2020. július 25.
Négy Nemzet Úszóverseny: két arany az első napon
Verrasztó Dávid 400 vegyesen, Szilágyi Liliána 100 pillangón nyert a margitszigeti nemzetközi versenyen.

A koronavírus-járvány okozta rendkívüli veszélyhelyzet elmúltával az úszósportban is újraindult az élet, így az FTC úszói is több hónap kihagyás után ugrottak versenykörülmények között medencébe a margitszigeti Hajós Alfréd Sportuszoda Széchy Tamás medencéjében.

A július 24-e és 26-a között megrendezendő Négy Nemzet Úszóverseny pénteki első napján rögtön remekül szerepeltek a fradista sportolók.

A legjobb eredményt Szilágyi Liliána és Verrasztó Dávid érték el, előbbi a harmadik helyen célba érő Kapás Boglárkát több mint fél másodperccel megelőzve 100 pillangón, míg utóbbi kedvenc számában, 400 vegyesen nyert aranyérmet. Rajtuk kívül a legjobb ferencvárosi eredményt Mihályvári-Farkas Viktória érte el, aki 1500 gyorson a negyedik helyen ért célba.

200 gyorson Verrasztó Evelyn bár az előfutam 5. helyén ért célba, mégis csak a B döntőben versenyezhetett, hiszen a verseny szabályai értelmében a magyar, az osztrák, a cseh és a lengyel úszók közül is a legjobb kettő jut a döntőbe. Sportolónk a B döntő 3. helyén végzett. B döntőzött még rajta kívül szintén 200 gyorson Biczó Bence, aki a 8. helyen zárta a délutáni futamot, így összesítésben 16. lett. 50 férfi háton Hímer Krisztofer remek úszással a B döntő 2. helyén ért célba, míg ugyanígy tett 100 mellen Szokol Szonja, Sömenek Onon Kata pedig 1500 gyorson 8. lett a B döntőben. 100 pillangón Biczó Bence a férfiaknál 4., Verrasztó Evelyn a nőknél 3. lett a B döntőben. Török Dominik Márk megnyerte 400 vegyesen a B döntőt, így összesítésben az előkelő 9. hely lett az övé, míg Mihályvári-Farkas Viktória ugyanezen a távon 2. lett délután.

Úszás, Négy Nemzet Úszóverseny, Budapest, Margitsziget
Az 1. nap ferencvárosi eredményei

200 m női gyorsúszás
B döntő 3. Verrasztó Evelyn, 21. Nagy Réka, 29. Szilágyi Liliána

200 m férfi gyorsúszás
B döntő 8. Biczó Bence, 17. Mándli Benedek, 20. Tabi Zoltán, 22. Mészáros Dániel, 25. Selmeci Levente

100 m női pillangóúszás
1. Szilágyi Liliána, B döntő 3. Verrasztó Evelyn, 20. Szokol Szonja, 24. Nagy Réka

400 m férfi vegyesúszás
1. Verrasztó Dávid, B döntő 1. Török Dominik Márk, 11. Gálicz László, 17. Versitz Ákos, 18. Selmeci Levente

400 m női vegyesúszás
B döntő 2. Mihályvári-Farkas Viktória

1500 m női gyorsúszás
4. Mihályvári-Farkas Viktória, B döntő 8. Sömenek Onon Kata

A zárónapra egy váltó-bronz is jutott az ob-n

A 4x200-as férfi gyorsváltónk szállította a hetedik Fradi-érmet az úszók CXXVI. országos bajnokságán.

Egy ezüst és egy bronz az úszó ob harmadik napján

Mihályvári-Farkas Viktória 400 vegyesen lett harmadik, Kutasi Máté 200 mellen ezüstöt szerzett.

Fábián Bettina ezüstérmes 400 gyorson

A Fradi-úszók ezzel négy éremnél járnak a Duna Arénában péntekig zajló országos bajnokságon.

Mihályvári-Farkas Viktória nyert az ob-n

Több úszónk is rajthoz állt a CXXVI. országos bajnokság keddi futamain.

Rekordbajnok úszó, a klubhűség mintaképe

Egerváry Mártánál több bajnoki címet egyetlen női sportoló sem szerzett Fradi-színekben.