2019. december 14.
Rp. úszó OB: Két újabb éremmel zártunk!
Mihályvári-Farkas Viktória ezüst-, Szokol Szonja bronzérmet szerzett az úszó ob utolsó napján.

December 11-e és 14-e között a kaposvári Dr. Csík Ferenc Versenyuszodában rendezték az úszók XVI. Országos Rövidpályás Bajnokságát. Az utolsó nap döntőiben is szurkolhattunk zöld-fehér úszóknak. (Az előző nap eredményeiért ide kattintson.)

A zárónap legszebb sikereit két hölgy hozta. Mihályvári-Farkas Viktória új évjáratos csúccsal ezüstérmes lett 1500 m. női gyorson. Szokol Szonja pedig 0:59,46-os idejével Hosszú Katinka és Ugrai Panna mögött a harmadik helyen zárt 100 méteres pillangóúszásban.

Az 1500 női gyorsúszás döntőjében Mihályvári-Farkas mellett Fehérvári Réka is ott volt, aki nyolcadik lett.

Verrasztó Evelyn is medencébe ugrott a negyedik napon, 200 m. női gyorsúszásban az ötödikként zárt. Testvére, Verrasztó Dávid negyedikként csapott célba 800 m. férfi gyorson, ugyanebben a számban Gálicz Péter 6., Székelyi Dániel 7., Gálicz László 10. lett.

A Verrasztó Dávid, Hímer Krisztofer, Biczó Bence, Mándli Benedek négyes 4*100 m. férfi vegyesváltóban volt érdekelt, ahol a hatodik helyen végzett.

Egy hellyel lett rosszabb, és a hetedik helyet szerezte meg 200 méteres gyorsúszásban Biczó Bence. Ugyanebben a számban - de a B-döntőben - Mészáros Dániel és Mándli Benedek is szerepelt, előbbi összesítésben 14., utóbbi 16. lett.

Hímer a váltó mellett 50 méter mellen, és 100 méter pillangón is úszhatott, mindkétszer a B-döntőben - előbbiben az összesített ranglista 16., utóbbiban a 10. helyét szerezte meg.

Az FTC sportolói így összesen két arany-, két ezüst- és hat bronzéremmel zárták a rövidpályás úszó ob-t.

Az FTC-sportolók eredményei a 4. napon

4*100 m. férfi vegyesváltó

FTC (Verrasztó Dávid, Hímer Krisztofer, Biczó Bence, Mándli Benedek) 6.

idő: 3:42,25

50 m. férfi mellúszás

Hímer Krisztofer B-döntő 8., összesítésben 16.

idő: 0:28,99

100 m. férfi pillangóúszás

Hímer Krisztofer B-döntő 2., összesítésben 10.

idő: 1:48,75

Mészáros Dániel B-döntő 6., összesítésben: 14.

idő: 1:51,34

Mándli Benedek B-döntő 8., összesítésben: 16.

Hat úszónk került be az Eb-keretbe

Három versenyzőnk a medencés, három a nyíltvízi számokban képviselheti az FTC-t a belgrádi kontinensviadalon.

A zárónapra egy váltó-bronz is jutott az ob-n

A 4x200-as férfi gyorsváltónk szállította a hetedik Fradi-érmet az úszók CXXVI. országos bajnokságán.

Egy ezüst és egy bronz az úszó ob harmadik napján

Mihályvári-Farkas Viktória 400 vegyesen lett harmadik, Kutasi Máté 200 mellen ezüstöt szerzett.

Fábián Bettina ezüstérmes 400 gyorson

A Fradi-úszók ezzel négy éremnél járnak a Duna Arénában péntekig zajló országos bajnokságon.

Mihályvári-Farkas Viktória nyert az ob-n

Több úszónk is rajthoz állt a CXXVI. országos bajnokság keddi futamain.

Rekordbajnok úszó, a klubhűség mintaképe

Egerváry Mártánál több bajnoki címet egyetlen női sportoló sem szerzett Fradi-színekben.