2023. december 2.
Fábián Bettina ezüstérmes a Világkupán, így vb-induló!
Az FTC úszója a portugáliai Nyíltvízi Világkupán parádés versenyzéssel nyert ezüstérmet 10 kilométeren.

A hétvégén a portugáliai Madeira szigetén, Funchalban rendezték meg az úszók Nyíltvízi Világkupa-sorozatának utolsó állomását, amelyen három ferencvárosi versenyző is indult.

A legnagyobb eredményt Fábián Bettina érte el, aki elképesztő hajrával ezüstérmes lett 10 kilométeren. Világbajnoki ezüstérmes és Európa-kupa-győztes úszónk az utolsó körben még a 15. helyen állt, majd óriásit hajrázott és 16 (!) másodpercet ledolgozva a második helyen csapott a célba.

Junior világ- és Európa-bajnokunk ezzel kvalifikálta magát a januári, dohai világbajnokságra, ahol már az olimpiai kvóta a tét.

„Ez volt az egyik legnehezebb verseny, amin eddig részt vettem. Nagyon komoly mezőny volt és elég nehezek a körülmények, borzasztóan nehéz volt úszni. Ehhez képest szerintem kihoztam az egészből a maximumot, az amerikai lányt nemigen láttam, a többieket viszont sikerült megelőznöm, úgyhogy nagyon örülök az ezüstéremnek és a vb-kvalifikációnak. Én szeretem a simább vizet, jobban kijön a technikám és az úszástudásom, de most a hullámokban is megmutattam, hogy klasszikus nyíltvizes körülmények között is tudok jól teljesíteni, ami jót tesz a lelkemnek. Meg persze az is, hogy a kemény munkának köszönhetően ilyen jól bírtam, különösen a hajrát – ott végre egyszer sikerült jól helyezkednem, mert addig folyamatosan középre kerültem a fordulóknál, állandóan lenyomtak, a végén viszont sikerült a szélén elmenni a többiek mellett.” - nyilatkozta Fábián Bettina.

Másik női úszónk, Balogh Vivien a 35. lett, míg a férfiak 10 kilométeres mezőnyében Gálicz Péter az 55. helyen végzett, ezzel ott lesz az Európa-bajnokságon.

Hat úszónk került be az Eb-keretbe

Három versenyzőnk a medencés, három a nyíltvízi számokban képviselheti az FTC-t a belgrádi kontinensviadalon.

A zárónapra egy váltó-bronz is jutott az ob-n

A 4x200-as férfi gyorsváltónk szállította a hetedik Fradi-érmet az úszók CXXVI. országos bajnokságán.

Egy ezüst és egy bronz az úszó ob harmadik napján

Mihályvári-Farkas Viktória 400 vegyesen lett harmadik, Kutasi Máté 200 mellen ezüstöt szerzett.

Fábián Bettina ezüstérmes 400 gyorson

A Fradi-úszók ezzel négy éremnél járnak a Duna Arénában péntekig zajló országos bajnokságon.

Mihályvári-Farkas Viktória nyert az ob-n

Több úszónk is rajthoz állt a CXXVI. országos bajnokság keddi futamain.

Rekordbajnok úszó, a klubhűség mintaképe

Egerváry Mártánál több bajnoki címet egyetlen női sportoló sem szerzett Fradi-színekben.