2024. március 23.
Vereséggel zártuk a BL-t
Fordulatos meccsen 9-8-ra kikapott az FTC női vízilabdacsapata Egerben.

A szezonban a hatodik Eger-FTC összecsapást rendezték meg szombat este, ezúttal a Bajnokok Ligája keretein belül, amely sorozatban 18-7-re nyertünk aktuális riválisunk ellen tavaly év végén. Bár a továbbjutás szempontjából már mindkét fél számára tét nélküli volt a találkozó, érezhetően senki nem vette félvállról a meccset, hiszen a bajnokság végjátékában még találkozhat a két fél, így volt mit gyakorolni egymás ellen.

Kapkodva játszottak a csapatok, a sok hibát pedig a hazaiak használták ki jobban és a második negyed végén 5-3-ra elléptek… Jött azonban egy elképesztő Fradi-feltámadás, amit Farkas Tamara indított el, hiszen a második negyed utolsó másodperceiben nem pörgette le az órát, hanem óriási kapufás gólt lőtt középkezdésből!

Ez hatalmas lendületet adott csapatunknak, Farkas pedig két találattal meg is fordította a meccset (5-6), majd Kurucz-Gurisatti Gréta góljával már kettő volt az előnyünk (5-7). Sajnos, nem tudtuk innen sem megnyerni a meccset, az Eger a harmadik negyed utolsó másodpercében egyenlített (7-7), majd jobban bírta a hajrát és végül 9-8-ra győzött. Női csapatunk ezzel a hibátlanul záró tavalyi ezüstérmes Mataro, és a görög Ethnikosz mögött Bajnokok Ligája-csoportja harmadik helyén végzett két  győzelemmel és négy vereséggel, egy ponttal megelőzve az Egert. A bajnokság rájátszásban azonban visszavághatunk ezért a vereségért…

NŐI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA

Csoportkör 6. forduló, 2024. március 23., szombat 19:00

Eger, Bitskey Aladár Uszoda

DIGI-EGER – FTC-TELEKOM WATERPOLO 9-8 (3-2, 2-2, 2-3, 2-1)

Gólszerzőink: Farkas 3, Vályi 3, Kurucz-Gurisatti, Pőcze 1-1

"
"

Hat FTC-játékos került be a bő olimpiai keretbe

Május 27-én kezdi meg felkészülését a párizsi olimpiára a magyar női vízilabda-válogatott.

Gerendás György: ,,Megmutattuk, hogy tudunk küzdeni"

Női vízilabdacsapatunk második lett az ob I-ben. Visszavonuló trénerünk, Gerendás György értékelte az idényt.

Bajnoki ezüstérmes az FTC női pólócsapata

Idegőrlő csatában 11-10-re kikapott az FTC az UVSE ellen a bajnoki döntő második felvonásában.

Gerendás György: „Csináljuk meg!”

Női vízilabdacsapatunk vezetőedzője szerint harmadik meccsre kényszeríthetjük a bajnoki döntőben az UVSE-t.

Meg kell akadályozni a bajnokavatást!

A döntő első meccsének elvesztése után nyernie kell az FTC-nek, hogy maradjon esélye az aranyéremre.

„A Leimi is nagyon jó szpícselős”

Klasszis női pólósainkkal folytatta a Kire jellemzőbb? – kvízsorozatot a Fradi TV stábja – VIDEÓ!

Kikaptunk a döntő első meccsén

12-6-os vereség után szerdán nyernie kell az FTC női pólosainak a Népligetben, hogy ne dőljön el a párharc.

Kezdődik a döntő - az aranyéremért megyünk!

Első bajnoki címét szerezheti meg az FTC női vízilabdacsapata, amelynek kétszer kell nyernie az UVSE ellen.