2019. december 13.
Két Verrasztó-aranyérem mellett két bronzot is nyertünk
Verrasztó Dávid két érmet, nővére egy aranyat, míg Mihályvári-Farkas egy bronzot nyert az ob-n.

December 11-14 között a kaposvári Dr. Csík Ferenc Versenyuszodában rendezik az úszók XVI. Országos Rövidpályás Bajnokságát. Mint arról korábban beszámoltunk, az FTC sportolói már több éremmel gazdagodtak az ob-n, és pénteken még díszesebb napot zártak!

Verrasztó Dávid két számban is felállhatott a dobogóra péntek este. Először 400 méter vegyesúszásban 4:04.66-os idővel utasította maga mögé a teljes mezőnyt, és lett magyar bajnok! Később 200 méter mellúszáson is elindult a fináléban, ahol a harmadik helyen végzett, így két érmet is szerzett egy napon belül.

Testvére, Verrasztó Evelyn számára is lenyűgözően alakult a nap, hiszen 100 méter gyors távon sikerült mindenkinél jobban úsznia, így neki is aranyérmet akasztottak a nyakába a nap végén.

Pénteki harmadik érmesünk Mihályvári-Farkas Viktória lett, aki 400 méter vegyesúszásban jutott fel a dobogó legalsó fokára 4:39.52-es idővel.

A nap további eredményei alább.

Az FTC-sportolók eredményei

4x100 m mix vegyesváltó

FTC (Szokol Szonja, Fehérvári Réka, Mándli Benedek, Hímer Krisztofer) 7.

4x100 m férfi gyorsváltó

FTC (Hímer Krisztofer, Mándli Benedek, Selmeci Levente, Biczó Bence) 5.

3:22.02

4x100 m női gyorsváltó

FTC (Szokol Szonja, Mihályvári-Farkas Viktória, Fehérvári Réka, Verrasztó Evelyn) 4.

3:49.12

Hat úszónk került be az Eb-keretbe

Három versenyzőnk a medencés, három a nyíltvízi számokban képviselheti az FTC-t a belgrádi kontinensviadalon.

A zárónapra egy váltó-bronz is jutott az ob-n

A 4x200-as férfi gyorsváltónk szállította a hetedik Fradi-érmet az úszók CXXVI. országos bajnokságán.

Egy ezüst és egy bronz az úszó ob harmadik napján

Mihályvári-Farkas Viktória 400 vegyesen lett harmadik, Kutasi Máté 200 mellen ezüstöt szerzett.

Fábián Bettina ezüstérmes 400 gyorson

A Fradi-úszók ezzel négy éremnél járnak a Duna Arénában péntekig zajló országos bajnokságon.

Mihályvári-Farkas Viktória nyert az ob-n

Több úszónk is rajthoz állt a CXXVI. országos bajnokság keddi futamain.

Rekordbajnok úszó, a klubhűség mintaképe

Egerváry Mártánál több bajnoki címet egyetlen női sportoló sem szerzett Fradi-színekben.