2019. március 28.
Megvan az első aranyérem az OB-n!
A 4x200 női gyorsváltó begyűjtötte a Fradi első aranyérmét az úszó OB-n!

Szerdán kezdődött a debreceni úszó országos bajnokság, amelyen az első nap három érmet is szereztek a mieink: Szilágyi Liliána ezüst-, Biczó Bence és Mihályvári-Farkas Viktória bronzérmet nyert.

Csütörtökön újabb döntőkkel folytatódott az OB. A Fradi csapata rátett egy lapáttal, ugyanis már négy érmet gyűjtöttek be úszóink és meglett az első aranyérmünk is!

Az első érmet Szokol Szonja szerezte 50 pillangón, harmadik lett tehetségünk. A második bronzérmet Verrasztó Dávid szerezte a rövidebbik vegyes távon, 200 méteren. Verrasztó a harmadik bronzból is kivette a részét, ugyanis a Biczó, Hímer, Török, Verrasztó négyes harmadik lett 4x200 gyorsváltóban.

Végül az utolsó versenyszámban jött az első aranyérmünk! A 4x200 női gyorsváltó habár nagyobb hátrányban is volt, győzni tudott! A négyes tagjai: Verrasztó Evelyn, Fehérvári Réka, Mihályvári-Farkas Viktória, Szilágyi Liliána!

Az egyes versenyszámok fradista eredményei

Férfi 400 gyors, FTC-induló: Mándli Benedek

Mivel 400 gyorson csak "A" döntőt rendeznek, fiatal versenyzőnk az előfutamokban elért poziciójában, a 17. helyen zárt.

Férfi 50 pillangó, FTC-indulók: Biczó Bence, Hímer Krisztofer

Két úszónk az előfutamok után a 22., illetve a 23. helyen zártak, így nem jutottak be a két döntő egyikébe.

Női 50 pillangó, FTC-indulók: Szokol Szonja, Szilágyi Liliána, Verrasztó Evelyn

Szokol Szonja és Verrasztó Evelyn egymás mögött zártak az ötödik, illetve a hatodik helyen az előfutamok után, ezzel mindketten bejutottak az "A" döntőbe. Szilágyi Liliána éppen hogy lecsúszott az "A" döntőről, kilencedik helyével "B" döntőt úszhatott.

Női 50 pillangón megszereztük az első érmünket a második napon! Mivel Sasha Touretski nem számít bele az OB küzdelmeibe, Szokol Szonja bronzérmes lett! Verrasztó Evelyn szintén hatodik helyen ért célba, a magyarok között ötödik lett. Szilágyi Liliána a "B" döntőt megnyerte, így a kilencedik helyen zárt.

Férfi 200 vegyes: Hímer Krisztofer, Török Dominik Márk, Verrasztó Dávid

Verrasztó Dávid az első idővel jutott a döntőbe, ahol Török Dominik Márk is úszhat, mivel az előfutamok után a 7. helyen végzett. Hímer Krisztofer pedig a 18. helyen zárt.

Megvan a második érem is! Verrasztó Dávid a harmadik helyen csapott célba a döntőben, Török Dominik pedig a nyolcadik helyen végzett.

Férfi 4x200 gyorsváltó

Az FTC a Biczó, Mándli, Török, Verrasztó összeállítású csapattal a második helyen jutott a döntőbe. A fiúk egy helyen vátoztattak, Hímer váltotta Mándlit. Csapatunk egy helyet visszacsúszott, de a négyes a begyűjtötte a harmadik bronzérmét is a Fradinak!

Női 4x200 gyorsvátó

Az FTC a Mihályvári-Farkas, Fehérvári, Szilágyi, Verrasztó összeállítású egységgel első helyen jutott a döntőbe.

A lányok habár 5 másodperces hátrányban is voltak, végül megszerezték a Fradi első országos bajnoki címét idén!

Hat úszónk került be az Eb-keretbe

Három versenyzőnk a medencés, három a nyíltvízi számokban képviselheti az FTC-t a belgrádi kontinensviadalon.

A zárónapra egy váltó-bronz is jutott az ob-n

A 4x200-as férfi gyorsváltónk szállította a hetedik Fradi-érmet az úszók CXXVI. országos bajnokságán.

Egy ezüst és egy bronz az úszó ob harmadik napján

Mihályvári-Farkas Viktória 400 vegyesen lett harmadik, Kutasi Máté 200 mellen ezüstöt szerzett.

Fábián Bettina ezüstérmes 400 gyorson

A Fradi-úszók ezzel négy éremnél járnak a Duna Arénában péntekig zajló országos bajnokságon.

Mihályvári-Farkas Viktória nyert az ob-n

Több úszónk is rajthoz állt a CXXVI. országos bajnokság keddi futamain.

Rekordbajnok úszó, a klubhűség mintaképe

Egerváry Mártánál több bajnoki címet egyetlen női sportoló sem szerzett Fradi-színekben.