2023. december 10.
Ötgólos meccsen kaptunk ki Pakson
Férfi labdarúgócsapatunk az OTP Bank Liga 16. fordulójának rangadóján 3-2-re kikapott a Paks vendégeként.

Bajnoki címvédő férfi labdarúgócsapatunk a bajnokság 16. fordulójában a Pakshoz látogatott. Dejan Sztankovics a Dibusz – Makreckis, Cissé, Aaneba, Civic – Besic, Abu Fani, Zachariassen – Gojak, Marquinhos – Pesics kezdőt küldte a pályára.

Nem kezdtük jól a találkozót, a 8. perc végén Papp Kristóf fejelte a kapunkba a labdát (1-0). Gondjainkat tovább tetézte, hogy Aaneba röviden adta haza a labdát Dibusznak, Könyves Norbert pedig élt a kínálkozó eséllyel (2-0). A 21. percig kellett várni az első nagy helyzetünkre, Civic óriási lövését védte Szappanos, majd Pesics kísérlete pattogott el centikkel a bal kapufa mellett. A másik kapunál Cissének kellett figyelnie és blokkolni Könyves lövését. A 31. percben Abu Fani került helyzetbe, ám a labda szögletre pattant, ami után óriási kavarodás történt a hazai kapunál, de nem sikerült Aanebának a gólvonalon túlra rúgni a játékszert. A 39. percben a Mezőkövesd ellen gólt és gólpasszt jegyző Marquinhos került helyzetbe, de Szappanos védett. A ráadás perceiben Pesics lőtt még kapura, de ő sem járt sikerrel.

A szünetben Katona Bálint állt be Abu Fani helyére. Az 54. percben jó helyről kaptunk szabadrúgást, ám Civic a sorfalba rúgta a labdát, míg a másik oldalon csak a szerecsének volt köszönhető, hogy Mezei kísérlete a kapufáról kifele jött. A 68. percben hármat is cseréltünk: sérülése után ismét pályára lépett Varga Barnabás, Pesicset váltva, míg Anderson Esiti Besic,
Mohamed Ali Ben Romdhane pedig Gojak helyére érkezett. A cserék után azonnal szépített Marqiunhos egy gyönyörű lövéssel (2-1). Ezzel visszajöttünk a meccsbe, ám Makreckis megkapta a második sárgáját és emberhátrányba kerültünk. A 85. percben Szabó Bálint értékesítette a Paksnak ítélt véleményes büntetőt (3-1), amelyre nem sokkal később a tíz perccel korábban beállt Lisztes még válaszolni tudott (3-2), de az egyenlítés már nem jött össze.

Labdarúgócsapatunk maradt a második helyen négy pont hátránnyal az éllovas Paks mögött.

FÉRFI LABDARÚGÁS
OTP BANK LIGA, 16. FORDULÓ

Paksi FC–FTC 3–2 (2–0)
Paks, v.: Andó-Szabó

Paksi FC: Szappanos – Kinyik, Szélpál, Szabó J., Kovács K., Osváth – Mezei, Papp K. – Horváth K. (Balogh B., a szünetben), Hahn (Szabó B., 17., Skribek, 87.), Könyves (Böde, 71). Vezetőedző: Bognár György

FTC: Dibusz – Makreckis, Cissé, Aaneba, Civic – Besic (Esiti, 68.), Abu Fani (Katona B. a szünetben), Zachariassen (Lisztes, 73.) – Gojak (Ben Romdhane, 68.), Marquinhos – Pesics (Varga B., 68.). Vezetőedző: Dejan Sztankovics

Sárga lapok: Kovács K (27.), Szélpál (38.), Kinyik (81.) illetve Gojak (18.), Civic (24.), Makreckis (38.,78.), Ben Romdhane (78.), Kinyik (81.)

Piros lap: Makreckis (78.)

Gólok: Papp K. (8.), Könyves (16.), Szabó B. (85.), illetve Marquinhos (70.), Lisztes (87.)

Leandro: Készen kell állnunk a derbire!

Harmincötszörös bajnok férfi focicsapatunk május 19-én, vasárnap az Újpest ellen lép pályára az NB I-ben.

„Leandróval hosszú távon tervezünk”

Hajnal Tamás szerint Leandro megérdemli a lehetőséget, hogy egy derbin irányítsa a Fradit – INTERJÚ

Csapat- és Streetwear-fotózáson jártak focistáink

Labdarúgócsapatunk tagjai bizonyították, a kamerák és a fényképezőgépek előtt is megállják a helyüket.

Fradi Kamion a szezonzáró bajnokavatón

Május 19-én, vasárnap 17.15 és 20.15 között csodálhatják meg országjáró járművünket.

FTC-Újpest: meccsnapi programok

Szezonzáró bajnokinkon ezúttal Szurkolók Napját tartunk.

Megérkezett a Fradi Lager

Jöjjön és próbálja ki az új Fradi sört, mely a derbi napján debütál a Fradi Kamionnál és a Fradi Shopban!

A derbin Leandro ül az FTC kispadján

Dejan Sztankovics a Szpartak Moszkva edzője lesz a jövőben. Az FTC felkészült a helyzetre.

Könyvdedikálás az FTC-Újpest bajnoki előtt

Bánki József a „Taps, szénsav, Ferencváros” című könyvét dedikálja az Újpest elleni mérkőzésünk előtt.