2019. január 25.
Kezdésként két arany
Szilágyi Liliána és Verrasztó Dávid arany-, Biczó Bence ezüstérmet szerzett a luxemburgi Euro Meet-versenyen!

Szilágyi Liliána délelőtt a harmadik idővel jutott be a döntőbe 200 pillangón, ahol a végletekig kiélezett harcot folytatott az angol Laura Stephensszel, akivel végül pontosan ugyanazt az időt, 2:09.73-at úsztak, így mindketten aranyérmesek lettek, megelőzve a dán Regitze Gaardot és Hosszú Katinkát.

Verrasztó Dávid 400 vegyesen volt a leggyorsabb, 4:18.36-os idejénél senki sem úszott jobbat péntek délután.

Biczó Bence 200 pillangón a legjobb idővel jutott be a fináléba, ahol azonban az olasz Frederico Burdisso megelőzte, így végül a második helyen ért célba. Ezen a futamon Verrasztó Dávid a 10. lett.

Verrasztó Evelyn két B-döntőig jutott, 100 háton 9., 50 pillangón a 8. lett.

Úszás, Euro Meet, Luxemburg
EREDMÉNYEK, 1. NAP
Férfi 400 vegyes: Verrasztó Dávid 1.
Női 200 pillangó: Szilágyi Liliána 1.
Férfi 200 pillangó: Biczó Bence 2., Verrasztó Dávid 10.
Női 100 hát: Verrasztó Evelyn 19.
Női 50 pillangó: Szilágyi Liliána 10., Verrasztó Evelyn 18.
Férfi 50 pillangó: Biczó Bence 36., Verrasztó Dávid 67.

(Fotó: Mudra László/origo)

Két arany, hat ezüst és hat bronz a Tüskéből

Az FTC utánpótlás úszói eredményesen szerepeltek a hétvégi, budapesti korosztályos versenyeken.

Végső búcsú Székely Évától

Az 92 éves korában elhunyt olimpiai bajnok úszót március 11-én helyezik végső nyugalomra.

Verrasztó Evelyn bronzérmes lett Berlinben

Az FTC úszója a német fővárosban megrendezett nemzetközi viadalról térhetett haza értékes éremmel.

Elhunyt Székely Éva, az FTC egykori bajnok úszója

Kilencvenkét éves korában hagyott itt bennünket az olimpiai bajnok úszó.

Három úszónk is kiharcolta a budapesti Eb-részvételt!

Sömenek Onon Kata, Székelyi Dániel és Gálicz Péter is ott lesz a budapesti Európa-bajnokságon a Lupa-tavon.

Szilágyi ismét legyőzte Hosszút, ezüst lett a jutalma

Az FTC úszója 2:10.09-es idejével végzett a második helyen • Három éremmel zártak a fradisták Nizzában.