2024. március 17.
Marquinhos egyenlített, döntetlen a Puskás ellen
Férfi labdarúgócsapatunk 1-1-es döntetlent játszott a Groupama Arénában a Puskás Akadémia ellen.

A Puskás Akadémiát fogadta 34-szeres bajnok férfi labdarúgócsapatunk az OTP Bank Liga 25. fordulójában. A válogatott szünet előtti találkozón Dejan Sztankovics a Dibusz - Botka, Wingo, Cissé, Civic - Maiga - Loncar, Abu Fani - Zachariassen, Varga B., Marquinhos kezdőcsapatnak szavazott bizalmat.

Csapatunk már az első percekben magához vette a kezdeményezést, a harmadik percben Varga Barnabás lövését blokkolták a vendégek védői. Egy perccel később Abu Fani próbálkozását hárította Pécsi, majd Zachariassen beadását szedte össze a felcsútiak hálóőre. Az első vendég helyzetre a 10. percig kellett várni, Golla ollózott kapu mellé. Röviddel ezután Loncar került a földre a tizenhatoson belül, a VAR hosszas vizsgálódás után azonban nem ítélt büntetőt. A 17. percben Nagy Zsolt lőtt távolról, de Dibusz magabiztosan védett.

A 32. percben Civic indította kiválóan Varga Barnabást, csatárunk centikkel fejelt a bal kapufa mellé. Hét perccel az első félidő vége előtt Levi került helyzetbe, lövését Dibusz a kapu fölé tolta. A 40. percben Zachariassen fejelte vissza a labdát az érkező Varga Barnabásnak, de támadónk kísérlete nem talált kaput, így döntetlennel fordultak a felek.

Kettőt cseréltünk a szünetben, Makreckis és Kodro érkezett, Zachariassen és Botka maradt az öltözőben. A 46. percben ellenfelünk megszerezte a vezetést, Colley volt eredményes (0-1). Nem sokkal ezután Kodro egyenlíthetett volna, de Pécsi védte a rövid sarok felé tartó lövést. Az 57. percben Komáromi indult meg a jobb szélen, majd távolról lőtt, de lökete elszállt a kapu fölött. Öt perccel később Abu Fani végezhetett el szögletet, beadására Kodro érkezett, de Pécsi védte a fejest.

A 77. percben összejött az egyenlítés: Szevikjan indította Ben Romdhane-t, aki középre adta a labdát, az érkező Marquinhos pedig a vendégek hálójába lőtt (1-1). Öt perccel később Dibusz mutatott be hatalmas bravúrt, Plsek lövése változtatott irányt Cissén, de hálóőrünk lábbal a kapufára tolta a labdát. A hosszabbítában Kodro próbálkozását Pécsi hárította, így újabb gól nem született, a találkozó 1-1-es döntetlennel zárult.

Férfi labdarúgás, OTP Bank Liga, 25. forduló

FTC-Puskás Akadémia 1-1 (0-0)
Groupama Aréna, 12107 néző. V.: Bogár

FTC: Dibusz - Botka (Makreckis, a szünetben), Wingo (Szevikjan, 76.), Cissé, Civic - Maiga - Loncar (Ben Romdhane, 63.), Abu Fani - Zachariassen (Kodro, a szünetben), Varga B., Marquinhos
Vezetőedző: Dejan Sztankovics

Puskás Akadémia: Pécsi - Maceiras, Golla, Stronati, Szolnoki - Slagveer (Ormonde-Ottewill, 71.), Plsek (Soisalo, 90+4.) - Komáromi (Batik, 86.), Levi (Favorov, 71.), Nagy - Colley (Nissila, 86.)
Vezetőedző:
Hornyák Zsolt

Sárga lapok: Botka (30), Loncar (45+4.), Varga B. (53.), Abu Fani (78.), illetve Colley (28.), Nagy Zsolt (45+4.), Maceiras (88.), Ormonde-Ottewill (90+5.)

Gólok: Marquinhos (77.), illetve Colley (46.)

Leandro: Készen kell állnunk a derbire!

Harmincötszörös bajnok férfi focicsapatunk május 19-én, vasárnap az Újpest ellen lép pályára az NB I-ben.

„Leandróval hosszú távon tervezünk”

Hajnal Tamás szerint Leandro megérdemli a lehetőséget, hogy egy derbin irányítsa a Fradit – INTERJÚ

Csapat- és Streetwear-fotózáson jártak focistáink

Labdarúgócsapatunk tagjai bizonyították, a kamerák és a fényképezőgépek előtt is megállják a helyüket.

Fradi Kamion a szezonzáró bajnokavatón

Május 19-én, vasárnap 17.15 és 20.15 között csodálhatják meg országjáró járművünket.

FTC-Újpest: meccsnapi programok

Szezonzáró bajnokinkon ezúttal Szurkolók Napját tartunk.

Megérkezett a Fradi Lager

Jöjjön és próbálja ki az új Fradi sört, mely a derbi napján debütál a Fradi Kamionnál és a Fradi Shopban!

A derbin Leandro ül az FTC kispadján

Dejan Sztankovics a Szpartak Moszkva edzője lesz a jövőben. Az FTC felkészült a helyzetre.

Könyvdedikálás az FTC-Újpest bajnoki előtt

Bánki József a „Taps, szénsav, Ferencváros” című könyvét dedikálja az Újpest elleni mérkőzésünk előtt.