2019. szeptember 14.
Négygólos sikerrel hangoltunk az EL-csoportkörre
Már az első félidőben eldöntöttük a Paks elleni meccset. Varga, Zubkov és Tokmac is eredményes volt.

Sergei Rebrov a Paks elleni kezdőcsapatban többek között Botka Endrének, Abraham Frimpongnak és Franck Bolinak is bizalmat szavazott. Az ellenfélnél pedig két olyan labdarúgó is szerepet kapott, aki az előző szezonban még a mieinket erősítette: Holczer Ádám és Böde Dániel.

Az első lehetőség a hazaiaké volt, a 8. percben jobbról jött be a labda, Bartha érkezett középen, de Botka nagyot mentve, az utolsó pillanatban becsúszva szerelt. Nem sokat késlekedtünk a válasszal, a másik oldalon a mezszámot váltó, és már 10-esben játszó Tokmac lőtt 18-ról, Holczer oldalra ütötte a labdát. Kicsivel később Heister lőtt a 16-os bal csücskétől az oldalhálóba, de les miatt közbefújt a bíró.

A 24. percben újra Bartha próbálkozott, 25 méteres lövését Dibusz fogta magabiztosan. Majd Heister éles beadása volt veszélyes, de a labda ismét az oldalhálót találta el. Ezután pedig Haratin lőtt 23-ról fölé. Az első félórában nálunk volt többet a labda, de nagy ziccerig nem jutottunk.

A 34. percben megszereztük a vezetés: Tokmac indult meg a kapu felé, majd jobbra Zubkovhoz passzolt, aki egyből, remekül helyezett jobb belsővel a jobb sarokba (1-0).

Két percre rá a második találatunk is meglett, miután Tokmac vette el a hátul bizonytalan Gévaytól a labdát, majd kicselezte Holczert és a kapu közepébe lőtt (2-0).

Addig ütöttük a vasat, amíg meleg, így már a szünet előtt háromgólosra nőtt az előnyünk. Botka tört kapura a jobboldalt, majd csinált egy szép visszacselt, amikor elhúzták a lábát. A jogosan megítélt 11-est Varga Roland a bal sarokba helyezte (3-0).

A 2. és a 3. gól között dicséret illette Dibuszt is, aki Könyves nagy helyzeténél mentett ketszer is nagyot.

A második játékrész első tíz perce eseménytelenül telt. Az 56. percben Haratin ívelt a 16-oson belülre Zubkovhoz, aki mellel készített le Bolinak, utóbbi lőtt is, de sikerült blokkolniuk a paksiaknak.

A 66. percben remek akciót vezettünk: Boli vitte a labdát a paksi védőkre középen, majd - mint az első gól előtt - Zubkovhoz passzolt jobbra, ő most önzetlenül a baloldalon, ziccerben érkező  Tokmachoz akart továbbítani, de egy kicsit hosszú lett a labdája, így odalett a nagy lehetőség.

Nem sokkal később Botka lőtt jobbról, élesen középre a teljesen egyedül érkező Varga felé, de az egyik paksi védő visszaért, és nagyot mentve elfejelte a labdát.

A 70. percben is közel voltunk a negyedik találathoz. Boli ugratta ki még a saját 16-osunktól a megiramodó Bőlét, aki bevezette a 16-oson belülre a labdát, csinált egy visszacselt, majd középre pöckölt a nagy sprintben érkező Bolihoz, ám az átadás nem volt teljesen pontos, így sajnos nem lett gól az akcióból, pedig a hosszún még Zubkov is ott volt.

A 73. percben emberelőnybe is kerültünk, miután Gévay szabálytalankodásánál a játékvezető azonnal felmutatta a piros lapot.

Haratin is közel volt a negyedik gólhoz, Papp rossz felszabadítását szerezte meg, majd 17-ről, centikkel lőtt a jobb alsó mellé. Nem sokkal később Zubkov a 16-os jobb csücskétől bombázott, Holczer ki tudta ütni a labdát.

Végül Varga lőtte meg a negyediket, miután a Bőle által kiharcolt szabadrúgást 17 méterről a bal alsóba tekerte (4-0). Szélsőnk ezzel duplázott.

Labdarúgócsapatunk tehát magabiztos, négygólos győzelemmel hangolt a jövő csütörtöki, idegenbeli, Espanyol elleni Európa Liga-csoportkörös találkozóra.

NB I, 6. forduló

Paks-FTC 0-4 (0-3)

Paks: Holczer – Osváth, Gévay, Fejes, Szabó – Papp (Windecker, 79.), Balogh, Bartha (Fejős, 77.) – Könyves (Remili, 61.), Böde, Hahn

FTC: Dibusz – Botka, Blazic, Frimpong, Heister – Sigér (Ihnatenko, 79.), Haratin – Varga, Tokmac, Zubkov – Boli (Sihnevich, 75.)

Sárga: Boli (50.), Remili (65.), Osváth (73.)

Piros: Gévay (73.)

G.: Zubkov (34.), Tokmac (36.), Varga (45. – 11-esből, 83.)

Rebrov: „Az EL-re is önbizalmat adhat ez a győzelem”

Így értékelte ukrán vezetőedzőnk a Paks elleni 4-0-s sikert.

„Örülök, hogy segíthettem a csapatnak döntőbe jutni”

A Nyíregyháza 2-1-es legyőzése után a mindent eldöntő gól szerzője, Edgar Szevikjan értékelt.

Leandro: „Az utolsó pillanatig hittünk a fordításban”

Pályaedzőnk, Leandro de Almeida a győzelem után kiemelte a csapat küzdeni tudását és akarását.

A hajrában harcoltuk ki a kupadöntőt!

35-szörös bajnok férfi labdarúgócsapatunk 2-1-re nyert a Nyíregyháza ellen a MOL Magyar Kupa elődöntőjében.

Exkluzív: ilyen a bajnoki pezsgőfürdő Fradi-módra

Ünneplés a szurkolókkal a pályán, nagy buli a színfalak mögött, így ünnepeltük a 35. bajnoki címet – VIDEÓ!