2019. december 11.
Egy ezüst, két bronz az első napon
Mihályvári-Farkas Viktória 2., Verrasztó Dávid két számban is 3. lett a rövidpályás úszó ob első napján.

Kaposváron a Dr. Csík Ferenc Versenyuszodában rendezik az úszók XVI. Országos Rövidpályás Bajnokságát.

A délelőtti előfutamok után Mihályvári-Farkas Viktória 800 méteres női gyorsúszásban második lett, míg Verrasztó Dávid 200 méteres férfi pillangóúszásban a dobogó harmadik fokára állhatott fel. Európa-bajnok klasszisunk 1500 gyorson is remekelt, többek között a nyílt vízben 5 kilométeren világ- és Európa-bajnok Rasovszky Kristófot is maga mögé utasítva szerzett bronzérmet, az első napon már a másodikat.

Verrasztó Evelyn 100 méteres női vegyesben negyedik, valamint 50 gyorson a B-döntő első helyén, összesítésben a 9. helyen végzett. Előbbi számban Szokol Szonja is pontszerző, 6. helyen végzett.

Pontszerző helyen zárt még az 1500 gyorson 7. Székelyi Dániel, valamint a 100 férfi vegyesen 8. Hímer Krisztofer. Hímer 100 mellen, valamint Mándli Benedek és Török Dominik Márk 200 pillangón B döntőzött, és mindhárman remek egyéni csúcsot úsztak az esti programban.