2019. május 12.
Székelyi Dániel világbajnoki résztvevő!
Hosszútávúszó magyar bajnokunk a Seychelle-szigeteki Világkupán elért eredményével kijutott a vb-re.

Vasárnap a Seychelle-szigeteken rendezték meg a FINA Marathon Swim World Series 2019 nyílt vízi úszó világkupa második állomását, amelyen két ferencvárosi versenyzőért, Székelyi Dánielért (a képen jobbról az első) és Gálicz Péterért (balról az első) szoríthattunk.

A férfiak 10 kilométeres távját Székelyi Dániel 1:57:15.7-es idő alatt teljesítette, így összesítésben a 14. helyen zárt, mivel azonban a versenyen harmadik helyen végző Rasovszky Kristóf mögött a második legjobb magyar lett, így kijutott a július 12-én, a dél-koreai Gwangjuban rendezendő 18. Nyílt Vízi Világbajnokságra.

Gálicz Péternek is kijár a gratuláció, ugyanis, amellett, hogy a héten még érettségizett, 1:57:56.7-es eredményével a 27. helyen zárt.

Hat úszónk került be az Eb-keretbe

Három versenyzőnk a medencés, három a nyíltvízi számokban képviselheti az FTC-t a belgrádi kontinensviadalon.

A zárónapra egy váltó-bronz is jutott az ob-n

A 4x200-as férfi gyorsváltónk szállította a hetedik Fradi-érmet az úszók CXXVI. országos bajnokságán.

Egy ezüst és egy bronz az úszó ob harmadik napján

Mihályvári-Farkas Viktória 400 vegyesen lett harmadik, Kutasi Máté 200 mellen ezüstöt szerzett.

Fábián Bettina ezüstérmes 400 gyorson

A Fradi-úszók ezzel négy éremnél járnak a Duna Arénában péntekig zajló országos bajnokságon.

Mihályvári-Farkas Viktória nyert az ob-n

Több úszónk is rajthoz állt a CXXVI. országos bajnokság keddi futamain.

Rekordbajnok úszó, a klubhűség mintaképe

Egerváry Mártánál több bajnoki címet egyetlen női sportoló sem szerzett Fradi-színekben.