2023. szeptember 16.
Magabiztos győzelem és továbbjutás a MOL Magyar Kupában
Férfi labdarúgócsapatunk 8-0-ra győzött a Nagyecsed vendégeként a MOL Magyar Kupa 3. fordulójában.

Szeptember 16-án, szombaton 34-szeres bajnoki férfi labdarúgócsapatunk is becsatlakozott a MOL Magyar Kupa küzdelmeibe, amelynek immáron a harmadik fordulójára került sor a legjobb 32 közé jutásért. A mieink első ellenfele a Nagyecsed volt idegenben. Dejan Sztankovics vezetőedzőnk első alkalommal ült a kispadon. A szerb mester a Varga Á – Botka, Cissé, Mmaee, Ramírez – Sigér, Zachariassen, Marquinhos – Owusu, Lisztes – Pesics kezdőt küldte a pályára.

Már a találkozó első perceiben a kapuba találtunk Pesics révén, ám lendült a partjelző zászlaja, majd Lisztes esett el a tizenhatoson belül, de nem kaptunk büntetőt. Ezután megint szerb támadónk veszélyeztetett, de nem volt elég pontos. A 11. percben Zachariassen passza után Szabolcsi buktatta Liszest, tizenegyes következett. Pesics állt oda, aki nem hibázott (0-1). A 15. percben Lisztes Krisztián remek egyéni akciójából megszületett második találatunk is (0-2).

A 17. percben próbálkoztak először a hazaiak, de Sarkadi lövése nem találta el Varga Ádám kapuját. Öt perccel később Ramírez átadása után Owusu kísérlete ugyan kapufa lett, de a partjelző lest jelzett, akárcsak Lisztes fejesénél a 26. percben. A mieink sorra vezették a támadásokat, de előbb Pesics lőtt mellé egy kipattanót, majd Owusu lövését védte Szabolcsi. A hazaiak kirúgását sikerült megcsúsztatni, de Botka jól helyezkedett, és tisztázott.

Az első félidő hosszabbíátásban Lisztes másodszor is eredményes volt, így 3-0-s ferencvárosi előnnyel mentek pihenőre a csapatok.

A fordulás után két percet kellett várni az első helyzetre, Owusu beadása után Pesics próbálkozott, de védett a kapus, pillanatokkal később Zachariassen lövésénél azonban már tehetetlen volt (0-4). Az 51. percben norvég középpályásunk ugratta ki Owusut, aki magabiztosan lőtte el a labdát a kapus mellett (0-5).

Az 57. percben kettőt cseréltünk: Botka és Ramírez hagyta el a pályát, Civic és Pászka érkezett. Pillanatokkal később bosnyák balhátvédünk ívelése nem találta meg Pesicset, Zachariassen azonban lőni tudott, de nem találta el a kaput. Kettőt cseréltünk, előbb Gojak váltotta Zachariassent, majd Muhamed Besic érkezett Marquinhos helyére. Besic 217 nap után lépett újra pályára az FTC-ben (legutóbb 2023. február 11-én egy Kisvárda elleni bajnokin játszott).

A 75. percben Pesics fejese a kapufán csattant, de érkezett Sigér, aki értékesítette a kipattanót (0-6). Pillanatokkal később Szabolcsi két hatalmas bravúrt mutatott be Pesics próbálkozásainál. A 77. percben Muhamed Besic a tizenhatoson kívülről mérnöki pontossággal lőtt a kapuba (0-7). A hajrában kettőt cseréltek a hazaiak: Szabolcsi helyett Sarkadi a kapuban, míg a mezőnyben Raffai váltotta Sarkadi Gergőt. A hosszabbítás perceiben még Gojak is lőtt, de levédekezték. A lefújás előtt egy kapufáról kipattanó labdát Owusu lőtt a kapuba, ezzel beállítva a nyolcgólos különbségű végeredményt (0-8).

Férfi labdarúgócsapatunk tehát továbbjutott a MOL Magyar Kupa 4. fordulójába, amelynek párosításait szeptember 18-án, hétfőn 18.45-től sorsolják.

Férfi labdarúgás,
MOL Magyar Kupa, 3. forduló

Nagyecsed – FTC 0-8 (0-3)
Nagyecsed, Nagyecsed RSE Sporttelep

Nagyecsed: Szabolcsi (Sarkadi Zs., 82.) – Sarkadi G. (Raffai, 82.), Zámbó, Marinas (Jónás, 63.), Ladányi – Nyíregyházi (Somlyai, 50.), Pócsi, Kóka, Nagy N. – Nagy Z. (Bulyáki, a szünetben), Szabó T.
Vezetőedző: Harbula Balázs

FTC: Varga Á – Botka (Pászka, 57.), Cissé, Mmaee (Wingo, a szünetben), Ramírez (Civic, 57.) – Sigér, Zachariassen (Gojak, 65.), Marquinhos (Besic, 66.) – Owusu, Lisztes – Pesics
Vezetőedző: Dejan Sztankovics

Gólok: Pesics (12. – büntető), Lisztes (15., 45+1.), Zachariassen (49.), Owusu (51., 90+2.), Sigér (75.), Besic (77.)

Leandro: Készen kell állnunk a derbire!

Harmincötszörös bajnok férfi focicsapatunk május 19-én, vasárnap az Újpest ellen lép pályára az NB I-ben.

„Leandróval hosszú távon tervezünk”

Hajnal Tamás szerint Leandro megérdemli a lehetőséget, hogy egy derbin irányítsa a Fradit – INTERJÚ

Csapat- és Streetwear-fotózáson jártak focistáink

Labdarúgócsapatunk tagjai bizonyították, a kamerák és a fényképezőgépek előtt is megállják a helyüket.

Fradi Kamion a szezonzáró bajnokavatón

Május 19-én, vasárnap 17.15 és 20.15 között csodálhatják meg országjáró járművünket.

FTC-Újpest: meccsnapi programok

Szezonzáró bajnokinkon ezúttal Szurkolók Napját tartunk.

Megérkezett a Fradi Lager

Jöjjön és próbálja ki az új Fradi sört, mely a derbi napján debütál a Fradi Kamionnál és a Fradi Shopban!

A derbin Leandro ül az FTC kispadján

Dejan Sztankovics a Szpartak Moszkva edzője lesz a jövőben. Az FTC felkészült a helyzetre.

Könyvdedikálás az FTC-Újpest bajnoki előtt

Bánki József a „Taps, szénsav, Ferencváros” című könyvét dedikálja az Újpest elleni mérkőzésünk előtt.