2019. január 20.
Verrasztó-arany
Európa-bajnok úszónk, Verrasztó Dávid nagy fölénnyel aranyérmes 400 méter vegyesen Antwerpenben.

Vasárnap újabb versenyszámokban szurkolhattunk a ferencvárosi úszóknak az Antwerpenben megrendezett Flanders Swimming Cup 2019-en. Az első nap sikerei után a záró napon Verrasztó Dávid legerősebb számában, 400 méter vegyesen háromszoros Európa-bajnokhoz méltón versenyzett és 4:19.48-as idővel aranyérmes lett. Nagy büszkeség még, hogy ugyanebben a számban az FTC fiatal tehetsége, Török Dominik Márk meglepetésre a hatodik helyen zárt.

A 200 méter pillangó mezőnyében Biczó Bence negyedik helyével éppen lemaradt a dobogóról, ugyanitt Verrasztó Dávid ötödik, Török Dominik Márk pedig a nyolcadik helyen ért célba. A hölgyeknél Szilágyi Liliána a szombati aranyérme után vasárnap 100 méter pillangón éppen lecsúszott a dobogóról, negyedik lett.

A Ferencvárosi Torna Club úszói összesen négy érmet, köztük két aranyat, illetve egy-egy ezüstöt és bronzot nyertek a Flanders Swimming Cupon.

100 m gyors: 49. Mándli Benedek, 55. Biczó Bence
200 m pillangó: 4. Biczó Bence, 5. Verrasztó Dávid, 8. Török Dominik Márk, 15. Mándli Benedek
400 m vegyes: 1. Verrasztó Dávid, 6. Török Dominik Márk

Hat úszónk került be az Eb-keretbe

Három versenyzőnk a medencés, három a nyíltvízi számokban képviselheti az FTC-t a belgrádi kontinensviadalon.

A zárónapra egy váltó-bronz is jutott az ob-n

A 4x200-as férfi gyorsváltónk szállította a hetedik Fradi-érmet az úszók CXXVI. országos bajnokságán.

Egy ezüst és egy bronz az úszó ob harmadik napján

Mihályvári-Farkas Viktória 400 vegyesen lett harmadik, Kutasi Máté 200 mellen ezüstöt szerzett.

Fábián Bettina ezüstérmes 400 gyorson

A Fradi-úszók ezzel négy éremnél járnak a Duna Arénában péntekig zajló országos bajnokságon.

Mihályvári-Farkas Viktória nyert az ob-n

Több úszónk is rajthoz állt a CXXVI. országos bajnokság keddi futamain.

Rekordbajnok úszó, a klubhűség mintaképe

Egerváry Mártánál több bajnoki címet egyetlen női sportoló sem szerzett Fradi-színekben.