2024. február 15.
Nem sokon múlt, egy góllal nyert az Olympiakosz
A 83. percben szerzett gól után férfi labdarúgóink egygólos hátrányból várják a budapesti visszavágót.

Elérkezett a várva várt pillanat, férfi labdarúgócsapatunk zsinórban másodszor léphetett pályára nemzetközi kupasorozat tavaszi kieséses szakaszában. Együttesünk a pireuszi Karaiszkákisz stadionban csapott össze a görög Olympiakosszal az UEFA Európa Konferencia Liga nyolcaddöntőjéért rendezett rájátszás első meccsén, miután ősszel parádés menetelést produkálva veretlenül, másodikként jutott tovább a csoportjából. A feltüzelt görög drukkerek több, mint két hónapnyi eltiltás után térhettek vissza a stadionokba a görög kormány döntése értelmében. A találkozóra elutazó mintegy 650 Fradi-drukkert mindez nem zavarta, és felvették a versenyt szurkolásban a túlerővel. Dejan Sztankovics az alábbi csapatot álmodta meg az összecsapásra: Dibusz – Wingo, Cissé, Mmaee, Ramírez – Makreckis, Maiga – Zachariassen, Abu Fani, Marquinhos – Varga B.

Álomszerűen indult a találkozó, de aztán a VAR visszarángatott minket a földre. Abu Fani remekül tekerte szabadrúgásból a labdát a 2. percben Varga Barnabás fejére, csatárunk gyönyörűen csúsztatott a kapuba, de mint utóbb kiderült lesről. Az első negyedórában más nagyobb izgalom a kapuk előtt nem volt, az Olympiakosz birtokolta a labdát, a mieink pedig kontrázni próbáltak, a 14. percben Abu Fani indította Vargát, s mivel a kapust kint állt még akár veszély is kialakulhatott volna, de Paszkalakisz elfejelte a labdát támadónk elől. A 18. percben Ramírez roboghatott fel a bal oldalon, jól megnézte ki van bent, de beadása nem volt tökéletes Zachariassen fejére. A 24. percben újabb formás támadás futott fel a bal szélen, Ramírez beljebb cselezte magát, majd 16 méterről jobbal lőtt laposan a görög kapus szögletre tudta csak ütni a próbálkozást, amelyből aztán nem lett veszély. Egyre többször jutottunk el az Olympiakosz kapuja elé, a 29. percben előbb egy jobb oldali beadás suhant el Varga és Marquinhos között, majd a bal oldali ismétlést Varga vágta fölé. A 32. percben a mérkőzésen klubrekorderré előlépő – erről ITT olvashat - Dibusz Dénes óriási bravúrt mutatott be David Carmo erős fejesénél. A 38. percben Makreckis sodorta el Maszuraszt, a szabadrúgásból Fortunisz csavart mellé, de a labda megpattant, a szögletből az Olympiakosz egy távoli lövésig jutott, Carvalho csavart fölé. A 40. percben Abu Fani 18 méteres szabadrúgását védte könnyen Paszkalakisz. A túloldalon Rodinei beadása okozott aggodalmat, a labda végül szögletre pattogott, amelyből nem lett veszély. Az első félidő gól nélkül zárult.

A szünetben egyik edző sem cserélt. A görögök részéről Alexandropulosz gyengécske lövése nyitotta a második 45 percet, majd a túloldalon már ő kapott sárga lapot. Az 57. percben Abu Fani szögletét Varga fejelte meg, de egy védőről kipattant. Az újabb sarokrúgás után tisztáztak a védők, de Abu Fani visszaszerezte a labdát, éles szögből leadott lövését pedig kiütötte a hazai kapus. A szünet utáni első negyedórában rendre mi helyeztünk nyomást az ellenfélre, sajnos veszély kevés volt a próbálkozásainkban. Maszurasz megpattanó lövése után a pireusziak is szöglettel jöhettek, de elszállt a labda a fejek között. Kettőt cserélt ezután a görög klub: Podence és Horta jött be Alexandropulosz és Maszurasz helyett. A 64. percben Wingo mentett hatalmasat el-Kaabi elől az ötösünkön. A 74. percben Horta beadása lepte meg Dibuszt, aki talán kicsit kint állt, a szöglet utáni lövést blokkolták a védők. A 75. percben kettőt cserélt Dejan Sztankovics: Ben Romdhane és Pesics érkezett Varga Barnabás és Marquinhos helyett. A 80. percben ismét Dibusz mutatott be bravúros védést, amikor egy görög lövést tolt ki a jobb alsó sarok elől. A 83. percben egy beadás után El Kaabi révén megszerezték a vezetést a hazaiak (1-0). A gól után Makreckis kereste középen Ben Romdhanét, de nem jutott el a labda tunéziai játékosunkhoz.

Sokáig kiegyenlített meccsen tehát egy, a meccs hajrájában szerzett góllal az Olympiakosz nyert, így csapatunk egy hét múlva, február 22-én, csütörtökön 21.00-tól innen folytatja a párharcot hazai pályán.

Férfi labdarúgás
UEFA Európa Konferencia Liga, rájátszás a nyolcaddöntőért, 1. mérkőzés

Olympiakosz – Ferencvárosi Torna Club 1-0 (0-0)
Pireusz. V.: Nyberg (svéd)

Olympiakosz: Paszkalakisz – Rodinei, Ntoi, David Carmo, Ortega – Hezze, Alexandropulosz (Horta, 61.), Joao Carvalho (Jovetics, 78.) – Maszurasz (Podence, 61.), El Kaabi (El Arabi, 90+2.), Fortunisz (Iborra, 90+2.)
Vezetőedző: José Luis Mendilibar

FTC: Dibusz – Wingo, Cissé, Mmaee, Ramírez – Makreckis, Maiga – Zachariassen, Abu Fani (Besic, 80.), Marquinhos (Ben Romdhane, 75.) – Varga B. (Pesics, 75.)
Vezetőedző: Dejan Sztankovics

Sárga lap: Alexandropulosz (51.), D. Carmo (61.), ill. Makreckis (37.), Wingo (77.)

Gól: El Kaabi (83.)

Leandro: Készen kell állnunk a derbire!

Harmincötszörös bajnok férfi focicsapatunk május 19-én, vasárnap az Újpest ellen lép pályára az NB I-ben.

„Leandróval hosszú távon tervezünk”

Hajnal Tamás szerint Leandro megérdemli a lehetőséget, hogy egy derbin irányítsa a Fradit – INTERJÚ

Csapat- és Streetwear-fotózáson jártak focistáink

Labdarúgócsapatunk tagjai bizonyították, a kamerák és a fényképezőgépek előtt is megállják a helyüket.

Fradi Kamion a szezonzáró bajnokavatón

Május 19-én, vasárnap 17.15 és 20.15 között csodálhatják meg országjáró járművünket.

FTC-Újpest: meccsnapi programok

Szezonzáró bajnokinkon ezúttal Szurkolók Napját tartunk.

Megérkezett a Fradi Lager

Jöjjön és próbálja ki az új Fradi sört, mely a derbi napján debütál a Fradi Kamionnál és a Fradi Shopban!

A derbin Leandro ül az FTC kispadján

Dejan Sztankovics a Szpartak Moszkva edzője lesz a jövőben. Az FTC felkészült a helyzetre.

Könyvdedikálás az FTC-Újpest bajnoki előtt

Bánki József a „Taps, szénsav, Ferencváros” című könyvét dedikálja az Újpest elleni mérkőzésünk előtt.