkozón szerzett győztes gólt.

A szünetben Pászka Lóránd értékelte az első félidőt, de arról is beszélt, milyen Benidormban, és milyen második félidőre számít.

- Jó iramú meccset játszunk, kontrolláljuk a találkozót, ahol két szép támadás után tudtunk két gólt lőni. Látszik, hogy akik megkapták most a lehetőséget, minden megtesznek, hogy éljenek vele. A második félidőben hasonló mentalitással kell játszanunk, és további gólokat kell szereznünk, hogy még szebb legyen a vége az első edzőmeccsnek. Egy ilyen edzőtáborban a hangsúly a terhelésen van, erre van szükség, hogy egy jó tavaszt tudjunk produkálni. Benidormban minden ideális, a pályák nagyszerű állapotban vártak minket, a konditerem is jól felszerelt, nem lehet okunk a panaszra - mondta Pászka Lóránd.

A szünetben sort cserélt Dejan Sztankovics, így a második félidőben a Dibusz - Makreckis, Wingo, Abena, Ramírez - Kharaishvili, Gojak, Besic, Katona B., Lisztes - Kodro tizenegyet láthattuk.

A szünet után a vendégek próbálkoztak először, Dibusznak rögtön védenie kellett. Az 55. percben Lisztes lőtt, de nem találta el a kaput. Tíz perccel később ismét csapatkapitányunk volt főszerepben, aki leért a lengyel lövésre, maradt a 2-0-s vezetés. A 77. percben szabadrúgásból veszélyeztetett a Piast Gliwice, de a lövés elkerülte Dibusz kapuját, majd négy perccel később egy szöglet utáni fejesnél kellett játékba avatkoznia.

A 87. percben Lisztes helyére Tóth Alex érkezett. Két perccel később Abena volt szabálytalan a tizenhatos sarkánál, sárga lapot kapott. A lengyelek szabadrúgása nem volt veszélyes, a hosszú oldalon az alapvonalon túlra került a labda. A 96. percben Katona volt szabálytalan a tizenhatoson belül, büntetőhöz jutott a Piast Gliwice. Jorge Félix állt oda, és a jobb alsóba lőtt (2-1). A játékidő utolsó percében az egyenlítésért támadtak a lengyelek, de egy szép centerezés utáni próbálkozást Abena blokkolt.

Újabb gól már nem született, így férfi labdarúgócsapatunk 2-1-re győzött a Piast Gliwice ellen Benidormban az első spanyolországi edzőmeccsen.

Férfi labdarúgás,
felkészülési mérkőzés

FTC – Piast Gliwice 2-1 (2-0)
La Nucia, Spanyolország

FTC: Első félidő: Varga Á. – Botka, Aaneba, Cissé, Civic – Maiga, Abu Fani, Loncar – Szabó Sz., Pesics, Marquinhos
Második félidő: Dibusz - Makreckis, Wingo, Abena, Ramírez - Kharaishvili, Gojak, Besic, Katona B. (Dhonata, 96.), Lisztes (Tóth A., 87.) - Kodro
Vezetőedző: Dejan Sztankovics

Sárga lap: Abena (89.)

Gólok: Loncar (5., 34.), illetve Jorge Félix (96.)

Leandro: Készen kell állnunk a derbire!

Harmincötszörös bajnok férfi focicsapatunk május 19-én, vasárnap az Újpest ellen lép pályára az NB I-ben.

„Leandróval hosszú távon tervezünk”

Hajnal Tamás szerint Leandro megérdemli a lehetőséget, hogy egy derbin irányítsa a Fradit – INTERJÚ

Csapat- és Streetwear-fotózáson jártak focistáink

Labdarúgócsapatunk tagjai bizonyították, a kamerák és a fényképezőgépek előtt is megállják a helyüket.

Fradi Kamion a szezonzáró bajnokavatón

Május 19-én, vasárnap 17.15 és 20.15 között csodálhatják meg országjáró járművünket.

FTC-Újpest: meccsnapi programok

Szezonzáró bajnokinkon ezúttal Szurkolók Napját tartunk.

Megérkezett a Fradi Lager

Jöjjön és próbálja ki az új Fradi sört, mely a derbi napján debütál a Fradi Kamionnál és a Fradi Shopban!

A derbin Leandro ül az FTC kispadján

Dejan Sztankovics a Szpartak Moszkva edzője lesz a jövőben. Az FTC felkészült a helyzetre.

Könyvdedikálás az FTC-Újpest bajnoki előtt

Bánki József a „Taps, szénsav, Ferencváros” című könyvét dedikálja az Újpest elleni mérkőzésünk előtt.