2024. április 27.
Története során először bajnoki döntős az FTC!
Hatalmas hajrá után ötméteresekkel nyertek Dunaújvárosban női pólósaink, így döntőbe jutottak!

Történelmi pillanat kapujához ért az FTC-Telekom Waterpolo női vízilabdacsapata, amely egy győzelemre volt attól, hogy 2017-es fennállása óta először bajnoki döntőt játszhasson. Az elmúlt három szezonban ugyanis mindannyiszor csak a dobogó harmadik fokára tudott fellépni a Fradi az OB I-ben, ezúttal azonban nem hagytuk kicsúszni a kezünkből a nagy lehetőséget.

A Dunaújváros elleni elődöntő első meccsét magabiztosan, 17-10-nyertük meg szerda este a Népligetben, szombaton viszont végig idegesen játszottak a mieink. 2-1-re még vezettünk, de ezután végig loholtunk a hazaiak után. 5-3-as hátrányból felállva a harmadik negyed elején Kurucz-Gurisatti Gréta góljával 6-5-re fordítottunk, de a dunaújvárosiak nem adták fel, ahogy azt Vad Lajos vezetőedző várta csapatától. Jött sorozatban négy hazai találat és 9-6-nál úgy tűnt minden elúszik és kedden jön majd egy mindent eldöntő csata.

DOBBANT A FRADI-SZÍV ÉS CSODÁT TETTÜNK!

Az utolsó negyedben felállt a padlóról csapatunk és a játékosok óriási lelkierőről tanúbizonyságot téve nem engedték el a meccset. Leimeter Dóra vezérletével sikerült ledolgozni a hátrányt, 10-10-nél utolértük a Dunaújvárost, akik még egyszer előnyhöz jutottak (11-10), de 23 másodperccel a vége előtt vb-ezüstérmes balkezes klasszisunk egyenlített, ezzel ötméterespárbajra mentette a csatát. Ott már nálunk volt a lélektani előny, és a padról beálló Kiss Alexandra két lövést is a kapufára bűvölt, a mieink pedig nem hibáztak. Az FTC végül kínkeservesen nyerni tudott 15-13-ra Dunaújvárosban, ezzel Gerendás György női szakágunk története során először bajnoki döntőbe vezette csapatunkat!

Szombaton pedig az is eldőlt, hogy a 2023/24-es szezon végén derbit rendeznek az aranyéremért a MOL női vízilabda OB I döntőjében, hiszen a Fradihoz hasonlóan a másik ágon az UVSE is kettős győzelemmel jutott tovább a címvédő Egert búcsúztatva. Mivel az alapszakaszban a lilák végeztek az első helyen, ezért övék a pályaelőny, így tehát a Margitszigeten kezdődik a szintén két nyert meccsig tartó finálé, ahol a zöld-fehérek visszavághatnak nagy riválisuknak a Magyar Kupa-döntőben elszenvedett vereségért.

MOL NŐI VÍZILABDA OB I

Elődöntő, 2. mérkőzés – 2024. április 27., szombat 17:00

Dunaújváros, Fabó Éva Sportuszoda

DFVE VÍZILABDA KFT. – FTC-TELEKOM 13-15 (1-1, 4-3, 4-2, 2-5) - ötméteresekkel 2-4
Gólszerzőink:
Kurucz-Gurisatti 3, Leimeter 2, Kuna 2, Tóth-Csabai 2, Máté, Dömsödi, Vályi, Gerendás M., Pőcze, Farkas 1-1

A két győzelemig tartó párharc végeredménye 2-0 az FTC-Telekom Waterpolo javára, amely bejutott a bajnokság döntőjébe.

A BAJNOKI DÖNTŐ MENETRENDJE:

05.05. 14:30 | UVSE – FTC-Telekom Waterpolo (Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda)

05.08. 18:45 | FTC-Telekom Waterpolo – UVSE (FTC-MVM Népligeti Sportközpont)

05.12. 18:30 | UVSE – FTC-Telekom Waterpolo (Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda) – ha szükséges

"
"

Gerendás György: ,,Megmutattuk, hogy tudunk küzdeni"

Női vízilabdacsapatunk második lett az ob I-ben. Visszavonuló trénerünk, Gerendás György értékelte az idényt.

Bajnoki ezüstérmes az FTC női pólócsapata

Idegőrlő csatában 11-10-re kikapott az FTC az UVSE ellen a bajnoki döntő második felvonásában.

Gerendás György: „Csináljuk meg!”

Női vízilabdacsapatunk vezetőedzője szerint harmadik meccsre kényszeríthetjük a bajnoki döntőben az UVSE-t.

Meg kell akadályozni a bajnokavatást!

A döntő első meccsének elvesztése után nyernie kell az FTC-nek, hogy maradjon esélye az aranyéremre.

„A Leimi is nagyon jó szpícselős”

Klasszis női pólósainkkal folytatta a Kire jellemzőbb? – kvízsorozatot a Fradi TV stábja – VIDEÓ!

Kikaptunk a döntő első meccsén

12-6-os vereség után szerdán nyernie kell az FTC női pólosainak a Népligetben, hogy ne dőljön el a párharc.

Kezdődik a döntő - az aranyéremért megyünk!

Első bajnoki címét szerezheti meg az FTC női vízilabdacsapata, amelynek kétszer kell nyernie az UVSE ellen.

Bejuthatunk a döntőbe

A bajnoki elődöntő második mérkőzését Dunaújvárosban játssza az FTC női vízilabdacsapata.